Tipy, jak na vkusný jarní interiér
Fotografie od Alisa Anton z Unsplash

Tipy, jak na vkusný jarní interiér

Rady a tipy

Jarní počasí nás sice navštívilo jen na chvíli, ale pomalu se opět vrací zpět. Ptačí pozpěvování můžeme slyšet na každém stromě okolo nás, a to je další důvod k tomu jaro přivítat i do našich domovů. Jarních dekorací je všude spousta, ale jak si vyladit interiér tak, abyste se nejen vy, ale i návštěvy cítili dobře a lehce? Stačí k tomu mít jen chvíli času a přečíst si pár rad, které jsem vám sepsala k vylepšení jarního nádechu.

BARVY
Jaro máme všichni zaklíněné jako pastelové, kde se barvám nekladou meze. Ideální je sahat po jemných barvách, které nejsou přímo křiklavé, ale pouze interiér příjemně rozzáří. Letos se dostala do popředí fialková barva, kterou si všichni dozajisté oblíbíte. Také se vám může do interiéru hodit modrá, kterou bychom přirovnali například ke krokusům. Neuděláte chybu ani se žlutou barvou. Samozřejmě můžete sáhnout i po jednoduchých variantách v podobě bílé, zelené a sem tam přihodit jednu z výše uvedených barev na rozjasnění. 

   
Zdroj: Maiar Shalaby z Unsplash, Minh Pham z Unsplash

JARNÍ MOTIVY
I přes to, že nás láká si domu navozit všechno jaro zvenku, mějte na paměti, aby se vám interiér dočista nepromíchal v nevkusnou džungli. Najděte si jeden oblíbený motiv, který budete, s mírou, využívat v domácím prostředí.

   
Zdroj: Collov Home Design z Unsplash, Andrea Davis z Unsplash

DEKORACE
Ruku na srdce si v tuto chvíli asi dají spíše ženy. Jedním z našich posedlostí je, že máme potřebu mít spoustu dekorací, kterými si domovy zútulňujeme. I přes to, že nás láká vše, co vidíme v obchodech, které se už připravují na jaro a Velikonoce, je potřeba vždycky sledovat vkus a jednoduchost. Volte dekorace, které můžeme znovu použít další rok, případně nechat do podzimu, nebo nejlépe, využijete je po celý rok.

   
Zdroj: Google, Logan Nolin z Unsplash

JARNÍ CHUTĚ
Konečně jsme se dočkali. Na stůl mohou přicházet lehčí pokrmy plné barev, které jsme za celou zimu viděli opravdu výjimečně. Můžete sázet bylinky, kterými si vyzdobíte parapet v kuchyni, připravovat úrodu na léto a hlavně, nakupovat a sázet květiny. Samozřejmě nesmí chybět ani zmínka o velikonočním pečení, kde si vychutnáte beránky, nádivky, mazance a spoustu dalšího, tudíž příprava či kupování formiček se jistě vyplatí začít už nyní.


Mějte se krásně. 

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.