To stárnutí zrádné aneb je nutné řešit věk?
Fotografie od Andreas Weiland z Unsplash

To stárnutí zrádné aneb je nutné řešit věk?

Rady a tipy , Úvahy

My lidé máme stále potřebu řešit a hodnotit ať se jedná o lidi či věci.
Tahle je moc hubená, támhleta zase tlustá. Vrásčitá či vyhlazená? Jedno bychom si ale měli uvědomit. Vrásky a čas opravdu nezměníme a nezastavíme, proto hodnotit můžete, jak chcete, ale jsou věci, které zkrátka neobejdeme.

Jsou typy lidí mezi námi, kteří neustále řeší věk. Každým rokem si hledají vrásky, povislou kůži a jak moc jim prořídly vlasy na hlavě. Dle mého názoru je věk pouze ukazatelem toho, kolik jsme si v životě prošly a jakými zkušenostmi jsme obohaceni. S věkem přicházejí zkušenosti, možnosti a příležitosti k tomu, abychom se měli ještě víc rádi.

Řídím se jedním jednoduchým pravidlem, které začíná zcela jednoduše. Věk by vám měl být docela jedno a měli bychom žít tady a teď. Nemusíte se obávat z vrásek nebo šedivých vlasů. Berte je jako součást života, které vás tvoří. Vrásky jsou ukazatelem zralosti a krásy, kterou se ale zbytečně snažíme v zrcadle zahladit vším čím jde. Podívejme se na tuto „problematiku“ z jiného soudku a ukažme si, jak věk dokáže krásné divy.

BUĎTE VDĚČNÍ
Všimla jsem si, že s přibývajícím věkem se lidé až přehnaně zaměřují na vnější vzhled. Nezapomněli jsme ale na něco? Co takhle se zastavit alespoň na váš narozeninový den a podívat se na tu vnitřní stranu. Kolik jste toho zvládli, zažili, naučili se a jak se každým rokem posouváte dál. Jste mnohem více obohaceni zkušenostmi a překážkami, které jste díky sobě zdolali. Proto na sebe nebuďte stále tak přísní a uvědomte si, kolik toho pro vás dělá tělo a duše.

Ne každému se poštěstí a může mít plnohodnotný život jako máte zrovna vy. S pokorou nejdál dojdeš, proto se stále nevztekejte nad každou vráskou, na kterou přijdete a povzneste se nad něčím tak povrchním, jako jsou právě vrásky a celkový vzhled.
Netvrdím, že se o sebe nemáme starat. Naopak se máte starat jak o vnitřek, tak o vnějšek. Ale nepotřebujete k tomu nejdražší krémy na trhu. Stačí pozitivně naladěna mysl, zdravý životní styl a úsměv na tváři. Jediné vrásky, které vám budou vidět budou právě ze smíchu a ty bychom si měli pěstovat dobrovolně!

STÁRNUTÍ ZRÁDNÉ SE NÁDHERNĚ ZVLÁDNE, ZPÍVÁ SLAVÍK…
Přijměte sebe takového, jaký jste. Ať je vám 10, 30 nebo 60. Každý věk přináší to, co má. Nemůžeme být doživotní puberťák s rovnátky, který jezdí na kole do 11 do večera a nemá podle vás žádné starosti. Starosti máme každý, jen řešíme jiné v odlišných letech. Je nutné si uvědomit a dívat se na svět očima optimisty. Každý věk nám něco dal, ale i vzal. Zaměřovat bychom se ale měli na to, co nám dal, protože jedině tak se dokážeme radovat z každého dne na tomto světě.

RADUJME SE Z KAŽDÉHO OKAMŽIKU
Ti, kteří se budou stále pozorovat a upravovat ve finále zjistí, jak rychle jim život teče mezi prsty. Častokrát se zaměřujeme na věci a situace, které nám nic nedají, a naopak nám vezmou. Vezmou nám čas, který opravdu nezastavíme a nijak neovlivníme. Važme si každého okamžiku, který nám život poskytne a poučme se z něho tak, jak uznáme za vhodné. Vždycky si ale i na sebemenším dnu na nic najděte něco pozitivního nebo alespoň díky čemu vděčíte za menší úsměv na tváři.

 

Prej přibudou vrásky
Změní se postava.
Mně je to jedno
Se mnou to nemává.

Prej budu zapomínat
až mi bude více let.
Mně je to jedno,
jsou věci
co bych klidně
zapomněla hned.

A říkám zas a znova
že věk a stáří
jsou pouze slova.
-Hana Zagorová, Já nemám strach

 

Nemusíme se zabývat věcmi, které stejně nezměníme. Tím, že budeme řešit něco takového, ztrácíme možnosti si chvíle v životě užívat tak, jak je potřeba. Nebojte se vrásek, věku, zapomínání, špatné chůze…a už vůbec šedin na hlavě. Jsou to sice změny, na které nejsme zcela zvyklí, ale ne kvůli čemu bychom se měli hroutit a řešit až zbytečně moc.

Povznesme se a žijme nejvíc plnohodnotně, jak můžeme!

Mějte se krásně!

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.