Styly chování, kterými odrazujeme okolí
Fotografie od Ben White z Unsplash

Styly chování, kterými odrazujeme okolí

Rady a tipy

Každý člověk má svou vlastní emocionální a fyzickou zátěž, kterou si s sebou v životě do nových vztahů nese. Čím později se dostanou vaše „temnější“ stránky na povrch, o to větší problémy vás mohou s vašimi blízkými čekat.


Přečtěte si 5 nejčastějších emočních výkyvů, které mohou po čase vaše okolí lézt na nervy.


Lehce se naštvete
Je snadné vás naštvat? Rozčiluje vás většina lidí nebo situací? Okřikují vás často druzí, abyste se uklidnili? Pokud ano, pak se není čemu divit, že vás mnozí lidé opouštějí. Nikdo nechce být dlouhodobě ve společnosti člověka, který je k mnoha věcem netolerantní. Ubírá tak radost ze všeho dobrého.

Naléhavost
Všichni zajisté “milujeme“, když nás někdo honí, že jdeme pozdě nebo naopak, když kvůli někomu přijdeme na akci pozdě. Naléhavost je vlastnost, která do určité míry může člověku pomoci, ale musíme si i uvědomit, že všeho moc škodí.

Nekonečné opakování
Znali jste nebo znáte ve svém okolí někoho, kdo má potřebu neustále vše opakovat a prožívat či procházet každý detail věcí znovu a znovu? Takoví lidé jsou posedlí touhou dostat se k podstatě věcí i za cenu toho, že se neustále opakují. Jsou navíc natolik zaujati hledáním, že nemají čas pustit k sobě nové informace, které by mohly tento cyklus zastavit.

Středobod všeho
Je těžké být s někým, kdo vidí pouze svět ze svého úhlu pohledu a rád mluví jen o sobě. Neptá se druhých na věci, které se jich týkají. Nezajímají ho věci, které říkají jiní a nerespektuje ani jejich pohled či názor. Je jen on a nikdo jiný.

Neustálá oběť všeho
Každý člověk si v životě projde chvílemi, kdy je skutečnou obětí nebo musí podstoupit těžké trauma či ztrátu. Většina ale dělá vše pro to, aby se od pomyslného dna odrazila k lepšímu životu. Jsou však i tací, kteří se vyžívají v roli oběti. Podle jejich pohledu na věc jim neustále někdo ubližuje. Život a všichni okolo k nim nejsou fér, nikdo nedokáže pochopit hloubku jejich neštěstí. Vždy se najde někdo, kdo jim bude chtít pomoci, ale marně. Takoví lidé jsou oddáni zcela svému smutku a ve své roli se vyžívají.


Každý máme svůj život někdy lehčí, někdy občas zase náročnější a vypjatější. Je fajn se občas zastavit, podívat na své chování a činy za poslední dobu a srovnat si, jestli je to opravdu ta cesta, kterou se chceme vydat a chovat se tímto stylem. Pokaždé sice nemůžeme za špatný den, ale sebereflexe je podstatnou částí života, kterou by se měl naučit každý a pracovat tak se svými výkyvy nálad.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.