Pravdy o vztahu, které si málokdo přizná
Fotografie od The HK Photo Company z Unsplash

Pravdy o vztahu, které si málokdo přizná

Rady a tipy

Každý z nás jistě zná pojem „růžové brýle“, které většinou máme v prvních měsících vztahu. Po určité době, kdy pobýváte ve vztahu si uvědomujete, že ne všechno je tak zalité sluncem, jako tomu bylo v počátcích. Je třeba si ale také uvědomit, že časem společně trávíte více času a dostáváte se do situací, kterým musíte společně čelit a tím také upevňujete společné pouto. Občas je i fajn se pozastavit a přiznat si pravdy o vztahu, které ale umí málokdo. Jak jste na tom vy?

Očekáváte od druhých až moc
Mnohokrát očekáváme od druhých bezchybnost a dokonalost. Je třeba si ale uvědomit, že nikdo není dokonalý, ani vy sami ne. Je třeba dělat kompromisy, přijímat lidi takové, jací jsou, a ne je mít podle toho, jak chcete vy.

Něco se vždycky pokazí
I když se to u některých na sociálních sítí zdá, že je všechno zalité sluncem, tak věřte, že není vztah, kde by bylo stále něco perfektní. Realita je mnohem krkolomnější a vždy se najde nějaká překážka, které budete muset společně čelit. Čím dříve si to ale přiznáte a pochopíte, že věci nebudou dokonalé, tím dříve se připravíte na všechny fáze vztahu.

Ideál podle života jiných
Další nevýhoda sociálních sítí je ta, že můžete být neustále ve spojení s lidmi, se kterými se buď nestýkáte nebo je vůbec neznáte, ale obdivujete a závidíte jejich na první pohled dokonalé životy. A v tom je občas problém. Mnoho z nás propadne představě “ideálu“ dokonalého života, že ho chtějí mít taky. Jenže srovnávání nikdy nepřineslo nic dobrého. Nepotřebujete přeci cizí vztah. Potřebujete vztah, který učiní šťastnými vás dva ve vztahu.

Činy jsou důležitější než slova
Říct někomu, že ho máte rád a že mu na vás záleží je sice skvělé, ale nebude to nikdy stačit. Je třeba to občas podložit i činy, díky kterým ukážete, že to myslíte opravdu vážně a dali jste si s tím i práci a něco pro to udělali.

Minulost musíte nechat za sebou
Někdy je dobré se ohlédnout zpět, abyste zjistili, kde jste byli a kam jste se posunuli. Podívat se do minulosti je i fajn z pohledu sebereflexe. Ovšem zaměřovat se až příliš na minulost se nevyplácí. Je dobré se z ní poučit, pokud je třeba, a jít dál.

Musíte být spokojeni sami se sebou
Nejdůležitější vztah, o který je třeba pečovat, je ten, který máte sami se sebou. Pokud s ním budete spokojeni, teprve pak můžete hledat štěstí ve vztahu s někým dalším.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.