Jak poznat, že je ten pravý
Fotografie od Pablo Heimplatz z Unsplash

Jak poznat, že je ten pravý

Rady a tipy , Úvahy

Častokrát jsme my lidé hodně důvěřiví, ale někdy jsme tak moc podezíraví, že si někdy říkám, jestli je to vůbec zdravé. Stále máme potřebu věci analyzovat, neustále přemýšlet a chceme pro nás to nejlepší a nejdokonalejší. Říkám si, jestli i ve vztahu se dá být až tak striktní, jako to hodně lidí řeší a ve finále jsou zhrzeni tím, že toho pravého partnera ještě nenašli, protože se jim jednoduše nehodil do jejich vysněných tabulek. Člověk, dle mého názoru, je tak složitá a náročná bytost, že vám tabulky s hodnotami opravdu stačit nebudou.

Jakmile jdete do vztahu, něco získáte, ale i něco ztratíte. Je nutno se naučit vypozorovat, jestli se vám toho až moc neztrácí a vy jste stále víc a víc ve vztahu šťastní, protože máte konečně pocit, že jste našli toho pravého partnera či partnerku. Já osobně si stojím za tím, že když to je ten pravý, tak to zkrátka tak nějak v sobě cítíte, a hlavně to nejvíc pocítíte ve chvíli, když s danou osobou jste.

Sepsala jsem vám pár bodů, kdy si osobně myslím, že se dá poznat, jestli je to on, vašeho srdce šampión.

STARÁ SE O VÁS
Zní to možná jako typické klišé, ale je to tak. Určitě byste nechtěli žít s někým, komu jste naprosto ukradení a ani nemá potřebu se vám pár minut denně věnovat a napsat vám, zavolat vám nebo si dát společně večeři. Stará se o vás i v případě, když vám není dobře a potřebujete pomoc s čímkoliv. Jednoduše mu nejste jedno a nemá vás na háku.

KOMPLIMENTY NEJSOU ZA ODMĚNU
Je jasné, že my ženy si potrpíme na pochvaly našeho vzhledu a velmi rády slýcháváme od našeho partnera, že i když jsme v teplácích, podívá se na vás a ví, že i přes to, že nejste v šatech vás má rád a dokáže to říct. O komplimenty byste si neměla v žádném případě říkat, naopak. Mají být přirozené, protože jedině tak vám udělají opravdovou radost. Proto jestli takového vedle sebe máte, jednoznačně plusové body.

CHCE, ABYSTE BYLA ŠŤASTNÁ
Stejně jako vy chcete, aby váš partner byl spokojený, a děláte pro to maximum, přáli byste si to samé od svého protějšku. Udělá si čas a půjde s vámi něco koupit, půjde na procházku, i když se mu nechce, udělá vám radost a vezme vás na prodloužený víkend na místo, kam jste dlouho chtěla atd. Každý jistě máme své sny a jestliže je řeknete nahlas, mohou být vyslyšeny těmi, kteří poslouchají.

PODPORUJE VÁS A POMÁHÁ VÁM
Podpora je velmi důležitou podstatou dobře fungujícího vztahu. Měl by vás podporovat v tom co děláte, mít pocit, že mu můžete všechno říct, protože vás vyslechne a podpoří, když to potřebujete. Pomoc je nabídnuta tomu, kdo ji potřebuje a jako bonus má vedle sebe toho, kdo na potřebu pomoc slyší.

CHCE S VÁMI TRÁVIT ČAS
Času je málo, práce je hodně a vy si říkáte, že na vztah nezbývá už tolik času, co bylo na začátku. Čas si udělá ten, kdo si ho udělat chce, proto jestli stále říkáte dokola, že byste si přáli trávit více času spolu a někam třeba vyjet a užít si konečně čas pro sebe, ale partner nijak moc nereaguje, zkuste to ještě jednou. Když s vámi bude chtít trávit čas, tak si ho najde. Když ne, zařiďte se jednou jinak a třeba mu to dojde.

OBJÍMÁNÍ, POLIBKY, FLIRTOVÁNÍ I PO LETECH
Je vám někdy smutno po tom, že už nejste v prvních měsících vztahu a jiskry mezi vámi někam mizí a připadáte si jako nudný pár? Nedovolte, abyste se do tohoto stádia dostali. Je škoda zahodit všechno, na čem jste pracovali a když jste s tím pravým, váš vztah by měl stále být takový, jako byl na začátku. Sice ne tak poblázněný, ale neměly by vymizet tak snadné, ale zároveň silné věci jako jsou právě tyto.

