Jak se pozitivně naladit na advent
Fotografie od Alexandra Mitache z Unsplash

Jak se pozitivně naladit na advent

Rady a tipy , Úvahy

Někdo si může říct, že je brzy na to přemýšlet nad Vánocemi a adventem, který je ještě opravdu za dlouho. Je nutno si ale přiznat, že je prima se občas odreagovat od každodenních negativních zpráv a trochu si ten život také užít a příjemně se naladit na to, co nás v následujících týdnech čeká. Vánoce přeci nejsou jen o dárcích, ze kterých mají lidé stres a nervy. Jde přeci o atmosféru, kterou si vytvoříte společně s vaším okolím.

Já osobně milovala, a stále miluji, na adventu a vánočním období, klid a pohodu. I když někteří berou tuto větu za naprosto nesmyslnou, stále je to o pohodě a času stráveným s rodinou a blízkými. Za stres a všechny negativní myšlenky si můžeme sami, protože my lidé jsme nepoučitelní a nervy si vytváříme tam, kde být nemusí. Zkuste se trochu uvolnit a přečíst si menší návod k tomu, aby letošní Vánoce a advent byly konečně v pozitivní náladě.

 

TVOŘENÍ ADVENTNÍHO VĚNCE
Pro ty, kteří rádi tvoříte, mám tu tradiční a relaxační aktivitu, která nemusí zabavit jen vás. Přizvěte rodinu a vytvořte si adventní věnec, který si necháte na stole i po adventním čase. Víte proč? Uvidíte v tom vzpomínky na krásný čas se svými blízkými a zároveň něco, co jste si nekoupili, ale vytvořili.

NÁKUP VYKRAJOVÁTEK
Vykrajovátka na perníčky, linecké, rohlíčky, a tak dále. Tradiční pečení cukroví je na tom všem nejlepší, proto musíte mít kvalitní vykrajovátka, se kterými zazáříte na prostřeném stole.

PEČENÍ CUKROVÍ
Pečení cukroví, co k tomu dodat. Naše tradice mezi generacemi, která potrvá i nadále. Pustit si vánoční koledy, mít okolo sebe rodinu, v ruce svařák a zároveň péct. Naprosté vypnutí starostí a užívání si té plující pohody kolem.

OPRAŠTE VÁNOČNÍ PLAYLIST
Co by to bylo za advent bez vánočních písniček. Ať už jste fanouškem českých nebo zahraničních vánočních písní, svůj playlist pusťte všude, kde se dá. Zpívejte, radujte se a užívejte si čas, který si můžete dopřát v tomhle překrásném období.

SVÍČKA S VŮNÍ VÁNOC
Kdo miluje svíčky stejně jako já, bude mi rozumět, čím si zpestřit tento čas. Svíčky zapalte ve všech místnostech bytu či domu a užívejte si, že váš dům nejen voní po perníčku nebo skořici, ale taky navozuje tu pravou atmosféru, kterou nikdy jindy nezažijete než právě v adventním čase.

OZDOBTE DŮM
Milovníci světel, pozor! Přichází čas na vyndání ozdobiček a světýlek do okna z komor a sklepů. Udělejte si letos radost a ozdobte si okna, venkovní balkon či strom. Decentnější je lepší, ale fantazii se meze nekladou. Ten, kdo miluje světla, si zároveň nedělá starosti z brzké tmy.

 

Nemusí vám připadat trapné se pomalu na adventní čas a Vánoce pomalu připravovat. Jakmile začnete dřív, máte možnost si o to víc tyto poslední měsíce v roce užít spíše v klidu než ve stresu. Vánoce rychle odejdou, proto si užívejte každé minuty, která vám je poskytnuta. Listopad ještě přeci jen chvíli bude, ale stačí chvíle a najednou máte první adventní neděli a Štědrý den téměř za dveřmi. Naučte se tento čas brát pokorně, v klidu a o to víc si udělat čas na své milované ve vašem okolí.

 

Mějte se krásně.


Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.