Jak vydržet u pravidelného pohybu
Fotografie od kike vega z Unsplash

Jak vydržet u pravidelného pohybu

Rady a tipy

Základem úspěchu je vždycky vlastní úmysl a opravdové odhodlání něco změnit. Je snadné říkat, že na něco nemáte čas a následně se jdete dívat na nově vydané díly u pěti seriálů. Prokrastinací si procházíme občas asi každý, ale nemělo by se z pár dní prokrastinace v měsíci stát celý měsíc.


CHCI BÝT V KONDICI A NEJLÉPE ABY TO ŠLO SAMO
Kéž by existoval prášek nebo nějaké zázračné pití, které vám pomůže tvarovat postavu a zázračně hubnout bez toho, aniž byste vy sami něco dělali, že? Každý by měl své vysněné tělo a byl ve skvělé kondici bez sebemenšího pohybu a snahy. Otázka je, jestli by nás to opravdu bavilo? Možná, ale jak dlouho? Na začátku pandemie se nám také líbilo být často doma, ale teď děláme vše proto, aby člověk mohl ven a nejlépe někam odjet.
Už přes rok je člověk stále někde zavřený a málokdy vidí strom venku. I přes to není zakázané se jít projít nebo cvičit doma. Protáhněte se nebo se seberte a jděte na hodinu ven. Uvidíte, jak lepší náladu budete hned mít.

ZA ÚSPĚCHEM STOJÍ PRÁCE
Ať se vám to líbí nebo ne, je potřeba si přiznat, že zadarmo nemáme téměř nic. Jestliže něco chcete změnit nebo vytrvat v něčem, v čem jste začali, je nutné si uvědomit, že za každým úspěchem je hodně věcí, které člověk na první pohled nevidí. Známe jistě všichni ledovec. Je to ideální příklad toho, že úspěch vidíme sice všichni, ale to jen kus ledovce, který pluje na hladině. Nikdy už nevidíme, jak hluboký je pod vodou.
S dobrou kondicí je to velmi podobné. Vytrvalost je základem úspěchu ke kondici, kterou si přejete. Nemusíte denně dřít v posilovně, ale stačí, když si najdete váš systém, který je dlouhodobě udržitelný. Když neuvidíte výsledky po měsíci, nepřestávejte a jeďte dál. Všechno má svůj čas a jestliže vás nepřemůže lenost a první týdny stálé váhy nebo vzhledu, neřešte to. Neděláte to pro jiné, ale pro sebe. Jen vy se musíte uvnitř cítit dobře, a to je základní kámen úspěchu!

PROČ SE MI TO NEDAŘÍ A LIDEM NA INSTAGRAMU JO?
Instagram je dosti zkreslený svět lidí. Neříkám, že všichni to dělají, ale nikdy nevíme, jak to doopravdy je. I když se nyní hojně ukazují i slabé stránky, které lidé zveřejňují, komplexně se jedná spíše o ty pozitivní a dokonalé příspěvky. Instagram trošku ztratil svou původní myšlenku, která byla úkazem povedených fotek a lidé svůj účet brali převážně jako svůj památníček. Nyní se předhání, kdo z koho, kdo na koho bude víc žárlit, a úpravy či filtry jsou na denním pořádku.
Je proto dobré si uvědomit pro koho změnu vlastně děláte. Jestli pro „porovnávačky“ na Instagram nebo pro sebe a své zdraví. Brát lidi jako motivaci je super, jestliže vám to pomáhá ve vašich snech a cílů. Jen se s nimi prosím nesrovnávejte.

MUSÍTE ZAČÍT U SEBE A DĚLAT CO VÁS BAVÍ
Všichni poslední dobou cvičí podle různých YouTube workoutů, což je za mě skvělé. Najdete tam od posilování, přes cardio či dance workout téměř všechno. Jestli ale nejste zastáncem cvičení doma a nebaví vás to, vezměte brusle, kolo, psa a jděte ven. Sportování venku začíná přát i počasí, tak hurá do toho! Nemusíte dělat to, co dělají ostatní a vidíte u nich výsledky. Každý jsme jiný a vyhovuje nám něco jiného. Jestli opravdu chcete vytrvat a nepřestat po týdnu, musíte si najít takový pohyb, který vás bude bavit.

 

ZÁKLADNÍ BODY PRO ÚSPĚCH A VYTRVALOST V POHYBU:

 • TÝDENNÍ PLÁN V DIÁŘI
  Mějte jasně vyhrazený čas a dny v týdnu, kdy chcete cvičit. Jestliže vám to nevyjde, nehroťte se z toho, ale třeba místo toho vyluxujte nebo ukliďte. I domácí práce se počítají.

 • NAJÍT POHYB, KTERÝ MĚ NEOMRZÍ
  Vyzkoušejte toho víc a následně si zhodnoťte, co vás opravdu bavilo a pokračujte.

 • NEVYMLOUVAT SE
  Nehledejte důvody, proč to nejde. Naopak najděte plusy, a hlavně uvědomění si, že to děláte především pro sebe.

 • PROKLÁDAT POSILOVÁNÍ A KARDIO
  Abyste neztratili motivaci je potřeba pohyb prokládat. Jestliže si zvolíte 4x v týdnu cvičení či jiný pohyb, dejte si nějaké dny posilování na různé části těla a v další dny se jděte projet na kole, na procházku nebo si jděte zaběhat. Dělejte ale sporty, které vás opravdu baví!

 

Chůze je nejpřirozenější pohyb, který můžete tělu dát. Proto i když nemáte chuť vůbec na nic a chcete být sami, seberte se a jděte se projít. Nemusíte se stresovat, jestli jste udělali 30 sklapovaček nebo jste ušli jen 3 km, o tom to není. Důležité je si uvědomit, že pohybem se uvolníte nejen fyzicky, ale i psychicky. Zapomenete, vyčistíte si hlavu a pro svoje tělo uděláte něco navíc.

Dělejte, co máte rádi a budete o to veselejší.


Mějte se krásně!

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.