Vytvořte si před pracovním týdnem rutinu, která vás nastartuje
Fotografie od Content Pixie z Unsplash

Vytvořte si před pracovním týdnem rutinu, která vás nastartuje

Rady a tipy , Úvahy

Mnohokrát jsem osobně neslyšela, že by za mnou přišli lidé a řekli, jak jsou nadšení, že je opět pondělí a jdou vesele vstříc svým povinnostem. Většinou slýcháváme pravý opak, ze kterého jde akorát smutek, nervozita a neustále skleslý pohled, který dostane do kouta i okolí. Ač se to nemusí zdát, jsou dny, které máme raději a naopak. Pátky žijí, neděle a pondělí upadají. Proč? Protože jsme si to nastavili a vidíme za tím buď to skvělé nebo to nejhorší. Není špatné mít svůj více oblíbený a méně oblíbený den, máme ho přeci jen všichni. Nikdo ale nemusí mít kvůli tomu zkažené dny či večery před povinnostmi. Zkuste do svého dne před novým týdnem zařadit rutinu, která vám pomůže se uvolnit a nenechá čekat dobrou náladu opět na pátek.

Přečtěte si chronologický postup na zlepšení pracovního týdne.

 

PROCHÁZKA
Procházky jsou velkým pomocníkem při vyčištění hlavy a odpočinku před novým týdnem. Naučte se procházky brát jako rutinu, kterou zařadíte mezi předvečerní aktivity. Nabijí vás nejen psychicky, ale i fyzicky. Bude se vám lépe trávit večeře i jako bonus získáte lepší usínání. Hojně se doporučují lidem, kteří celý den sedí zavřeni v kancelářích, ale nejlépe bychom tuto aktivitu měli provádět všichni. Stačí 30 minut.

PLÁNOVACÍ POMOCNÍK = DIÁŘ
Jestliže jste člověk, který si rád plánuje týden dopředu a ví přesně co a jak má, ideální je tento rituál provozovat pravidelně a nejlépe v neděli. Urovnání si povinností je velmi podstatná část, a právě proto byly diáře vynalezeny. Nemusíte mít diář velký přes celý stůl, naopak stačí, když budete mít i kapesní. Důležitá je pravidelnost a naučení se na to, že diář vám dodává řád a jistotu, kam se kdykoliv můžete podívat. Jsou tu mezi námi tradiční, kteří nedají dopustit nad papírový, ale i tací, kterým přeci jen mobilní diář vyhovuje více. Výběr je čistě na vás.

DOBRÁ VEČEŘE
Dobrou večeří nikdy nic nezkazíte, naopak si tělo zvykne, že si neděli zpříjemní dobrým, a doma připraveným, pokrmem. Udělejte si víkendový plán, kde se budete moci těšit na večeři.

POSLECH HUDBY/SLEDOVÁNÍ FILMU
Relaxaci bychom si měli dopřávat častěji, ale je jasné, že to v pracovním týdnu častokrát nejde. Tzv. na chvíli vypnout je velká výhoda, pokud to opravdu umíte. Pocity viny si nechte na situace, kdy jste opravdu něco neudělali, co jste měli, ale trestat se myšlenkami, že si pustíte film? Ani náhodou. Odpočinek ve smyslu vypnutí hlavy a odpočinout si u filmu či čehokoliv jiného je velmi důležitý při osobní hygieně.

PŘÍPRAVA OUTFITU
Známe rána, někdy je to lepší, jindy jsme rádi, že nás dokope třetí budík ven z postele. Pro takové případy si můžete udělat předskokana a svůj outfit si připravit už večer a ráno se do něj pouze stačí navléknout.

TEPLÁ VANA PLNÁ VŮNÍ
Po přípravě a lehkém odpočinku je potřeba ten správný a poctivý relax. I když někteří upřednostňují rychlou sprchu, jednou za čas není od věci si dopřát teplou vanu s oblíbenými produkty do koupele. Sůl, koupelové bomby, svíčky, oleje či pořádné bubliny jako když jste byli malí.

UMYTÍ VLASŮ
Umytí vlasů je jako znovuzrození člověka, alespoň tedy dle mého názoru. Umyté a voňavé vlasy do nového týdne jsou velký bonus osobní pohody. Dopřejte péči nejen sobě, ale i svým vlasům, kteří vás doplňují svým leskem a vůní.

ČERSTVĚ POVLEČENÁ POSTEL
Čerstvě vyprané pyžamo a povlečená postel ve mně vyvolává pocit naprosté čistoty a užívání si každé minuty v posteli. A přesně tak by to i být mělo. Dbejte na dobu, po jaké se má co měnit (můžete naleznout v mém článku (Unikátní shrnutí, co a jak často prát) a uvidíte, jak se tato zcela jednoduchá rutina stane vaší oblíbenou.

PŘEČTENÍ JEDNÉ KAPITOLY V KNIZE
Uspat se čtením je snad to nejvíc příjemné, když nebereme v potaz například mazlení se s partnerem či povídání. Čtením odložíte telefon stranou a necháte se vtáhnout do jiného děje, který vám pomůže přestat myslet na to, jak ta neděle a celý víkend vlastně utekl.


Nenechte se unést špatnou náladou a raději se pusťte do realizace rutiny, která vás příjemně překvapí a uvolní tak, aby váš začátek týdne stál na pozitivních myšlenkách, a ne na ztrápené tváři.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.