MÁ STEJNÝ POHLED NA SVĚT
Je těžké najít k sobě někoho, kdo má stejné názory, pohledy na svět, a tak nějak vám sedne přesně jako puzzle do svého místa. Jestliže se shodnete na většině důležitých a zásadních věcí v životě, měli jste kliku a našli jste toho, kdo k vám patří.

CHCE S VÁMI PLÁNOVAT BUDOUCNOST A JE NA NĚJ SPOLEH
Jestliže mluví v množném čísle o budoucnosti, je jasné, že do ní počítá i vás. Když jdete do vztahu, ve kterém opravdu máte být, nemyslíte na to, jak to bude za rok. Mělo by to být tak, že jakmile jdete do vztahu, počítáte s tím do konce života. Jedině tak je vztah ve dvou reálný a má svůj určitý smysl.

NEMÍNÍ VÁS MĚNIT
Do vtahu jdete s určitou osobní vybaveností. Přijdou věci, nad kterými se začnete pozastavovat. Neměly by mít ale takovou sílu, abyste hledala chyby a snažila se je měnit. Stejně ani on by neměl měnit vás. Jak po tělesné stránce, tak po psychické jste oba vědomě do vztahu šli, tak proč byste nyní měli ubližovat slovy, které mají druhého měnit?

KLAPE VÁM TO V INTIMNÍ ZÓNĚ
Ať chceme nebo ne, i tato část k dobře fungujícímu vztahu sedí. Jestliže se stále držíte v dobré kondici, baví vás to a máte chuť s druhým sdílet intimní život, pak je vše tak, jak má.

OBEJME VÁS A DÁ VÁM PUSU NA VEŘEJNOSTI
Často se stává, že po určité době nemáte chuť a ani vás to tolik nenapadne jako na začátku, že projevy náklonnosti a lásky na veřejnosti jsou potřeba stejně, jako když jste spolu sami. Dává se tím najevo neustálá energie a chuť ukazovat svou drahou polovičku. Jestliže si dané osoby vážíte a stále jí milujete, dokažte to i mimo ložnici.

KDYKOLIV VÁS ROZESMĚJE
Smích je další nutnost a základ pro dobře fungující vztah. Dokázat rozesmát jde člověk, který vám sedne a je vám s ním dobře. Jste napojeni na stejný smysl pro humor a tím pádem se dostáváte do zóny, kdy není problém tomu druhému vykouzlit úsměv na tváři.

JSTE DÍKY NĚMU ŠŤASTNÁ
Říct si upřímně, že je vám s někým dobře je podstatný krok k tomu, abyste ve vztahu zůstávali. Musíte cítit, že je to díky vašemu partnerovi, že se ráno probudíte a buď od něj najdete v telefonu zprávu na dobré ráno nebo ho vidíte přímo vedle vás, jak je spokojený stejně jako vy. Jestliže se v tomto vidíte, nacházíte se ve vztahu, kde je radost být.

JE VAŠÍM PARTNEREM I KAMARÁDEM
Častokrát se stává, že z dobrých kamarádů se vyklube láska, která je mnohem silnější než klasické rande přímo za jediným cílem. Mít v partnerovi i kamaráda je něco, čemu se říká opravdové štěstí a klika.

VAŠE INTUICE VÁM HO SCHVÁLILA
My ženy máme skvělou vlastnost, která nám byla dána. Intuice. Mnoho žen ji používá a často se stává, že díky ní jsou věci takové, jaké jsou. U partnerství je to s intuicí hodně důležité. Nevíte, jak city k němu popsat, ale zkrátka víte, že to je on. Někdy se naopak stává, že je vám tak nějak proti srsti ve vztahu nadále zůstat, a proto je potřeba se naučit s intuicí pracovat a pečlivě ji naslouchat.

 

Slovo pravý je hodně nadnesené, ale i tak bychom měli zjistit, jestli jsme ve vztahu, který nás naplňuje radostí, štěstím, bezpečím, jistotou, láskou, pokorou, oporou a mnoho dalšími „věcmi“, které se vyplatí ve vztahu jednoznačně mít, abyste byli opravdu v tom pravém vztahu.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.