Proč není dobré se v životě upínat na hmotné věci
Fotografie od Anastase Maragos z Unsplash

Proč není dobré se v životě upínat na hmotné věci

Bydlení , Rady a tipy , Úvahy

Každá doba nese svou tíhu na svém břemeni, se kterou se společnost snaží buď vyrovnat, souznít s ní, nebo proti ní bojovat. Dnešní doba přináší spoustu vymožeností a výhod, ale jsou tu i svým způsobem úskalí, na kterých se mnoho z nás již narazilo. Hmotné věci jsou především vyvinuty pro uspokojení našich potřeb, ale také určitý pomocník v případě póz ve společnosti. Dělá nám dobře, když se můžeme chlubit tím nejlepším, a dle některých, nejpodstatnějším v našich životech. Majetek, peníze, auta, oblečení, telefony atd. Jsou to ale vážně tak důležité věci, bez kterých bychom nevydrželi být?

Dříve se lidé soudili podle vzdělání, postavení, ale i kdo měl nejnovější auto nebo chalupu. Neustálá závist nás vede k nenávisti a nepřejícnosti, kterou naplňujeme ty naše ne moc hezké vlastnosti. Probouzíme tím toho čertíka v krabičce, kterého každý z nás má.

Než se začnete upínat na hmotné věci a budou vám připadat jako spása pro vaše štěstí a postavení, zkuste se na danou situaci podívat z trochu jiného úhlu pohledu.

MŮŽETE O TO KDYKOLIV PŘIJÍT
Sami jsme mohli vidět, jak je snadné přijít o něco, na co jsme si šetřili nebo vydělávali celý život. Stačí se podívat na tornáda, která se přehnala přes naši republiku a najednou zbylo z hmotných domů a aut pouze cihly a vraky. V tu chvíli si člověk uvědomoval, že nemá dům, ale primárně zjistil, že nešlo o samotný hmotný dům, ale o domov, který mu byl zničen jako domeček z karet během pár vteřin. Auto, které miloval, čistil každou nečistotu a naparoval se před sousedy, najednou neměl. Na co ale myslel bylo, jak doveze děti do školky nebo na kroužek, například.

UPÍNÁNÍM SE NA VĚCI K NIČEMU NENÍ
Upínat se k hmotným věcem jde velmi snadno, ale není to situace, pro kterou bychom měli žít. Jakmile o něco přijdete nebo je vám vzato, až poté vám dojde, že ve skutečnosti nejde o to, co máte a seznamu hmotných věcí, ale jestli jste to vy, kdo je opravdu šťastný. Máte sice dům nebo byt, ale máte tam s někým tvořit domov? Můžete chtít mnoho věcí, ale taky ve finále člověk nemusí mít nic, ale dojde mu to až mnohem později.

Uvědomění si, že svou pózu převážně děláme spíše pro okolí než pro sebe, je někdy složité a u někoho prakticky nemožné, ovšem je to velmi podstatná část. Může se stát, že milujete svoje auto natolik, že vám nezáleží na názorech ostatních, ale stále se upínáte na tak prchavou věc, jako jsou ty hmotné věci všechny.

Je někdy fajn se zastavit a říct si, jestli mi všechny ty hmotné věci za ty nehmotné stojí. Lásku, zdraví, přátelství ani laskavost si nikdy nekoupíte a stačí málo k tomu, kdy nebudete mít vůbec nic. Zůstanete sami s autem, domem, nejluxusnějším oblečením, ale za cenu lásky či zdraví. Nové auto si koupit můžete, ale zdraví nikoliv.

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.