Proč vás více upoutá laskavý člověk
Fotografie od Dee @ Copper and Wild z Unsplash

Proč vás více upoutá laskavý člověk

Rady a tipy , Úvahy

Jistě všichni jsme se potkali s někým, na koho opravdu nezapomeneme. Ať se jedná o pozitivní nebo negativní zkušenost, svým způsobem nám utkvěla v paměti a při čtení tohoto článku si na to vzpomenete.
Když se zamyslíme nad tím, jak na nás lidé, které potkáváme, působí, zjistíme, že většinou to jsou negativní poznatky. Jdete si koupit kousek sýra nebo šunky a paní za pultem je nepříjemná, naštvaná na celý svět a zrovna to odnesete vy. Nechci křivdit všem, to vůbec, ale většinou narazíte na někoho takového, a ne na člověka, který vás alespoň slušně pozdraví, a i přes to, že může být unavený, tak se v rámci možností chová mile. Nerada to říkám, ale jestliže se někteří necítí na to, aby celý den byli ve společnosti lidí, ať si tedy raději najdou práci, kdy komunikace s lidmi nebude jejich hlavní náplň práce.

Vždycky mě potěší, když někam přijdu a lidé se k sobě chovají mile a přátelsky. Dokonce si vás pamatují, a i se vás zeptají, jak se máte. Možná se jedná o marketingový tah, který ale funguje, protože se tam budete vracet. Je z nich cítit laskavost a přesně na tyto lidi si vzpomenete i na cestě domu, protože oni vás nabili touto krásnou atmosférou a příjemným chováním.

LASKAVOST DOSTANE KAŽDÉHO
I když si myslíte, že vám nezáleží na tom, kdo a jak se chová a jde vám například pouze o výměnu bot, přes to budete raději řešit s někým vstřícným a laskavým než parádním bručounem, který ani pomalu neví co má dělat.

RÁD VÁM POMŮŽE KDYŽ POTŘEBUJETE
Hledáte ideální pohovku v obchodě, a ne a ne se rozhodnout jaká je vlastně lepší? Zeptáte se asistenta, který vám má být k dispozici právě v takových situacích. Člověk, který danou práci dělá alespoň trochu s radostí vám opravdu poradí a ví, jak se má k zákazníkovi chovat. Člověk, který odpočítává každou minutu, kdy půjde konečně domu, vám pravděpodobně neporadí vůbec nic, a ještě vám obchod pěkně zhnusí.

VĚTŠINOU SE USMÍVÁ A JE MU TO VIDĚT NA OČÍCH
Vždycky mě potěší, když vidím se lidi usmívat. Je to svým způsobem sdílená terapie. Smích je zdarma a nemá žádná pravidla. Nikdo vás nemůže odsoudit za smích. Pamatujte na to, že jako milého člověka si vás lidé budou pamatovat mnohem déle. A navíc, svým chováním a přístupem děláte obraz nejen sami sobě, ale i případně rodině nebo práci, kde se zrovna nacházíte. Tak na to občas nezapomínejte. A rádi se vrátíte tam, kde na vás čeká usměvavá tvář než ta pořádně naštvaná.

MÁ TENDENCI SE SNAŽIT
Nejsem sice zastáncem toho, že za vámi v obchodě chodí člověk a stále se vás ptá, jestli nepotřebujete s něčím pomoci. Následně se vám po těchto zkušenostech nechce do obchodu, kde není ani noha a vy se dobrovolně nepůjdete nabídnout přesně tomuto přístupu. Zbytečné snažení se je někdy více na škodu než k užitku. Naopak když ale sami požádáte o pomoc, mělo by vám být vyhověno a nabídnuto té nejlepší péče. Což laskaví a milý člověk umí.

JE POKORNÝ
Abyste se ze světa a celkového života nezbláznili, nemusíte být zlí a ošklivý jeden na druhého. Kdyby bylo více lidí, kteří přemýšlí nad svými činy a nad svým chováním, věřte mi, že byste v laskavých a pokorných lidí neviděli jen snílky a naivky. Naopak byste byli nepříjemně překvapeni, kdybyste narazili na někoho, komu zášť jde přímo naproti.

Pokora a laskavost nejsou sprostá slova a poslední dobou mi přijde, jako by společnost dávala najevo, že kdo je hodný a milý, tak nemá šanci a ostatní si z nich dělají akorát rohožku. Proč se z normálních a přirozených vlastností udělalo něco, co by snad člověk měl před světem skrývat a stydět se za to?
„Neukazuj, že umíš dělat, lidi toho začnou využívat.“
„Nebuď tak hodný, doplatíš na to“, atd. Přijde vám tohle dobrý krok k tomu, abychom byli lepší? A následně i naše děti?

Zkusme se společně zamyslet nad tím, jestli to, k čemu nás tlačí společnost a lidi, kteří se nechali strhnout vlnou závisti a zloby, jsou ideální vzor, které bychom měli poslouchat a řídit se podle jejich pravidel. Ano, možná někdy jako hodný člověk narazíte na pořádně prorostlé lidi, ale nesmí vás to odradit od toho, čemu jste se doteď přikláněli.

LASKAVOST.

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.