Symbióza Berana a Lva
Fotografie od Josh Rangel z Unsplash

Symbióza Berana a Lva

Úvahy

Každý jsme jiní, ale někdy jsme si dost podobní, říkává se. Co se týče horoskopu, tak určitě. Můžu tu mít čtenáře, kteří na horoskopy a věci okolo absolutně nevěří a dávají tomu nulovou hodnotu. Nikomu své názory nenutím, pouze vám ukazuji svůj pohled a názor na dané věci. Jsem člověk, kterého horoskopy vždycky zajímaly, a i dnes zajímají z důvodu, že jsem našla už spoustu souvislostí a situací, kdy mě až překvapilo, jak přesné to je. Může se to zdát jako náhoda, ale jak jsem psala ve svém článku, jestli existují náhody, tak pro mě tomu tak není. Dle mého názoru se věci nedějí náhodou, ale z nějakého důvodu. A některé odpovědi na vaše otázky najdete právě třeba v horoskopech.


Samotnou mě až překvapilo, jak na mě charakteristika mého znamení občas sedí. Samozřejmě, že ne všechno. Jde i o člověka jako takového – kde vyrůstá, jakou má výchovu atd. Ovšem charakteristické rysy jsou někdy dané. U mě to je stoprocentně tvrdohlavost. Někdy je to až na škodu, jak moc se zaberaním, že se mnou nehne vůbec nikdo. Každý máme svoje světlé a trochu tmavší stránky, záleží, co ve finále bude tahat za hlavní provaz. Na druhou stranu ne každá vlastnost je špatná. Například já jsem osobně ráda za tvrdohlavost z důvodu, že neodejdu od ničeho bez toho, aniž bych něco nedodělala anebo si tvrdě stojím za svým, což je v určitých životních situacích taky docela dobré plus, ale i mínus.

Lev a Beran je výzva pro mě samotnou, zvlášť když vidím, jak moc jsme si někdy podobní. Nenapadlo by mě, že opravdu existuje hledání své „druhé poloviny“. Ale evidentně na tom nějaká pravda bude. Jsou dny, kdy mi přijde, jako bych mluvila pouze sama se sebou, ale zároveň poznávám nové pohledy na situace, rozšiřují se mi obzory, ale stále mám pocit, jako by to bylo za jednoho člověka, nikoliv za dva. Život s dalšími lidmi vás naučí hodně věcí, ale pro mě je zásadní umění naslouchat a posouvat se směrem dopředu. Vždycky jsem takový vztah chtěla a sen se mi splnil.

Je zajímavé, že dvě odlišné znamení mají tolik společného, ale jsou i výjimky, které jsou typické pouze pro jednoho z nich. Řekla bych, že co Lev a Beran mají společného, tak je tvrdohlavost. Častokrát mi přijde, že se sami předháníme v tom, kdo si víc stojí za svým. Diplomaticky se snažíme druhému vysvětlit, že pravdu máme vlastně oba. Zatím se nestalo, že bychom se pohádali, to je právě takový paradox. Naopak se tomu sami smějeme, jak tvrdohlaví vlastně jsme.
Cílevědomost je vlastnost, která je super, ale v klidné míře. Cílevědomost vám má pomáhat v tom, abyste si uvědomili, co chcete a následně se o svůj cíl snažili, ale zdravým způsobem. Mně cílevědomost pomáhá ke své vlastní motivaci, kterou často potřebuji, abych zabrala a snažila se o to, co si přeji a chci docílit. Super věc na spolužití těchto znamení (nás dvou) je skvělá v tom, že se motivujeme navzájem a taháme se nahoru. Oproti Lvu jsou Berani asi více výbušní a častokrát se rychleji naštvou, ti se naopak snaží zachovat klid a řešit věci více v klidu. Ovšem jakmile se naštve Lev, nic hezkého to asi nebude…

Jestli je to otázka znamení, nebo zkrátka vlastnost člověka nevím, ale co vím je, že oba potřebujeme čas klidu. Být sami, nebo zkrátka vůbec nic neřešit, jen si užívat čas strávený společně. Nepotřebujeme vymetat kluby a „bavit se“ jen a pouze s alkoholem. Být v klidu s přáteli, bavit se a dělat si srandu jde vždycky.

