Rychlá ranní rutina pro produktivní den
Fotografie od THE 5TH z Unsplash

Rychlá ranní rutina pro produktivní den

Bydlení , Rady a tipy

Ranní rutiny pro každého člověka. Kolikrát jsme slyšeli nadpisky tohoto typu. Jsme rozděleni na ty, kteří si přečtou každý tip a pak ti, které vůbec nezajímá tip, jak mít lepší den. Už tak nesnášejí vstávat, ještě do toho, aby si četli rady do života. Ať už máte jakýkoliv názor nebo pohled na věc, zkuste se více než na nadpis soustředit na to, co vám článek doopravdy přináší.

Zkoušet neustále něco nového a neznámého může být někdy sranda, ale mnohokrát stejně skončíme u osvědčených aktivit, které nás buď někdo naučil nebo je děláme intuitivně. Já jsem zastáncem klasických a jednoduchých ranních aktivit, které vám nejenže pomohou se lépe probrat, ale zároveň den nastartovat tak, abyste využili každé minuty z celého dne.

Jak na to, abyste se po celý den cítili dobře? Jděte na to snadno a jednoduše. Intuitivně děláme spoustu věcí, o kterých ani nepřemýšlíme. Když máme hlad, jdeme se na jíst, napijeme se, smějeme se, spíme atd. Každý z nás to má přeci jen nastavené trochu jinak, ovšem některé věci jsou neměnné.

 

OTEVŘÍT OKNO
Otevřít okno se v únorových dnech nechce nikomu. Když vstáváte, jste rozespalí, rozehřátí z pod peřiny a představa, že na sebe otevřete okno je naprosto nepředstavitelná. Zkuste to tento týden alespoň jednou. Vstaňte a otevřete na sebe trochu okno. Nemusíte dokořán, stačí jen zacítit čerstvý vzruch. Uvidíte sami, že ihned ožijete o něco víc a tím pádem se vám bude lépe fungovat při dalších ranních aktivitách.

USTLAT POSTEL
Ustlat postel můžete v mezičase, kdy otevřete okno. Já osobně bych bez ustlané postele nevyšla z pokoje, ale může se stát, že ne každý to tak má. Dejte si ranní pravidlo, že si vždy hezky ustelete postele. Budete se na ni těšit mnohem víc a jako bonus bude váš pokoj vypadat mnohem lépe po celý den. Maličkosti nás nejen posouvají za lepším já, ale i ustlání postele vás zase probudí o něco víc.

PROTAŽENÍ
Ranní protažení je příjemností pro vaše tělo. Jemně se protáhněte od hlavy k patě a dejte tělu najevo, že odpočinek je u konce a začíná nový den. Pohyb bychom měli zařazovat častěji a v delších relacích, ovšem každý pohyb se počítá, tudíž i tento, který vám zabere minutu času. Protáhněte si nohy, záda, ruce, a především oblast krku.

VYPÍT SKLENICI VODY
Sklenice vody po ránu je dalším skvělým nástrojem k tomu, abyste své tělo i sebe správně probrali. Nemusíte ji do sebe vyklopit najednou, stačí, když si 200-300 ml vypijete například při upravování v koupelně. Následně ale nezapomínejte, že je vhodné si vodu nechat jemně odstát, aby nebyla ledová.

SEDNOUT SI V KLIDU NA 1 MINUTU
Přiznejme si upřímně, kdo má klidná a pomalá rána. Jedině ti, kteří naschvál vstávají 2 hodiny dřív, aby měli po ránu pohodu. Ne všem se ale tento styl vstávání osvědčil a vstávají ve chvíli, kdy je to doopravdy nezbytné. Najít kompromis je v tuto chvíli zlatá střední cesta. Vstaňte tak, ať máte čas na úklid vašeho spícího místa, dostatek času na osobní hygienu, snídani, chvilku odpočinku, obléknutí se a vyražení za povinnostmi. I když je pro vás rychlé ráno pohodlnější, zkuste na to koukat očima vašeho těla a organismu.

3 ZÁKLADNÍ VĚCI KE SPLNĚNÍ V DNEŠNÍM DNI
Určit si pravidla a cíle nás mohou posouvat dál v našem osobním žebříčku. Jestli i vy jste zastáncem osobního rozvoje, bude se vám tento bod zamlouvat. Nemusí se ovšem jednat o složité a nesplnitelné věci. Můžete si do svého seznamu na dnešní den vložit například: utřít prach, vyvenčit psa, uvařit teplé jídlo, dodělat projekt do práce, přečíst 3 kapitoly v knize, jít spát před 12 atd. Jsou to jednoduché a naprosto tradiční věci a povinnosti, se kterými se setkáváme na denní bázi. I přes to nám zabírají velkou část našeho života, proto dbejme na rozložení do celého týdne a postupně je plňme.

SNÍDANĚ
Snídaní bychom měli den začít, co se pokrmů týče, ale zároveň tím dokončit naše ranní kolečko povinností. U snídaně bychom si měli popovídat s dalšími členy rodiny, připravit se v klidu na celý den, dodat tělu dostatek živin na celé dopoledne a jednoduše se zklidnit v rámci ranního shonu. Dbejte na ranní rutinu v oblasti snídaně a dejte si záležet na vyváženosti a kvalitě potravin, které zvolíte.

 

Ačkoliv se může zdát, že ranní rutiny jsou dlouhé a zbytečné, ve finále zjistíte, že na tomto článku přeci jen něco je. Shon máme pomalu na každém kroku, který přes den sledujeme, ovšem není to zcela dobře. Jak den začnete, takový budete mít i jeho zbytek. Mnohokrát nemáme čas ani na to si v klidu vybrat oblečení nebo vypít, ještě teplý, čaj. Rychlým tutoriálem na ranní rutinu nic nezkazíte, a naopak budete jednou rádi za to, že jste to naučili i někoho dalšího z vašeho okolí.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.