Proč je rok 2022 ideální ke změně ve vašem životě?
Fotografie od Moritz Knöringer z Unsplash

Proč je rok 2022 ideální ke změně ve vašem životě?

Rady a tipy

Další rok jsme zvládli a už se po nás chce, abychom řešili další. Plánů máme v životě vždycky mnoho, ale otázka je, co a kdy začít dělat. Lidská pohodlnost je velký soupeř, se kterým se pustí do boje častokrát jen vytrvalí a tvrdohlaví lidé. I přes to, že se může zdát jako neporazitelný, někdy je dobré trochu zariskovat a zjistit, proč je nejlepší čas právě tento rok.

Jsou různé názory, stejně jako na všechno, jestli je 2 dobrá nebo špatná. Sudá čísla si vždy žádala pozornost, proto ať jste na jenom nebo druhém břehu, čas na změnu třeba právě přišel.

 

NEČEKEJTE AŽ NA NĚKDY JINDY
Máme v životech jeden z nešvarů, neustále něco odkládat a nejlépe na neurčito. Stále dokola se vymlouváme na nedostatek času, což je ve finále převlečená lenost, pohodlnost a nechuť. I přes to, že bychom to kolikrát opravdu chtěli, nedokopeme se. Nejlepší by bylo, kdyby to někdo udělal za nás a my si jen stouply na vítěznou lavici. Ovšem takto to nefunguje. Jestli něco chci, musím začít sám.

UDĚLEJTE SI NA KAŽDÝ MĚSÍC PLÁN
Jestli vaše změny myslíte doopravdy vážně, je potřeba mít plán. Nemusíte řešit každou minutu svého času. Bohatě postačí, když si pořídíte diář a začnete si věci doopravdy plánovat. Má to ovšem jedno pravidlo, bez kterého se nic nepodaří. Musíte se stále držet, nenechejte sami sebe stáhnout a zapomenout, proč jste začali. Mějte jasný plán, kde chcete být například za 3 měsíce.

JESTLI VÁS NĚCO V ŽIVOTĚ TÍŽÍ, ZMĚŇTE TO
Mnoho z nás se před negativními věcmi častokrát skrývá a nejlépe je nechá vyhnívat. Neuvědomujeme si ale, že s tím hnijeme i my sami. Je třeba si sednout sám se sebou nebo s někým, komu opravdu bezmezně důvěřujete a doopravdy vysypat to, co vás tíží a chcete změnit. Nemusíte čekat na 01.01.2023, naopak. Jestliže jste připraveni na řešení problému a změně k lepšímu, pusťte se do toho teď. Žádné speciální datum nepotřebujete, stačí vaše pevné rozhodnutí.

VELKÉ ZMĚNY POTŘEBUJÍ PEVNOU VŮLI A CHTÍČ
Jak je známo, nic nejde bez pevné vůle. Jestliže jste i vy mezi těmi, kteří chtějí něco změnit, proč to nezkusit zrovna letos? Kdy se vám za poslední dobu stalo, že byste měli v jednom roce tři 2? Rok 2022 je magické číslo, které vám může dopomoci k vašemu snu. Pílí, chtíčem a sudými čísly se může stát, že se dostanete tam, kde doopravdy toužíte být.

 

Věřím tomu, že každý z nás má své roky, které jsou pro něj plodnější a naopak. Rok 2022 může být tím, který vám do živote vnese mnoho změn. Nebojte se otevřít sebe a vnímat to, po čem opravdu toužíte a nebojíte se za svým snem či změnou životního stylu jít. První krok je vždycky na vás. Mohou vám pomoci přátelé, rodina, děti, partneři atd., ale první stopa na této cestě jste a budete vždycky vy sami.

Jestliže cítíte, že rok 2022 je tím pravým a vy sami jste ochotni a dostatečně silní na to měnit, pusťte se do toho.

 

Mějte se krásně.


Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.