Přírodní krása vyhrává
Fotografie od Alexandru Zdrobău z Unsplash

Přírodní krása vyhrává

Rady a tipy , Úvahy

Mnohokrát nám je vnucován názor, že jestliže žena není dokonale upravená, nalíčená a oblečená podle nejnovějších trendů, nikdo si ji nevšimne a je tzv. „out“. Netvrdím, že tomu je vždy a všude takto, ale většinou jsme otroci trendů jen abychom zapadli do toho, co se zrovna nosí a musíme to mít nutně taky.

UMĚLÉ ŘASY, BIKE SHORTS A KONTUROVÁNÍ
V jednom roce se dokáží vystřídat různé trendy v oblasti módy či kosmetiky. Výrobci se předhánějí, kdo vyhraje v udávání již zmíněných módních trendů. Následně na svém úspěchu vydělají a dostanou se do hledáčků pomalu všech žen na planetě. Už si ale neuvědomují, co to může udělat s celkovým chodem společnosti. Nejen, že jsou všechny stejné, protože aby byly „in“, tak vykupují oblečení nebo stojí fronty na umělé řasy. A tím také vzniká velká rivalita mezi ženami.

Respektuji každý styl, který člověk nosí. Nehodnotím lidi podle oblečení, to by neměl dělat nikdo z nás. Ovšem je dle mého názoru nějaká pomyslná čára mezi každodenním oblečením, domácím a sportovním. A přeci jen by se neměli moc tato odvětví až moc prolínat v extrémech. Přeci jen si vezměte, jak by asi vypadlo, kdybychom si vzali plavky, ploutve a šnorchl, a takto bychom přišli do práce…?
Nemyslím, že se jedná o kritiku, ale spíš tím chci ukázat, že ne každý trend musí mít každý a ihned jít ve stádu. Jestli se vám to líbí, super, do toho. Ale jestli to děláte jen proto být populární a v kurzu, raději na to kašlete.

Netvrdím, že bychom se o sebe my ženy neměly starat, naopak. Charakteristikou ženy je osobitý půvab, příjemná vůně a jistá upravenost. Nikde se ovšem nepíše ani netvrdí, že bychom měly být extrémy.

PODTRNĚTE TO, CO JE PRO VÁS CHARAKTERISTICKÉ
Lidé se často snaží schovávat to, co je pro ně charakteristické, protože se právě stydí svou originalitu ukazovat. Všichni můžeme být stejní, ano, ale kde se potom ta jedinečnost daného člověka? Všechno je to svém zdravém sebevědomím, proto základem je s tím začít pracovat a utvrdit se sám v sobě.
Jestliže máte dlouhé vlasy, které jsou ale nevyživeny, nestříhejte je, naopak se zaměřte na jejich péči a udělejte z nich hřívu lva.
Máte pocit, že vaše oči jsou zapadlé, malé a nevýrazné? Nemusíte si na ně dávat umělé řasy, kterými je akorát ještě víc zastíníte. Postavte se před zrcadlo, podívejte se klidně více z blízka a koho vidíte? Člověka, který má krásné oči plné radosti a upřímnosti. Nenechte se trendy dostat do kouta a zvýrazněte si na sobě to, co máte rádi. Neustálým porovnáváním se, hodnocením se a kritikou si nepomůžete, naopak si škodíte a svému sebevědomí také.

PŘÍRODNÍ KRÁSA
Vždycky jsem obdivovala jednoduchý a velmi přirozený výstup, a to ať se jedná o oblečení, vzhled, chování…zkrátka takový celek člověka. Měla jsem k těmto lidem blíž, protože jsem v tom cítila určitou volnost, originalitu a hlavně upřímnost. Každému člověku bylo přiděleno něco odsud a něco odtamtud. V něčem máme své silné stránky a v něčem naopak slabší.
Někdo může mít nohy až do nebe, ale za to bude mít problémy s pomalým růstem vlasů. Jiní budou mít krásné vlasy, ale nehty se jim budou třepit. Stále na sobě hledáme nedokonalosti, ale co takhle vidět ty krásné a originální části, kterými se můžeme chlubit? Vše je o úhlu pohledu a přesně to bychom měli změnit, jestliže se chováme tímto způsobem.

„Lidé jsou jako mozaiková okna v kostele. Třpytí se a září, když venku svítí slunce, ale jakmile přijde tma, jejich krásu prozradí jedině světlo uvnitř.“ Elisabeth Kübler-Ross

„Žena, která se cítí být silná se zdravým sebevědomím, touží být nádherná. Avšak jen o tu část krásy, kterou vzal čas, trápení nebo zdravotní problémy. Žena, která neumí žít sama se sebou, chce umělou dokonalost. Ta druhá žena si krásu zaplatí, té první stačí jen upřímně říct, že je neuvěřitelná bojovnice s velkým srdcem.“ - Blachue

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.