Další typická charakteristická vlastnost je, že neodejdeme, dokud něco nedoděláme. Je to podle mě úzce spjato s tvrdohlavostí, ovšem pravdou stále je, že v tomto jsme s přítelem jak přes kopírák. Já jsem teda trošku víc výbušnější, když mi něco nejde :-D, proto se třeba naštvu, na chvíli toho nechám, ale pak mi to nedá a vrátím se k tomu. Oproti tomu přítel je u toho tak dlouho, dokud není hotovo.

Častokrát přijde chvíle, kdy už si řekneme, že nemůžeme nebo zkrátka únava přišla i k nám. Bohužel i když je to někdy na úkor vyčerpání, jedeme nadoraz a únava nás opravdu nezastaví. Až když dojdeme do kritického bodu opravdového vyčerpání, tak máme dost, dáme stopku. Sice to vydrží jen chvíli, ale i to se počítá. Na druhou stranu to beru i jako dobrý trénink na rodičovský styl života, kdy se nikdo neptá na level vyčerpanosti. :-D

Stereotypní práce by nás oba asi zabila. Nedokážeme si ani jeden představit mít každý den stejný. Ano, naplánovaný ho mít je fajn, ale vždycky je to něco jiného, alespoň v určitých částech. Jsme oba dost kreativní, proto neexistuje den, kdy bychom něco nevymýšleli a na něco společně nepřišli.

Potřeba vymýšlet nové projekty. To je naše. Stále se snažíme něco vylepšovat, projektovat a konat. Baví nás vidět pokrok, který člověk dokáže, stačí jen chtít.

I když se někdy nesejdeme v názoru, ale nehádáme se, v hodně věcech a situacích máme jasno. Možná je to věkem nebo námi, ale potřebujeme mít určitou jistotu v základních věcech. Máme rádi, když víme, na čem jsme a co si můžeme případně dovolit, co se živobytí týče.

Jsme svým způsobem sice spontánní, ale to je spíše Beran. Lev to potřebuje mít všechno dost naplánované a málokdy se stane, že by udělal něco ze dne na den. U hodně lidí ve znamení Lva jsem tento systém viděla. Potřebují mít například ve výletech nebo práci jasný plán co, kdy a jak. Jakmile se ale pro věc rozhodnou, není cesty zpět. Berani bych naopak řekla, že jsou spíše více do akce a spontánnost ze dne na den jim často nevadí, ale někdy jsou napůl. Plán je fajn mít, ale stereotypní život bez spontánnosti není pro ně.

Komunikace není u těchto znamení žádný problém. Naopak jsou komunikativní až dost. Jakmile je baví něco, čím pomalu žijí, nejsou k zastavení. Beran a Lev (v našem podání) se často pere o slovo. Jsou ovšem i situace, kdy se nechce do mluvy ani jednomu. Musíme se cítit dobře mezi těmi, se kterými hovoříme a jakmile jsme uvolněni, dokážeme se bavit dlouhé hodiny. Překvapilo mě to, že zrovna tohle máme stejné, ale je to tak. Komunikace problém není, spíše potřebujeme cítit, že nás daná strana poslouchá a cítíme se pohodově.


Je jasné, že tato charakteristika nemusí sedět na každý vztah Lva a Berana. Navíc toho je o tolik víc, že by z toho mohla být klidně kniha. :-D Já sepsala věci, které sedí na náš vztah a díky tomu jsem si vlastně i uvědomila, jak podobní v mnoha věcech jsme. Rozhodně na tom, že si hledáte podobného člověka, bude asi víc, než jsem myslela. Je zajímavé pozorovat vztahy mezi lidmi ať se jedná o přátelský, pracovní nebo partnerský vztah. Zkuste se třeba sami zamyslet nad různými znameními okolo sebe a schválně, jestli tam najdete něco, co vás příjemně překvapí, že charakteristika znamení na daného člověka svým způsobem sedí.

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.