Probuďte v sobě váš potenciál snadno a jednoduše
Fotografie od Matt Duncan z Unsplash

Probuďte v sobě váš potenciál snadno a jednoduše

Rady a tipy , Úvahy

Všichni si jistě pamatujeme na naše dětská léta, kdy jsme si hráli na lékaře, prodavače, chůvy nebo profesionální veterináře a kuchaře. Časem jsme se rozhodli jít ale možná jinou cestou, kterou v nás probudil vnitřní potenciál, který do nás byl vložen nebo taky ne. Můžeme být šikovní na mnoho věcí, ale přeci jen je v nás jedna vlastnost či talent, který nám jde nejlépe ze všech. I když se může zdát, že někdo není šikovný na nic, jak mnoho z nás tvrdí, není tomu tak. Každému se dostane předpoklad k talentu, který buď začne rozvíjet nebo ho jednoduše nechá uspaného ve svém nitru. Jak přijít na to, co vám jde a jak ho probudit? Zkuste číst dál.

 

URČETE SI SMĚR
Může se zdát, že nám jde více věcí najednou a není to vůbec špatně. Může vás bavit vaření, do toho rádi opravujete auta a staráte se o zahradu. Jste profík v pečení koláčů, ale není to profese, kterou byste se chtěli dát. Jestliže máte i vy několik dovedností, které ovládáte na velmi dobré úrovni, zprvu si ujasněte směr, jakým se chcete dát, jestli to má pro vás smysl a dokážete si představit se daným povoláním živit a trávit s ním hodiny týdně, ovšem s radostí.

MNOHO SE ODVÍJÍ OD VAŠICH KONÍČKŮ
Jestliže máte koníček, kterému se věnujete ve volném čase téměř pořád a jste nadšení, když vidíte pokrok a výsledky, může to být vaše budoucí povolání. Jakmile máte takovýto koníček, vyplatí se mu věnovat určitou dávku pozornosti a prohlubovat ho.

CO JDETE DĚLAT, KDYŽ VÁM JE SMUTNO NEBO JSTE NAOPAK ŠŤASTNÍ?
Když jsem smutná, jdu psát, když mi není nejlépe, jdu poslouchat hudbu, jdu si zacvičit atd. Všichni máme svou činnost, která nám pomáhá k tomu, aby nám bylo lépe, ovšem někdy vám to nemusí ani přijít, ale možná se ve vaší činnosti objevuje to, v čem se skrývá váš potenciál. A proč? Protože emoce jako je radost nebo smutek jsou tak čisté a upřímné emoce, že se v nich schovává to pravé, co jde z vás, tudíž jestliže utíkáte například k malování, může to být ono.

VĚNUJTE TOMU ČAS
I když se vám může zdát, že vaše práce nepřináší ovoce a výsledky nevidíte, jste na omylu. Jestliže necítíte například uznání z okolí nebo větší pozornost ve vaší práci, nevzdávejte to. Vše má svůj čas, a navíc je potřeba se zaměřit na sebe, jestli to posouvá vpřed vás. Zlepšujete se? Jde vám to lépe od ruky a sami vidíte pokrok? Pak jdete správným směrem, jen je potřeba vytrvat.

POTENCIÁL MUSÍTE SAMI PROHLUBOVAT
Nic nespadne nikomu do klína. Jestliže chcete být v něčem opravdu dobří, musíte tomu obětovat čas. Čas je totiž to jediné, co vám dopomůže k tomu, abyste se zlepšovali v tom, co do vás bylo vloženo. Ano, někdy je to sakra náročné, nechce se vám, ale pak stačí jeden úspěch a jste opět zpět v sedle a v plné síle. Důležité je si uvědomit, že hlavní hnací motor jste tu vy a jestliže něco opravdu chcete, vyplatí se vyčkat a zabrat.

SNAŽIT SE
Snaha se vždycky cenila a cení se stále. Někdy to může přijít vniveč, ale jsou i situace, kdy se snaha vyplatí a vám se začne život obracet směrem, kterým si přejete. Tím, že budete neustále pomlouvat ty, kteří už jsou třeba dál než vy, ničemu nepomůžete. Naopak se shazujete níž, protože místo toho, abyste se snažili sami na sobě pracovat a neustále se posouvat, řešíte okolí a závidíte jim jejich posun.


Musíte si uvědomit, že je to vždy něco za něco. Buď svůj potenciál začnete probouzet a pracovat na něm nebo ho necháte a budete se plácat z místa na místo. Jsou některé věci, které nám byly nabídnuty a my bychom se jich měli chytit a důvěřovat tomu, co do nás bylo vloženo. Je to svým způsobem vaše originalita a jedinečnost, kterou si můžete vybudovat a přispět tak okolí, ale primárně využít to, co ve vás je!

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.