Vyčistěte si hlavu manuální prací
Fotografie od pan xiaozhen z Unsplash

Vyčistěte si hlavu manuální prací

Rady a tipy

Každý máme svou práci, ve které zaměstnáváme buď více hlavu nebo ruce. Vše má své pro a proti, ovšem není špatné se jednou podívat na druhý břeh a zkusit i něco jiného než jen danou práci, ve které jsme každý den a několik hodin denně. I když máte starosti či máte všeho nad hlavu, je zdravé se zastavit a naučit se vypnout hlavu. Uleví se nejen vám, ale dáte přestávku i hlavě, která si mnohokrát vůbec neodpočine. Jako bonus budete mít odvedený kus práce a budete z toho právem šťastní, že jste pohnuli například s přestavbou pokoje. Tak hurá do toho! Najdeme společně ideální manuální práci pro vás!

 

1. ÚKLID DOMÁCNOSTI
Jestliže potřebujete na chvíli vypnout, ale dát si zároveň pořádně do těla, ideální manuální prací je úklid domácnosti. Vezměte to přes luxování, vytírání až po utírání prachu, kde se dá. Budete nadšeni, až si sednete na sedačku a uvidíte okolo sebe ten božsky uklizený byt/dům, kde se bude hned lépe dýchat a žít. Sami jste si pročistili hlavu, řešili jste jen důkladné vyluxování drobků po zemi a starostem jste dali na chvíli sbohem.

2. MYTÍ DŘEZŮ, UMYVADEL, VANY, KACHLIČEK
Jakmile se rozhodnete pro tuto variantu, věřte mi, že to není jen na hodinku práce. Je to náročnější část prací, ovšem čištění spár mezi kachličkami, k tomu puštěná hudba je ideálním odreagováním se při vašich starostech. Všechno se bude nejen krásně lesknout, ale i vy najdete určitou satisfakci v tom, že po několikahodinovém čištění zapomenete na to, na co jste mysleli celé dny a noci.

3. ÚDRŽBA ZAHRADY
Bydlení v domě či vlastnit chatu je v takových potřebách naprosto ideální vyčištění hlavy. Seberte se a jděte na zahradu nebo odjeďte na chatu, kde si dáte pořádně do těla. Sekejte trávu, vyčistěte záhony, opravte fasádu, zateplete chatu/dům, sestříhejte keře do pěkného tvaru atd. Práce se najde vždycky a já osobně tuto práci mám nejraději. Člověk je na čerstvém vzduchu, jde za cílem mít hezky udržovaný pozemek a do toho udělá něco pro to, aby si sám uvědomil, jak je osobní hygiena důležitá.

4. VÝMALBA
Malování pokojů není pro někoho absolutně možný odpočinek. Všichni za tím vidíme nepořádek a následné stěhování a neustálé kapky barvy po zemi. Já osobně jsem dlouhou dobu v této aktivitě také neviděla daný odpočinek a radost, ovšem čím jsem starší, tím ráda utíkám k těmito aktivitám, protože mám radost, když se něco mění, renovuje a zkrátka vylepšuje. Proto malování není vůbec špatný odpočinek pro hlavu. Vezměte si něco starého na sebe, kupte si barvu, štětec a jděte na to. Uvidíte sami, jak místnost bude vypadat najednou úplně jinak. Stejně tak i vaše myšlení a psychika. Jestli nemáte až tak velkou odvahu se dát do výmalby, můžete si koupit antistresové omalovánky, jsou super variantou.

5. TŘÍDĚNÍ OBLEČENÍ
Sice je to někdy spíše na škodu než k užitku, protože nepořádek uděláte asi nejvíce ze všech přechozích bodů. Ovšem uklizená skříň a případně vyřazené kousky, které můžete darovat, je pocit k nezaplacení. Jestliže si chcete chvíli uklidnit hlavu a zapomenout na své starosti, pusťte si hudbu nebo svůj oblíbený film a jednoduše uklízejte. Za odměnu si kupte vůni do skříně a vaše denní manuální práce jsou za vámi. Vy odcházíte jako odpočinutý člověk a můžete se opět věnovat tomu, čemu potřebujete.

 

Manuálních prací je mnohem víc a je jen na vás jakým směrem se vydáte. Můžete jen lehce, nebo si naopak dát pořádně do těla. Úklid knihovny, zateplení domu, čištění bot, luxování a úklid auta, cokoliv se vám zachce. Je nutno podotknout, že ať se rozhodnete pro cokoliv, dělejte vše pořádně a s radostí. Není nic lepšího, než se následně ohlédnout a vidět tu změnu nejen ve vás, ale i v tom, co jste díky tomuto osobnímu volnu všechno zvládli.

Nikdy nepodceňujte svou osobní hygienu v podobě odpočinku nebo naopak manuálních prací. Je sice skvělé a obdivuhodné, že jedete a jste neustále zapřaženi v jednom kole, ale myslete na to, že rozumný a uvědomělý člověk dojde na pomyslnou stopku a uvědomí si, že je na čase si dát pohov a věnovat se jiným, často i více prospěšným věcem, než sedět a užírat se starostmi.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.