Péče o vlasy aneb jak na zářivou a hustou hřívu
Fotografie od averie woodard z Unsplash

Péče o vlasy aneb jak na zářivou a hustou hřívu

Rady a tipy

Vlasy jsou pýchou člověka a hlavně nás, žen. Říká se, že podle vlasů se dá mnoho zjistit o zdraví člověka a o tom, jak moc si sám sebe člověk váží a stará se o sebe. Jsme různí a stejně tak jsou různé i naše vlasy. Od blonďatých po světle hnědou, skrz zrzavou, ze které se dostáváme do tmavší hnědé, až skončíme mezi těmi nejtmavšími odstíny barev.

Péče o vlasy se zdá jako velmi náročná a pracná disciplína a proces, který mnoho z nás odflákne a ve finále jejich nadějná hříva na hlavě spadne do unavených a velmi nezdravých vlasů, které spíše připomínají vysušenou slámu. A to je dle mého názoru velká škoda. Každý máme možnost udělat ze svých vlasů lesklý a hebký poklad, který vám bude každý závidět!

 

1. VYBERTE SI SPRÁVNOU PÉČI PRO VÁŠ TYP VLASŮ
Vlasových šampónů a kondicionérů máme ke koupi tolik, že častokrát ani nevíme po čem v drogériích sáhnout. Neznamená, že čím dražší, tím lepší šampón a naopak. Důležité je při výběru zjistit, jaký typ vlasů a pokožky na hlavě máte. Máte husté vlasy, kterým se třepí konečky? Zaměřte se na hledání pro výživu konečků. Vadí vám lupy na hlavě? Hledejte ten správný proti lupům. Vyzkoušejte, dejte tomu cca 14 dní a jestli uvidíte, že šampon dělá službu, jakou jste chtěli, máte vyhráno. V případě se poraďte se svým kadeřníkem, po čem byste měli sahat ve vašem případě.

2. PŘIPLAŤTE SI ZA PRODUKTY, KTERÝMI HLAVOU MYJETE
Jakmile zjistíte, že se vašim vlasům daří po šampónu, který vám byl doporučen v kadeřnictví, ale cena vám přijde až moc vysoká, zkuste si říct, pro a proti. Budete mít sice větší investici, která se vám bude zdát zbytečná za tak spotřební zboží jako je zrovna šampón, ale věřte mi, že se to vyplatí. Důležité je si najít takový, který vám bude vyhovovat. A pravdou je, že jsou i velmi kvalitní šampóny ve střední třídě, které jsou normálně finančně dostupné pro všechny. Samozřejmě nezapomínejte na to, že k šampónu zaručeně patří i kondicionér, samotný šampón je vám téměř k ničemu.

3. VLASY MYJTE 2x-3x TÝDNĚ, VÍCE NENÍ TŘEBA
I když se vám bude zdát, že první týden, kdy je budete mýt takto „málo“, tak se vám budou mastit, budou vás svědit a další nepříjemnosti, které zkuste překousnout a uvidíte, jak s tím začnou vaše vlasy po týdnu jinak nakládat. Vše je o zvyku, tudíž jestliže je naučíte na mytí 2x-3x týdně, zvyknou si na to. Nejen, že tím nebudete zbytečně vyčerpávat kořínky vlasů a pokožku hlavy, navíc ušetříte za vodu, a ještě vám šampón vydrží mnohem déle, než kdybyste si je myli denně. Dejte pozor na suché šampóny. Na různé výlety nebo v nouzovém stavu jsou super záchrana, ale ne jako úplná náhrada za vodu a šampón.

4. ZBYTEČNĚ SI DO VLASŮ PŘES DEN NESAHEJTE
Vzpomeňte si, kolikrát a na co denně saháme. Stejně jako u pleti byste měli myslet na to, že není nejlepší si do vlasů sahat jednou za pět minut, neustále si vlasy uhlazovat a někam zastrkávat. Čím méně do nich budete vkládat ruce, tím déle vám vydrží svěží.

5. DOPŘEJTE TVÉMU TĚLU A VLASŮM ZDRAVOU A BOHATOU STRAVU
Jestliže toužíte po krásných, hebkých a lesklých vlasů, je nutno podotknout, že strava má jeden z největších vlivů na celé naše tělo. Jak na pleť, tak i na pokožku na hlavě. Dbejte na to, aby vaše strava byla vyvážená, nic v ní nechybělo a naopak nepřebývalo. Jakmile budete jíst co nejvíce čistě a poctivě, máte náskok k tomu, abyste měli vlasy jako z reklamy.

6. PRAVIDELNÉ OŽIVENÍ POMOCÍ KADEŘNÍKA
Je potřeba jednou za čas, nejlépe jednou za půl roku své vlasy o něco zkrátit a dopřát jim tu správnou regeneraci. Čím jsou vlasy delší, tím náročnější je pro ně je živit do konečků a tím je dáno naše neradostné třepení. Proto dopřejte vlasům jednou za čas trošku změnu a užijte si pocit, který přichází po pár zkrácených centimetrů. Uleví se vám i vašim vlasům.

7. MĚSÍČNÍ KÚRA V PODOBĚ MASKY NA VLASY
Mám zásadu, že si jednou do měsíce dávám na vlasy masku. Je to na jednu stranu příjemný pocit a relax, který provází své výhody v podobě vyživených vlasů a lesku na míle daleko.

8. NEŠETŘETE NA FÉNU, ŽEHLIČCE A DALŠÍCH UPRAVOVACÍCH PRODUKTECH
Pokud jste člověk jako já a sem tam chcete trochu zkrotit vaše vlasy do nějakého tvaru, je potřeba vybírat důkladně a pečlivě produkty, které si pořizujete. Nejlevnější produkty vám vlasy vysušují, ničí, a navíc vám berou přirozený lesk vlasů. Vybírejte z dražších řad, vyplatí se to.

9. SPĚTE V CULÍKU
Spaní v culíku je nejen dobré pro vaši pleť, protože nespíte naplácnutí na vlasech, ale také vám vydrží déle svěží a umyté. Zbytečně se vám netřepí, ale dbejte na to, ať gumičku nemáte až moc utáhnutou. Doporučuji gumové gumičky, které jsou na spaní ideální.

10. NEPODCEŇUJTE NADMÍRU LUPŮ ČI MASTNOTĚ, VŠE MÁ SVŮJ DŮVOD
Mastné vlasy a sem tam nějaké lupy máme každý, zvlášť v den, kdy máme naplánované mytí. Je to přirozený proces, zvlášť v letních měsících, kdy se člověk potí všude a tím i na pokožce hlavy. Nicméně jestliže máte až přemíru lupů či mastnoty, doporučuji se na tyto neduhy více zaměřit, ať jdete za tou pravou cestou k vašim vysněným vlasům.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.