Jak se připravit na první rande
Fotografie od Christian Lue z Unsplash

Jak se připravit na první rande

Rady a tipy

Dnešní doba zcela nepřeje osobnímu seznámení se ve škole, v práci nebo jen tak někde venku při večerní skleničce s kamarádkou nebo kamarádem na pivu. Dnes nás nejvíce provázejí online seznamky nebo opravdu náhodné poznání se cestou do práce, z práce nebo na nákup. Nebo myslíte, že je reálné se vzájemně zaujmout na online hodině či konferenci?
Jakmile přijde nějaká situace, kdy jste se potkali a daný člověk vás něčím zaujal, druhým krokem je oficiální setkání a tentokrát ve větších nervech, protože už víte, co vás čeká. Začínají vás napadat myšlenky všeho druhu. Ale nemusíte se bát, je to klasický lidský pochod, kdy vás obklopují obavy a když všechno klapne, tak nový styl života, ale tentokrát už ve dvou.

Proč vlastně jdete na dané rande? Zkrátka proto, že vás zaujal, máte stejný pohled na svět, líbí se vám jeho smysl pro humor, máte stejné zájmy, chcete zkrátka od života to stejné, co vaše potencionální „polovička“. Nebo splňuje všechny body na vašem seznamu?

ŠATY (NE)DĚLAJÍ ČLOVĚKA
Děláme to většinou my ženy, kdy hledáme různé návody jak se obléknout, namalovat, zvolit typ bot, kabelku,… Je nutno podotknout, že si kvůli prvnímu rande můžete koupit nové tričko nebo šaty, ale držte se svého stylu. Normálně nosíte pouzdrové šaty a najednou se navléknete do mini šatů, kde vám je vidět víc, než byste na první schůzce chtěli. Neudělejte chybu a nesahejte po typu oblečení, na které nejste zvyklí. Budete z toho celou dobu nervózní a půjde to z vás cítit vaším ošíváním, nepříjemným vrtěním se a zkrátka to nebudete vy. Zvolte oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně, ale zároveň přirozeně sebevědomě. Taky byste měli myslet na to, o jaké prostředí schůzky se jedná. Jestli byste šli za normálních okolností a možností do restaurace, tak lodičky nejsou špatná volba, ale například do zoo bych si je upřímně nebrala.

ZBYTEČNĚ SE NEPŘETVAŘUJTE
Určitě není vhodné se zapojit do konverzace tím, že si začnete stěžovat, nebo naopak se povyšovat. Každý můžeme mít den na pytel, ale v tu chvíli máte být v pohodě a mít radost. Samozřejmě jestliže se vám stalo něco opravdu špatného, nemá cenu zapírat a přetvařovat se, schůzku jednoduše přesuňte. Neměli byste z toho požitek ani jeden, a to může být škoda. Ale to, že vás naštval kolega v práci nebo jste zmeškali ráno autobus, to za zkažení nálady nestojí.

DEJTE TOMU ČAS
Potkali jste se s někým před dvěma dny a hned vás pozval na schůzku? V takových chvílích poslouchejte svou intuici, která má dost silné pouto s vaším já. Jestliže cítíte, že je to ono a jste přesvědčení, že není na co čekat, tak na schůzku jděte. Jakmile ale opravdu pociťujete, že potřebujete více času a člověka lépe poznat například skrze volání, dejte tomu čas. Je jasné, že se člověk chová jinak po zprávách a naživo, to si připusťme všichni, ale jakmile potřebujete čas, nenuťte se. Jestliže o vás ten druhý/ta druhá stojí, počkají si. Zase se ale případně nevymlouvejte a neposouvejte schůzku donekonečna a raději řekněte, že zájem o schůzku nemáte.

Pamatuji si na svou chvíli pravdy, kdy jsem se měla potkat s přítelem. Byla jsem nervózní celý den, ale věděla jsem, že je to přirozený strach. Znali jsme se 14 dní a následně spolu šli ven. Mezitím jsme si psali a volali doslova několik hodin denně. Chtěla jsem člověka poznat víc a sama si uvědomit, jestli cítím to, co cítit mám a poslouchala svoji intuici. Čas se vyplatil. Ale byli jsme stále v kontaktu, to je nutno podotknout.

Když jsem na něj čekala, strach jsem sice měla, ale nebylo to tak hrozné. Byla jsem jistější hlavně v tom, že jsem věděla víc než jen jméno. Byli jsme v kontaktu každý den a pomalu se poznávali a “oťukávali“ jsme se. Jakmile mi zavolal, že je na domluveném místě, ihned ze mě strach opadl, naopak jsem se začala těšit víc. A věřte mi, že není nic hezčího než vidět upřímnost v očích i u druhého člověka.

BUĎTE UPŘÍMNÍ, POKORNÍ A MILÍ
Říká se, že úsměv je dokonalou a upřímnou krásou člověka. Je pravda, že nic jiného, než opravdu upřímný úsměv a lásku ani dostat nemůžete.
Jsou věci a vlastnosti, které k nám jednoznačně patří. Se vším se dá samozřejmě pracovat, ale něco zkrátka nezměníme. I přes to bychom měli mít vždycky sebereflexi, protože jedině tak se dokážeme změnit a udělat to příště jinak. I když nejste na sobě s něčím nespokojení, nesnažte se měnit den před schůzkou. Nepřetvařujte se před schůzkou, během ní ani po schůzce. Jednou vaše tajemství či schovaná vlastnost stejně vyjdou najevo a můžete tím zbytečně ublížit nejen sobě, ale v tomto případě už i druhému člověku. Určitě neznamená, že máte vypláznout všechno o vás, ale to poznáte v dané chvíli sami, co a kdy se hodí. Navíc univerzální příručka stejně není, protože každý pár je jiný.

Jedno je ale dané. Vždycky se chovejte přirozeně.


První schůzky jsou jako cesta do neznáma. Nevíte, co vás čeká a jak to dopadne. V tom je právě ale to kouzlo. Kdybychom věděli, s kým se kde potkáme, kam půjdeme na rande, termín svatby, rok narození prvního potomka, byla by to jednoduše nuda. Neměli bychom tam koření života, které se nám dostává každým dnem v menších nebo větších dávkách. Někdy to může sakra pálit, bolet a léčíte se z toho jakou dobu. Někdy vám to koření ale tak sedne, že ho od té chvíle budete mít nějakým způsobem při ruce. Nebojte se riskovat, ale buďte hlavně upřímní a navíc takoví, jací opravdu jste. Jedině tak najdete k sobě toho, kdo s vámi má doopravdy být.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.