Touha po dokonalosti aneb nesnažte se být perfektní
Fotografie od Marcel Eberle z Unsplash

Touha po dokonalosti aneb nesnažte se být perfektní

Rady a tipy , Úvahy

Chtít něco lepšího nebo se cítit lépe ve vlastním těle není na škodu, je dobře, že se neustále posouváme a chceme být tou nejlepší verzí sebe samé. Vždycky bychom tohle všechno měli ale dělat kvůli sobě, a ne kvůli tlaku zvenčí.

Nikdo není dokonalý, to je potřeba si nejdřív uvědomit. Každý máme přednosti a nedostatky. Zkusme se také podívat na život trošku z jiného úhlu. Jsme tu, abychom si život užili, a ne se neustále trápili a honili za dokonalostí.


Věnujte velkou pozornost svým myšlenkám
Jestliže budete svět vidět jen očima, že ostatní mají to, co chcete vy a vám to nejde, je to špatně. Dostanete se do začarovaného kruhu, ze které se těžce dostává. Ano, když vás něco trápí nebo chcete něco změnit, důležité je pro to začít něco dělat, případně řešit problém, proč to třeba nejde. Netrapte se negativními myšlenkami, které vás stejně nikam neposunou.

Přijměte své nedostatky a chyby jako možnost ke změně
I když je to extrémně těžké, je potřeba s tímto krokem začít. To, co vy považujete za nedostatky, jsou třeba věci, které vás dělají to, co jste.

Naučte se přijímat komplimenty
Mnoho lidí se poslední dobou naučilo komplimenty spíš odvracet. Když vám někdo pochválí svetr, účes, líčení, nebo jen, že dneska vypadáte spokojeně, přijměte tato hezká slova a pamatujte si je. Ne každý umí komplimenty nejen přijímat, ale také vyslovit. Známe spíš slova závisti, negativity, a ne úplně hezkého podání. Často v těchto situacích slyšíte spíš něco jako „No, tak tohle já bych si určitě nevzala, kdybych měla nohy jako ty.“ A tak dále. Proto jestliže kompliment uslyšíte, naučte se s nimi pracovat a zkuste i vy sami něco někomu upřímně pochválit.

Buďte sami sebou
Hrát si na něco, co jste viděli na sociálních sítích jenom proto, že je to in je trošku blbost. Jestliže si za tím sami nestojíte a chcete jen jít s dobou, stane se buď to, že spadnete do bubliny, která vás pohltí a změní nebo časem z toho budete nešťastní spíš vy. Je určitě dobře, že si každý z nás hledá směr, který je mu blízký a cítí se v něm dobře. Jen je vždycky fajn si kousek sebe nechat a neměnit všechno.

Komu na vás záleží, bude vás mít rád kdykoliv
Hodně se i stává, že se snažíme měnit pro druhé. Je určitě hezká motivace, že chcete dobře vypadat před svým partnerem i po dětech a tak podobně. Není to ale o tom se denně dřít v posilovně jenom proto, že jste to viděli na sociálních sítích. Navíc na to nebudete mít s dětmi a domácností tolik času, ale párkrát si jít zaběhat, zaplavat nebo po ránu zacvičit je určitě fajn. Budete se cítit dobře nejen vy, ale také vám poděkuje i vaše fyzička.

Veškeré chození z extrémů do extrémů není dlouhodobá cesta. Buďto vás to kompletně změní i myšlením a sebe změníte, nebo to časem odnese vaše psychické zdraví. Buďte na sebe hodní, věnujte si tolik prostoru a času, kolik cítíte, že potřebujete a dělejte to, co vás doopravdy baví. Nemusíte být perfektní, stačí si život užívat a dbát na svoje fyzické, ale hlavně psychické zdraví.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.