Poslouchejte svoje tělo, když se vám snaží něco říct
Fotografie od Jacqueline Day z Unsplash

Poslouchejte svoje tělo, když se vám snaží něco říct

Rady a tipy , Úvahy

Mnohokrát jsme se všichni dostali do různých stavů, kdy nám tělo dávalo různými způsoby najevo, že je na čase se zastavit a konečně dát všemu stop a jednoduše poslouchat. A co bychom si měli připustit všichni, to nám to poslouchání moc dobře nejde. Rádi častokrát lámeme věci přes koleno a zvlášť na to poté dojede naše milovaná schránka. Tělo.

Měli bychom se zamyslet nad fakty, co pro nás naše tělo dělá a co naopak my častokrát děláme jemu. V našem osobním zájmu bychom měli mít jednoznačně péči o něj a následně se mu za všechny různé pomoci pořádně odvděčit, a ne ho ještě víc trénovat a zkoušet jeho výdrž. I když něco přejdete a necháte to být, dožene vás to a vyberete si to stejně. Proto jakmile budete cítit, že něco není zcela v pořádku a jednoduše se necítíte, poslouchejte tělo a intuitivně se o něj začněte starat.


JSTE UNAVENÍ? ODPOČIŇTE SI
Únavu pociťujeme denně, ovšem někdy se jedná o únavu zcela jiného typu. Cítíte každý krok, vaše oči jsou jako zasypané jehlami, tělo pomalu vypovídá službu, ale vy si stále myslíte, že to jeden víkend doženete nebo si jednoduše lehnete večer u televize a druhý den vám bude lépe. Ano, jsou případy únavy, kdy vám to postačí, ale nepleťte si to s vyčerpáním.
Mnohokrát ani nejde o to si jít doslova lehnout, ale změnit prostředí, vyčistit si hlavu a jednoduše si odpočinout od všech starostí a stále dokola točícího se kruhu. Dbejte na odpočinek.

RÝMA, KAŠEL A DALŠÍ NEMOCI
Klasické nachlazení během roku, které doprovází nevrlost a celková slabost. Je dobré si uvědomit, že s tím moc neuděláme a snažit se co nejrychleji tělu dopřát to, oč si žádá. Jakmile mi přijde do cesty nachlazení, sahám po paralenu, černém čaji s medem a citronem a alespoň 2 dny v klidu. Všechno se snažím dělat podle toho, co mi napovídá zdravý rozum a co vím, že mi pomůže. Tím, že pojedete stále na 150% vám nepomůže a naopak si tím můžete víc přihoršit.

KOŽNÍ PROBLÉMY, OTOKY A DALŠÍ ODRAZY VAŠEHO VNITŘKU
Kožní problémy se objevují většinou s velkou pravděpodobností v případě, kdy se s vámi něco děje uvnitř. Kůže je mnohokrát odrazem nějakého problému uvnitř a tělo se vám to tímto způsobem snaží dávat najevo. Může se jednat o překyselenost, důkladné pročistění organismu nebo jen čistě fakt, že vám nedělá dobře potravina/potraviny. Otoky jsou další velmi problémovou součástí životů. Může za to zavodnění, sůl a další podněty k tomu, abyste se zajímali o to, co vaše tělo trápí. Zaměřte se na své tělo, pozorujte ho a zjistěte co se mu líbí a co naopak ne. Poděkuje vám.

BOLESTI HLAVY
Bolesti hlavy známe. Téma, které je na denním talíři většiny lidí a stále jedeme styl, že počkáme, zapíjíme a když to nepomáhá, bereme prášek a jednoduše musíme počkat, až to odezní. Bolestí hlavy máme hned několik a každá z nich má svá specifika, která bychom měli alespoň zčásti znát a vědět, jak s nimi zacházet. Věděli jste, že například bolesti v částech spánků je z důvodu přespání nebo naopak nedostačujícího odpočinku? Nebo například bolest hlavy na horní části je způsobena nedostatkem tekutin a jídla? A existují jich několik dalších.

Je nutno být se svým tělem stále propojeni a snažit se s ním komunikovat tak, jako on se snaží s vámi. Jakmile i vy začnete naslouchat, můžete být skvělí parťáci a budete tak vědět co a kdy si můžete dovolit a co naopak ne. Tělo je neskutečně inteligentní a umí se bránit, stejně jako vy. Jestli se mu něco nelíbí, dá vám to jasně najevo v podobě bolesti. Naopak jestli mu dopřejete něco, po čem touží a vy víte, že je mu poté dobře, bude dobře i vám. A přesně proto je symbióza těla s vámi nejdůležitějším úkolem v životě.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.