Vyzkoušejte pravidlo čtyř vánočních dárků
Fotografie od Lore Schodts z Unsplash

Vyzkoušejte pravidlo čtyř vánočních dárků

Rady a tipy

Vymýšlení dárků se vám může zdát jako velmi složitý úkon, který na vás číhá každý rok. Máte pocit, že jste svá esa v rukávu měli již minulý rok a letos budete trapní? Nemusíte zbytečně všechno zahazovat. Základem je přeci vánoční pohoda a klid, kterou navozujeme všichni, ale je jasné, že každý chce nějaké malé překvapení pod stromečkem najít. Jestli opravdu nevíte, zkuste se zaměřit na 4 okruhy, kde zaručeně uspějete a svým blízkým vykouzlíte úsměv na tváři.

 

CO CHCI
Každý máme něco, co bychom chtěli. Je jasné, že nové auto nebo dovolenou v exotice asi nemůže koupit každý. Někdy ale stačí pozorně poslouchat a jestli vnímáte hovory se svými blízkými, stačí jeden nevinný rozhovor a vnukne vám to ihned nápad k Vánocům. Když si budete všímat maličkostí a detailů, dopřejete někomu dárek, o kterém mluvil a chtěl ho.

CO POTŘEBUJI
Jsou i věci, které k životu potřebujeme. Neurazíte parfémem, novým diářem, obalem na telefon nebo novou sadou hrnců. Když víte, že to daný člověk potřebuje a zmiňoval se o tom, že by to i chtěl, spojíte tak chtěné s užitečným.

NĚCO NA SEBE
I když ty neustálé měkouše nechceme, ve finále nám přijdou přes rok k chuti. Nové spodní prádlo, ponožky, svetry, bundy, boty, kabelky atd. Je toho spousta, a jestliže se trefíte do velikostí a vkusu, věřte, že se najde vděčný člověk, který tyto dary ocení. Není nic špatného na tom dát oblečení nebo doplněk. Pro ženy se hodí, pánové, vždycky. Jen je třeba znát správnou velikost a k tomu vám postačí kousky ve skříni, na věšáku nebo v botníku.

VZDĚLÁNÍ
Darovat knihu nebo kurz vaření má své kouzlo také. Jestliže víte, že máte doma knihomola nebo naopak někoho, kdo se chce něčemu novému naučit, dejte si práci a najděte mu dárek na míru. Můžete sáhnout po čemkoliv, co člověka obohatí nejen na zkušenostech, ale i na vědomostech. Vzdělávejme a posouvejme se vpřed navzájem.

 

CO JE TŘEBA DÁLE ZAPOJIT?

SLUCH
Kdo opravdu naslouchá má v tuto chvíli velkou výhodu. Jestliže jsou pro vás konverzace s lidmi opravdu na prvním místě, budete vědět víc. Člověk v jedné větě stačí prozradit mnoho a tím pádem i nápady na dárky, které by ho potěšily.

OČI
Sledujte, co je zrovna trendy, po čem vaši blízcí pokukují už delší dobu nebo vám to sami nenápadně ukázali.

KREATIVITU
Kreativitě se meze nekladou, a přesně proto tu pro nás je. Jakmile se odpoutáte od zajetých standardů, uvidíte možnosti, které jste včera ještě vidět nemuseli. Ano, je pravda, že dárek by měl být uvážený podle toho, komu jej chcete dát, ale i přes to můžete vymyslet kvalitní, nápaditý a vkusný dárek. Láhev dokáže koupit přeci každý, ovšem co takhle láhev domácí griotky, vaječného likéru nebo čerstvě dovezené slivovice z Moravy? To už zní lépe, že?

 


Vnímejte náznaky, které vám lidé dávají. Mohou to být velmi nepatrné, ale zároveň nápomocné, rady a tipy, které můžete využít na dárky pod stromeček. Nemusíte se hroutit, že nemáte peníze nebo vám dárky ulétly před nosem a nové budou až na jaře. Vložte do každého dárku kus sebe, dejte lidem najevo, že je znáte a opravdu posloucháte. Važte si jich. Oni si vás budou vážit ne proto, kolik dárků jste jim dali, ale primárně pro to, že je posloucháte a pamatujete si maličkosti.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.