Jaké pozitivní účinky má vodní meloun
Fotografie od Floh Keitgen z Unsplash

Jaké pozitivní účinky má vodní meloun

Rady a tipy

Kdo by neměl rád vodní meloun a obzvlášť v létě. Kromě osvěžení ale přináší mnoho dalších výhod. Je ideálním prostředkem pro zdravý způsob uhašení žízně, protože kromě vysokého obsahu vody vyniká i skvělým osvěžujícím aroma. Co dalšího vám může tento skvělý a chutný plod nabídnout?

 

1. HYDRATACE
Když sníte větší kus melounu, je to jako kdybyste vypili jednu sklenici vody. Vodní meloun obsahuje až 90 % vody. Nejen, že tělo hydratuje, ale obsahuje také minerály prospěšné pro naše tělo.

2. VÝŽIVA
Ačkoliv je melou tvořen převážně vodou, najdeme zde i mnoho vitamínů – A a C, dále pak vitamíny ze skupiny B, mědi, hořčíku a mnoho vlákniny. Jako dalším velkým plusem je to, že je vhodný i pro lidi v redukci. Obsahuje pouze 30 kcal na 100 g.

3. ANTIOXIDANTY
Meloun je šťavnatou antioxidační bombou. Antioxidanty v melounu bojují proti volným radikálům v těle, chrání buňky, podporují imunitu a zabraňují zánětlivým procesům v těle.

4. CHUŤ
Dalším benefitem je dokonalá chuť. Meloun totiž patří mezi ty zdravé potraviny, které se mohou pochlubit i velmi dobrou chutí. Pokud je správně zralý, můžete se těšit nejen na šťavnatost, ale i správné křupnutí při zakousnutí.


TIPY na chuťovky s melounem

Meloun s nivou
Tato kombinace může někoho zaskočit, ale zkuste to. Ukousněte si kousek sýra a prokládejte to s melounem. Sladko slaná chuť vás příjemně překvapí.

Salát z melounu, sýru feta a oříšků
Kombinace ostrého slaného sýra a křupavých oříšků je mimořádně lahodná. Meloun zjemní chuť sýra a jako bonus vám tam zakřupou čerstvé oříšky.

Long drink s melounem a okurkou
Z melounu vykrojte kuličky a dejte do sklenic. Přidejte kostky ledu, na plátky nakrájenou okurku a čerstvou mátu. Zakápněte šťávou z limetky a podle chuti dolijte ginem a tonikem.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.