Toxické návyky, které ničí vztahy
Fotografie od Yuvraj Singh z Unsplash

Toxické návyky, které ničí vztahy

Rady a tipy

Vybudovat a udržet si vztah nikdy nebylo jednoduché, ale v současnosti se zdá, že je to ještě větší oříšek než dřív. Rostou stále větší nároky na všechno a někdy to i vypadá, že mít vztah do důchodu je téměř nemožné. Když už jste ve vztahu, je dobré se vyhýbat určitým vztahovým zlozvykům, které do vztahu mohou přinést spíše konec.

Propad do rutiny
Po čase se ve vztahu začnou mnohé aktivity a situace opakovat a je tak snadné zaseknout se ve vyjetých kolejích, kdy budete každý den opakovat totéž. Z toho se ovšem může brzy stát nuda, která vztah doslova uspí. Je fajn, když každý v páru se snaží o to, aby přikořenil svými úkony do vztahu a probudil tak opět oheň, který je ve vztahu třeba. Zamyslete se nyní sami, čím byste si to mohli okořenit i u vás.

Pohodlnost
Každý z nás časem zpohodlní. Jenže pokud přestanete vkládat úsilí do vylepšování vztahu, vytratí se jiskra a už spolu budete žít jen jako spolubydlící. Dbejte na to, abyste byli pohodlní jen do určité míry a stále se snažili. Chce se vaší polovičce jít plavat nebo projít? Neseďte doma jen z pohodlnosti a nabídněte, že půjdete společně. I tato malá gesta vás sblíží.

Neustálé stěžování
Ač se to ne úplně příjemně poslouchá, neustálé stěžování si a obviňování toho druhého, že něco neudělal nebo udělal špatně, je špatné i pro samotný vztah. Chce to najít společný kompromis, kdy nenecháte válet ponožky na zemi a zároveň si domácí práce rozdělíte mezi sebe tak, abyste na sebe nemuseli zbytečně štěkat a dohadovat se kvůli zbytečnostem.

Nedostatek uznání
Říct svému protějšku, že ho máte rádi a že si ho vážíte se zdá sice jako ohrané gesto, které ale nemusíte dát najevo tím, že to „jen“ řeknete, ale že to dáte najevo nějak jinak. Přineste květinu, uvařte něco dobrého a společně si na tom pochutnejte, pozvěte protějšek do kina, apod. I tato malá gesta ukazují, že vám na partnerovi záleží a snažíte se dělat něco pro to, aby se s vámi stále cítil dobře.

 

Ve finále spolu všechny tyto body souvisí. Někdy je třeba se zamyslet sami nad sebou, jestli i vy neděláte něco špatně a jestli dáváte do vztahu stejně, jako dává váš partner. Jestliže si na sebe nenajdete čas, nebudete mít společné aktivity a budete se nahánět jen kvůli povinnostem, vyprchá jiskra a půjde to spíše dolu než nahoru. Dbejte nejen na sebe, ale i na společný vztah, který mezi sebou budujete. Jakmile se naučíte spolu dobře spolupracovat a nezanášet se toxickými problémy, žít se vám bude jednoznačně lépe.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.