Písně a vůně spojené s lidmi a událostmi
Fotografie od ian dooley z Unsplash

Písně a vůně spojené s lidmi a událostmi

Rady a tipy , Úvahy

Častokrát nad věcmi vzhledem k nekonečnému shonu tolik nepřemýšlíme a dokážeme se zastavit málokdy. Většinou nás zastaví nějaký problém nebo například třeba právě vzpomínky. Já vzpomínky na jednu stranu miluji, ale na druhou stranu je to někdy, vzhledem k dané vzpomínce, spíše smutnější. Musíme se ale naučit pracovat s oběma stranami života, proto jsem se dnes chtěla více zaměřit na zvláštní vlastnosti a možnosti našeho těla a vzpomínek.


MILOVNÍCI PARFÉMŮ NASTRAŠTE UŠI
Jsem známá tím, že bez parfému nedám ani ránu. Mám to spojené s ranní rutinou, které zakončuji právě výběrem parfému a následné aplikace. Nedokážu si představit, že bych si nenastříkala nic, protože vím, že bych si připadala nesvá a taková nedokončená. Doufám ale, že to nebude znít divně a že mě většina z vás pochopí. :-D

Říká se, že jestliže máte parfém, který vám padne, vy ho necítíte. První dny, co parfém máte, tak ho samozřejmě cítit bude každý, protože si na něj zvykáme, ale později by ho mělo cítit jen okolí. Sice výběr parfému přímo pro vás může trvat déle, ale pak mi věřte, že je moc příjemné, když vám daný parfém někdo pochválí. Na mě osobně parfémy vždycky fungovaly a fungovat budou. Je to svým způsobem „mucholapka“, která dává okolí najevo, že se o sebe staráte a přitažlivost stoupá.

Vždycky jsem milovala, když jsem po ránu cítila parfémy při cestě do školy. Sice toho někdy bylo v metru dost, ale mnohem lepší než vagon, který zapáchá jako týden staré ponožky. Jakmile cítíte dobře sedící parfém, mně osobně to dělá radost, že nejsem jediná, kdo si dá těch pár minut práci a navoní se. Asi je normální, že nám ženám voní více mužské parfémy a naopak, ale z mého pohledu je tedy velkou pravdou, že navoněnému muži se dávají body nahoru!!! Takže dámy a pánové, jestliže nemáte alespoň jeden parfém ve skříni nebo ho máte, ale nepoužíváte, napravte si svou reputaci.
Že to nikdo přes respirátory stejně neucítí? To si pište že ucítí!

Pamatuji si na jednoho profesora na škole, který měl velmi specifický a opravdu příjemný parfém, který si zapamatoval každý, kdo s ním byl na hodině. Jeho parfém byl typicky mužský, ale byl to jeden z vyšších kvalit, proto byl cítit další tři hodiny poté. Zajímavostí bylo, že jsem si tento parfém tak spojila s ním, že jsem jednou jela v metru domu a zacítila tuto vůni, tak jsem začala koukat po metru a o pár metrů dál stál právě tento profesor. Jak říkám, někdy se vám vůně spojí s lidmi, na které si u dané vůně vždy vzpomenete.

NENÍ PARFÉM JAKO PARFÉM
Je sice skvělé, že jste se dostali do bodu, kdy chcete vlastnit alespoň jeden parfém, ale jedno se musí říct. Není parfém jako parfém. Existují různé stupnice vůní, mezi kterými si můžete vybírat. Jedny z těch levnějších je super pro začátek, kdy se v nich moc nevyznáte a v podstatě je jedno po čem sáhnete, protože ve finále parfémy z těchto řad voní poměrně stejně. Kdo chce opravdu parfém na tělo, doporučuji dojít někam, kde vám poradí a můžete si parfémy vyzkoušet přímo na sobě. Sice si za parfém připlatíte, ale také vám vydrží mnohem déle, protože oproti levnějším vám bude stačit pouze jedno či dvě stříknutí a můžete vyrazit.

PÍSNĚ, KTERÉ PŘIPOMÍNAJÍ UDÁLOSTI V ŽIVOTĚ
Jo písníčky. Kdo nemá spojené písničky s událostmi nebo člověkem. Zajímalo by mě, jestli jsme všichni v tomto směru stejní. Máte písníčku, kterou když slyšíte, tak se vám okamžitě vybaví vzpomínka na danou věc či člověka, nebo to vůbec neřešíte a co bylo, tak bylo?

Mně osobně přijde, že mám snad každou spojenou s něčím nebo s někým. Je jedno kdy ji slyším a po jaké době, vždycky se mi vybaví alespoň jedna vzpomínka.

Pamatuji si, že jsme byli u Máchova jezera, kde jsme seděli u jednoho baru večer. Hudba hrála v podstatě pořád, tancovali jsme, bavili jsme se, ale jedna či dvě mi utkvěly tak v paměti z důvodů lidí a celkové vzpomínky, že kdykoliv je slyším, tak si vzpomenu právě na Máchovo jezero a události, které se staly právě tam. Je až neskutečné, jak moc si člověk dokáže zarýt do paměti a téměř nic vám to nedokáže vymýtit z těla. Je to na jednu stranu krásné, že si vzpomínky a lidi zavazujeme s písněmi. Někdy se sice může jednat o smutnou událost, ale i tak stále vzpomínáte, a to je podle mě na tom to krásné.

Jak se říká, že vzpomínky tvoří člověka, něco na tom bude, co myslíte?

Je svým způsobem úžasné, že ti, kteří jsou více vnímaví, tak si život obohacují vůněmi a písněmi, které jim ukazují vzpomínky a lidi, se kterými ten čas zrovna prožívali. Já jsem osobně strašně ráda, že je můj život obalený těmito možnostmi vzpomínat na životní události. Je to svým způsobem naše super schopnost, že dokážeme pátrat v paměti a vzpomínat díky něčemu tak jednoduchému, jako je hudba nebo vůně. Zapojujeme tím naše smysly a je to vidět, jak je to vlastně úžasné.

Jestliže i vy patříte do skupiny, do které se řadím i já, dejte mi schválně vědět v jakém směru. Jste tým parfémů či hudby? Nebo něčeho dalšího, s čím si vzpomínky spojujete?

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.