Být "IN" ve všech směrech
Fotografie od Laura Chouette z Unsplash

Být "IN" ve všech směrech

Úvahy

Jistě jste se setkali s člověkem nebo jste to dokonce vy sami, kteří sledují nejnovější a nejžhavější trendy doby, které nesmíte v žádném případě promeškat. Vyšel nový telefon od značky Samsung či Apple a přes to, že vám stávající telefon funguje, protože jste ho kupovali rok zpátky, jste stále mezi prvními v předprodeji. Jakmile získáte daný telefon, ihned s tím na Instagram a Facebook, ať svět vidí, jak jdete s časem a nejnovější trendy jsou vašimi nejlepšími kamarády. Co myslíte, je to vážně o módním trendu nebo v tom visí i něco jiného?

KDYŽ TO MAJÍ VŠICHNI, MUSÍM I JÁ
Toto bývá častou reakcí člověka v situaci, když okolo sebe vidí něco, co on sám nemá a chce to. Budete přeci naprosto trapní a jediná černá ovce, jestliže do školy nepřijdete v nejnovější kolekci bot od Adidas či Nike a dorazíte ve starších. Spolužáci se na vás dívají s odstupem a nechápou, jak můžete být tzv. „sto let za opicemi“. I přes to, že vám boty slouží, vypadají jako nové a jsou vám hlavně pohodlné, stejně přijdete domu a když je to možné, jdete za rodiči s chtíčem koupení těch nejnovějších bot, které koupit jdou. Je to samozřejmě nadnesená a přikreslená situace, ale chci vám ukázat, jak moc s vámi trendy a potřeba být „in“ doslova zametá.

CHCI POZORNOST OSTATNÍCH
Častokrát se stává, že lidé chtějí upoutat pozornost, proto si kupují nejnovější produkty jen proto, aby si jich lidé všímali a svým způsobem obdivovali a záviděli. Je snadné ukázat, že máte peníze a můžete si dovolit vše. A ano, hodně lidí se na tuto vaši hru chytne, ale myslíte si, že půjde o upřímný zájem o vás? Za peníze si přátelé, upřímný zájem a ani lásku nekoupíme, na to bychom měli v těchto situacích pamatovat.

MÁM DOBRÝ ÚČES, ALE TA HEREČKA, CO HRÁLA V BONDOVI MÁ JINÝ
Hodně s námi mávají okolnosti, které vnímáme. Je asi jasné, a to nám potvrdí většina, že jakmile máme oblíbeného herce či herečku, chceme se jim svým způsobem vyrovnávat a tím docílíme tím, že budeme sledovat jejich profily a změny na nich. Neříkám, že je to špatně. Díky influencerům, herečkám a dalším více viditelným tvářím se v podstatě hledáme a snažíme se najít to pravé pro nás. Tento směr ráda podpořím, protože se hledáme všichni. Ovšem se snažte držet toho, co uvnitř chcete opravdu vy, ne to, co jste viděli u někoho jiného. Byla by nuda, kdybychom měli stejný účes jako jedna z Bond girl nebo známá YouTuberka. Inspirace je něco jiného než kopie.

Je vždycky náročné se nenechat zahltit všemi možnými novinkami, ať se jedná o oblečení, elektroniku, kosmetiku, auto atd. Novinky jsou skvělé v tom, že nám dávají další možnosti k osobnímu vývoji, který si ale musíme stejně vyšlapat sami. Nešla bych cestou, že čím novější, tím lepší a tím pádem i víc oblíbenější ve společnosti. Jsme různí, někteří si zkrátka nemůžou pomoci a jdou si koupit nejnovější boty či telefon. Jestliže to ale děláte čistě kvůli sobě a vašemu chtíči, proč tedy ne. Ale nedělejte tyto kroky proto, že se chcete ukázat a získávat obdiv a závist ostatních.

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.