Nejlepší rady a tipy

Ty, které nejvíce využíváte

Osvědčené a praktické vychytávky při pečení vánočního cukroví

Přišel čas, kdy jste se rozhodli upéct cukroví na váš vánoční stůl? Máte jisté obavy, že to dopadne špatně a poté budete terčem vánočních dobíraček? Nezoufejte. Stačí ta správná příprava a vyrazíte okolí dech.

Jaké pozitivní účinky má vodní meloun

K létu a tropickým teplotám patří ovoce. Tělo je třeba hydratovat, a možná i proto často saháme po vodním melounu, který obsahuje spoustu vody. Kromě vydatné svačinky plné vitamínů dostane tělo i velkou dávku závlahy. Výhody jeho konzumace si řekneme společně. 

Noční probouzení, nespavost a co s tím

Probouzíme se v noci z několika důvodů a následné usnutí dělá často velký problém. Stále neutíkající hodiny na nočním budíku, strop máme nadívané na roky dopředu, a přitom bychom tak rádi spali v klidu dál. Co je nejlepší pomocník, a naopak postrach pro váš klidný spánek bez probouzení?

Vyzkoušejte pravidlo čtyř vánočních dárků

Spousta z nás se nachází ve stavu absolutní bezradnosti, když se začnou opět řešit vánoční dárky. Další rok je tu a vy nevíte čím své blízké obdarovat? Zkuste vsadit na pravidlo 4 dárků pro každého, a máte vystaráno.

Jak se pozitivně naladit na advent

I přes to, že se nám vše může zdát jako nevhodná atmosféra pro přicházející advent, byla by škoda, aby nám opatření a různé další nepříjemnosti zkazily náladu na adventní čas a Vánoce. Existuje pár vyzkoušených aktivit, díky kterým se vaše nálada zlepší a budete se těšit o to víc.

Pryč s bolestmi břicha

Nepříjemné tlačení na lokálních místech, bublání, křeče, tupé či ostré bolesti, které se odshora snášejí rychlostí hlemýždě po celé délce břicha…Důležité najít to, co bude pomáhat a podpořit svoje tělo při boji s nepříjemnými bolestmi. Rady a tipy, které opravdu zabírají!

Jak si vánočně vyzdobit dům podle vlastních představ

Vánoční období a zdobení neodmyslitelně patří k poslední etapě každého roku. I když se řeší spoustu jiných a neprospívajících situací, stačí se chvíli odprosit a radovat se z vánočního období. Jednoduše se oprostěte od různých titulků k dané covid krizi a nalaďte se na vánoční čas pomocí vánoční výzdobě vašich domovů.

Proč je dobré vyrazit k moři

Léto je v plném proudu, někteří z nás jsou již po dovolené, jiné teprve čeká. Je dovolená u moře opravdu tak přínosná pro člověka? Proč je dobré alespoň jednou za rok vyrazit? Známe důvody, které vás přimějí k výběru dovolené u moře. 

Jak poznat, že je ten pravý

Jakmile vkročíme s někým do vztahu, po pár dnech či týdnech nás začínají napadat myšlenky, jestli je to ten pravý, nebo ta pravá. Zkoušíme si partnera testovat na různých událostech a pozorujeme, jak se k dané aktivitě či věci postaví. Co vy, zkoušíte zjistit, jestli ten, kdo vedle vás spí je ten pravý?

4 fáze vztahu aneb tanec života v páru. Co a jak se časem mění?

Vztahy, láska, zamilovanost. Období, ze kterého jsme všichni i trochu ve stresu, ale jakmile do toho spadneme, jdeme rovnou po hlavě. Fáze vztahu jsou různé, ale základní cesty máme, troufám si říct, stejné. Poznáte se v nich i vy?

Co dělat, když ze vztahu vyprchala vášeň i intimita

Cítíte poslední dobou, že z vašeho vztahu vyprchala vášeň a intimita? Že jste spolu spíše ze zvyku a z dobrého přátelského pouta? Sdílíte spolu domácnost, ale už ne tolik polibků, pohlazení a obejmutí? Pokud ano, pravděpodobně zažíváte syndrom spolubydlících. Co se s tím dá dělat?

Podzimní výzdoba, která zahřeje

Podzim patří mezi nejbarevnější období roku. I přes to, že se stále ochlazuje, barevné listí v podobně různých barev v nás přeci jen zbytky tepla a radostí probudí. Zkuste si i vy vyzdobit bydlení barvami a plody, které podzim nabízí.

Tajemství pevných partnerských vztahů

Co je pro kvalitní a pevný vztah nejdůležitější? Tento typ otázky si klade mnoho z nás. Jak vztah správně vést a udržovat, aby vydržel co nejdéle. Sepsala jsem pro vás pár tipů, na kterých se vyplatí vztah stavět.

Jak si správně uspořádat šatní skříň

Přeplněnou skříň známe především my, ženy. Praská nám pomalu zadní část skříně, ale jakmile ji otevřeme, stále nemáme, co na sebe. Ve finále, když se nad tím zamyslíme, nosíme střídavě pár kousků oblečení. Zkusme společně najít způsob, jak si uspořádat skříň tak, abychom vynosili všechny kousky a zároveň dali skříni trochu prostoru.

Šest oblastí lidské péče, na které bychom měli pravidelně dbát

Mnohokrát si myslíme, že stačí osobní hygiena a naše práce okolo starání se o sebe samotné končí. Opak je pravdou a je potřeba vědět, že existuje hned několik odvětví, ve kterých bychom měli zlepšovat náš vztah k sobě samým a posilovat tzv. „self care“. Máme 6 existujících typů a osobní hygienou to teprve začíná.