Řekněte si ve vztahu o více pozornosti
Fotografie od Priscilla Du Preez 🇨🇦 z Unsplash

Řekněte si ve vztahu o více pozornosti

Rady a tipy

Pokud se i vy nacházíte v bodě, kdy je vám líto, že se vám partner věnuje opravdu málo, zkuste udělat něco pro to, abyste to změnily. Dnešní doba nehraje příliš na ruku komunikaci a kvalitně stráveného času společně. Vchází do toho zrychlená doba, elektronika a v podstatě i málo času nejen na sebe samotné, ale i na druhé. Zkuste se na to podívat z vícero směrů a jestli je opravdu na místě, abyste se na partnera zlobili. Jestli má opravdu hodně práce, zkuste se v této náročné době trošku ovládnout a spíše ho podpořit. Jestliže ale vidíte problém dlouhodobě a spíše se na hodně práce vymlouvá nebo raději dělá něco jiného, než aby byl s vámi, je určitě na místě se ozvat. 


Zvažte důvody, proč je partner více online
Jedním z hlavních důvodů bývá práce. To samozřejmě není téma k výčitkám, ale také je dobré vědět, kdy už to překračuje nějaké hranice. Dalším důvodem ale může být nejistota nebo strach, kvůli kterým se partner raději stahuje do online světa.

Svěřte se
Místo stížností a nepříjemných pohledů je lepší všechno probrat. Řekněte partnerovi, jak se cítíte, když se namísto vám věnuje všemu okolo. Jedině tak i on má možnost zjistit, že vám to není příjemné a pokusí se to třeba změnit.

Nestěžujte si
Dávejte si ale pozor, jak tuto skutečnost pojmete. Pokud budou vaše první slova výtka, že se vám partner málo věnuje, nejspíš dosáhnete jediného – velmi rychle si vystaví emocionální zeď, přes kterou neuslyší nic z toho, co se mu budete snažit říct.

Na vině může být i závislost
Dnešní doba je nepříjemná v tom, že jsme na mobilech obecně až příliš často, až si sami krademe čas pro sebe a pro své nejbližší. Nejlepší variantou je se zkusit zabavit i jinak a nemít k tomu 10x za den příležitost „se nudit“. Ano, potřebujeme je sice ke každodennímu fungování, ale ke konci dne přichází chvíle pro odpočinek a relax, který bychom měli zkusit začít trávit i jinak.

 

Za jakýchkoliv okolností je potřeba na partnerském poutu pracovat, a ne se neustále utápět v obavách. Zamyslete se sami nad tím, jak s touto změnou začít. Mou radou nad zlato je dostatečná komunikace. Domluvte se sami, abyste měli některé večery pro sebe a některé mějte čistě pro sebe. Ať si každý z vás dělá, co chce nebo co potřebuje. Jsou pracovní pozice, kdy je potřeba pracovat déle a častěji, proto si i vy najděte koníček nebo aktivitu, kterou můžete provozovat. Berte to jako čas pro sebe.

 

Mějte se krásně. 

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.