Pohybový týden pro každého, kdo se chce cítit lépe
Fotografie od Anastasia Hisel z Unsplash

Pohybový týden pro každého, kdo se chce cítit lépe

Rady a tipy

Vánoční čas se nám pomalu, ale jistě, vzdaluje a je na čase v sobě vzbudit zase kus pohybu. Někteří z nás naběhli do posiloven, druzí běhají rekordní časy, a jiní hledají ideální pohybovou aktivitu, která by jim vyhovovala. Je jasné, že ne všichni hodujeme posilovnám a raději dáme přednost cvičení v pohodlí domova. I přes to, že jste si vybrali tuto variantu, je potřeba dbát na pravidelnost, správnost cvičebních cviků a častou obměnu, aby vás to neustále bavilo. A přesně to vás čeká v tomto článku, kde se můžete inspirovat 5denním plánem, který vás zabaví, ale i pěkně zapotí.

Kreativitě se meze nekladou, proto můžete s nápady různě hýbat, dny měnit nebo cviky zaměnit za jiné, vámi oblíbenější. Myslela jsem i na ty, kteří se rádi drží daného plánu a nemusí nad cviky přemýšlet, tudíž si zde každý najde, doufám, své.

Pohyb je především od toho, aby vás bavil a abyste se po něm cítili dobře. Nemusíte pořádat závody, uhnat se hned první den a poté to vzdát. Pohyb vás má těšit, proto je fajn zkusit jich co nejvíc, abyste sami vyhodnotili, u čeho si dokážete představit vydržet.

Zkuste do 5denní výzvy zapojit i své kamarády, rodinu nebo kolegy z práce. Každý den si zacvičte na dané téma či partie a sdílejte vaše výsledky spolu. Uvidíte, že když na to nejste sami, půjde vám to mnohem snáz a vaši parťáci budou i hnacím motorem.

 

Tak co, jdeme do toho spolu?

Jsem ráda, že jste se rozhodli číst dál, a tudíž do toho půjdeme společně. Jak je známé, je potřeba se kdykoliv před pohybem, ale i po něm, důkladně procvičit, zvlášť ty partie, které budete cvičit. Dejte si čas, nikam nespěchejte a dělejte vše tak, jak se má. Uspěchané cvičení vám nepřinese potěšení, ale ani výsledky. Jděte na to pomalu, ale důkladně.


PONDĚLÍ – FULL BODY WORKOUT
Začněme hezky s celým tělem. Velkou výhodou full body cvičení je ta, že procvičíte opravdu celé tělo. Partie jsou rovnoměrně namáhány a tím pádem vám odpadá povinnost myslet na některou z nich. Nacházejte si videa, která jsou v časovém rozmezí alespoň 20-45 minut, aby cvičení mělo smysl. Inspirací vám mohou být YouTube videa nebo cvičební sety, které si najdete kdekoliv. Doporučuji videa, kde vidíte přesně cviky, časové rozmezí a tzv. vás někdo hlídá.

ÚTERÝ – CHŮZE/BĚH
Chůze je nás nejvíce přirozený pohyb, který můžeme tělu dát, proto se na něj dnes také zaměříme společně s během. Někomu vyhovuje chůze, jinému běh. Vyberte si jedu z variant a stanovte si plán trasy. Dejte si cíl, který byste chtěli uběhnout nebo ujít a držte se ho. Zvolte správné oblečení, vezměte sluchátka a vzhůru ven!

STŘEDA – UPPER BODY WORKOUT
Sestavila jsem vám set mých oblíbených cviků, díky kterým jsou vidět výsledky a vy sílíte. Vždy každý cvik opakujte 3x.
15x kliky, 30 sec. plank, 25x horolezec, 30 sec. plank, 25x sklapovačky, 25x kliky, 1 minuta plank

ČTVRTEK – NOHY + HÝŽDĚ
Bude to asi trošku bolet, ale i tak to dáte levou zadní. Cvičení na nohy a hýždě je skvělá alternativa místo běhu či chůze. Vyzkoušet tyto cviky můžete samotné, nebo jestli máte, tak použijte odporovací gumy, které cvičení posunou na jiný level. Opět vše opakujte 3x.
20x dřepy, 20x sumo dřepy, 20x most, 20x oslí zákop (10x levá, 10x pravá), 20x hydrant (10x levá, 10x pravá, 20x angličák, 20x dřep s výskokem.

PÁTEK – CARDIO DAY
Pátek je a bude ten nejpříjemnější den. Dnes si můžete vybrat cokoliv, co vás udělá šťastnými a cvičení si užijete na 100 %. Můžete jít opět na procházku, běhat, plavat, vybrat si dance workout, Tabata, HIIT, kolo, a další možnosti, které jsou vám blízké. Věnujte těmto sportům opět dostatečný interval, ať si z toho vaše tělo něco vezme. Ideálně 20-60 minut.

 

Celý týden vás budu provázet svým cvičením pomocí Instagramu @baren.cz. Doufám, že i vy se do toho pustíte se mnou. Pojďme udělat v tomto týdnu něco pro své zdraví a tělesnou schránku, která se stará o nás. Zaveďte si plán, který je udržitelný a propracovaný tak, že i nejvíce zaneprázdněný člověk si čas určitě najde. Jde přeci o priority, nebo ne?

 

Mějte se krásně.


Vaše B.

 

KEEP MOVING, KEEP GROWING.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.