Proč je dobré vyrazit k moři
Fotografie od marina z Unsplash

Proč je dobré vyrazit k moři

Rady a tipy , Úvahy

I když se může pro někoho zdát, že dovolená u moře je nad jeho finanční možnosti, není tomu tak. Dá se vyrazit levně, případně si našetřit během pár měsíců, místo toho, abychom si například koupili nové boty. Vše je o prioritách a nakládání s vaším rozpočtem. Jestliže si přejete vyrazit na písečnou pláž, udělejte to. Stav, ve kterém se budete nacházet a pohoda za to doopravdy stojí.

Poslední den v práci vám uteče jako voda a vy už se vidíte na pláži, kde cítíte ten příjemný přímořský vzduch a vaše tělo se regeneruje. Nechte za zády rutinní činnosti a vydejte se se mnou k moři a na vlastní kůži si užijete všechna pozitiva plážové dovolené.


Zavřete oči a relaxujte. Představte si hřejivé sluneční paprsky, průzračné moře, jak vás jemně omývá slanou vodou. Na obzoru pluje několik lodí s vysokými stěžni a vy jen cítíte, jak se celým tělem rozlévá příjemný pocit klidu a uvolnění.


8 důvodů, proč a jak pobyt u moře prospívá vašemu tělu i duševnímu zdraví

1. Zaplavete si v moři
Díky rovnoměrné zátěži představuje plavání jeden z nejpřirozenějších pohybů lidského těla. Plavání v moři je přínosné téměř pro všechny. Mořská voda působí příznivě na pokožku a jiné orgány. Prospívá nejen přetíženému tělu, ale i duši.

2. Dovolená s partnerem stmeluje vztah
Připravte si pořádnou porci zábavy a odpočinku pro vás oba. Přes hektické období se téměř nevidíte, proto je dovolená jednou z nejlepších variant, kde na sebe budete mít čas. Procházejte se po pláži, podnikněte výlet na kole po pobřeží, odpočívejte, objímejte se ve vodě, dopřávejte si navzájem dostatek lásky a blízkého kontaktu.

3. Zdravější, krásnější, přitažlivější
Věděli jste, jak kvalitní a skvělou službu vám udělá „obyčejná“ mořská voda? Obsahuje vysoké množství vitamínu A a C, což z ní dělá významnou složku péče o pleť.

4. Zařaďte do jídelníčku ryby a mořské plody
I přes to, že nejsme zrovna národ, který by si rybí pochutiny doopravdy pravidelně podával, na dovolené byste měli udělat výjimku. Jestliže k zázračným kosmetickým procedurám přidáte ještě kulinářský zážitek v podobě rybích specialit, budete jako v ráji. Chutné rybí maso je pro zdraví člověka velmi prospěšné.

5. Rozzářené slunce pohladí
Sluneční paprsky jsou balzámem z mnoha důvodů. Nejsou pouze výrobcem vitamínu D, ale také prodlužují život. Pomáhají při snižování krevního tlaku a rizika náhlých srdečních příhod a infarktů. Pobyt na slunci je také nezbytný pro tvorbu serotoninu (hormonu štěstí).

6. Dýchejte zhluboka a klidně
Nejúčinněji si dýchací cesty pročistíte u moře. Mořský vzduch je vlhký, nasycený solí a minerály, díky kterým optimálně vyživujete a zvlhčujete sliznice dýchacích cest. U moře je také dobře alergikům, protože mořský vzduch neobsahuje pylová zrnka, roztoče nebo prach. Dále je obohacený o zdraví prospěšný jód a hořčík.

7. Dovolená u moře otevírá nový pohled
Čas k rozjímání a vizualizaci života, o jakém sníte, vám umožní lépe poznat a pochopit vlastní pocity, prostudovat sám sebe, pracovat na sobě a naučit se nové věci. Čas strávený na pláži vás navíc vnitřně zklidní.

8. Potřebujete odpočinek, ale doma to nejde?
Ruku na srdce, kdy naposledy jste si přečetli dobrou knihu a naplno si užívali každé maličkosti a minuty vašeho života? Dovolená je právě ten čas, kdy je pouze na vás, jak s ním naložíte.

Odpojte se a dopřejte si digitální prázdniny. Dělejte věci jinak. Běžte si ráno zaplavat, vstaňte, až se vám bude chtít, dejte si odpoledního šlofíka, navštivte místní trhy nebo supermarket, nasávejte atmosféru a užívejte si čas, který je tu pouze pro vás.

Relaxace, pohoda, odpočinek, ale také poznávání a zábava. Tomu já říkám dokonalé prázdninové a dovolenkové radosti.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.