Podzimní výzdoba, která zahřeje
Fotografie od Randi Wilson z Unsplash

Podzimní výzdoba, která zahřeje

Bydlení , Rady a tipy

Když se nad tím zamyslíme, i přes to, že podzim nemusíme všichni, zkusme si uvědomit, jaké krásné věci s sebou přináší. Všechny ty podzimní scenérie, které jsou pro lidské oko naprosto dechberoucí. A nejen to, podzim je také ideálním obdobím pro užívání si měkoučkých věcí, milovaných lidí, různých chuťovek a hřejivé podzimní atmosféry. 

Společně přichází další část, kde můžeme vypustit našeho tvořivého ducha a vytvořit si útulný a příjemný prostor, který bude zářit barvami. Jste na podzimní dekorace připraveni i vy?

 

PODZIMNÍ VĚNEC

Tradiční dekorací je jednoznačně podzimní věnec na vchodové dveře. Můžete si pořídit nějaký v prodejnách, ale také se vydat cestou vlastní realizace. Použít můžete vše, co vám podzim nabízí a nazdobit jej buď na koupený korpus nebo jednoduše splést pár proutí a větvičky. Vše je o vaší představivosti, vkusu a možnostech.


DEKORACE DO ZÁDVEŘÍ

Kromě barevného listí můžete své zádveří ozdobit různými plody podzimu. Udělejte si výlet pod kaštanové stromy, dýňovou farmu nebo sežeňte sušené / slámové květiny. Z obyčejného zádveří se najednou může stát krásná místnost plná barev.


DEKORACE NA STŮL ČI NA BALKON

Jestliže máte podzim stejně ráda jako já, přijde vám jistě vhod i nápad na různé vázy, košíčky a ošatky s podzimní výzdobou. Přidat jednoznačně můžete i různé lucerničky, svícny a deky, které dodají tu správnou atmosféru.

Zdroj: Unsplash


PODZIMNÍ KVĚTINY

Jako dekoraci můžete také využít rostliny, které kvetou na podzim. Mezi ně patří listopadky, vřes, ocúny nebo jiřiny. Vysadit je můžete do truhlíků a udělat z nich zajímavou dekoraci na parapet, nebo postavit v květináči na zápraží vašeho domu.

Zdroj: Unsplash


TERAPIE SVĚTÝLKY A SVÍČKOU

Podzim v nás opět probouzí, abychom začali zpomalovat, více odpočívali a užívali si společně hřejivou podzimní atmosféru. Dlouhé večery a podzimní počasí někdy doslova vybízejí k rozsvícení světýlek, zapálení svíček, uvaření čaje a čokolády a být v klidu.

 

Tak si jednoduše zapalte svíčku, načechrejte své oblíbené místečko, pohodlně se uvelebte a pojďme i dál společně objevovat všechny ty drobné požitky, které nám toto barevné roční období přinese.

 

Mějte se krásně. 

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.