(Ne)příjemné situace, které nás dovedou za něčím lepším
Fotografie od Aamir Suhail z Unsplash

(Ne)příjemné situace, které nás dovedou za něčím lepším

Rady a tipy , Úvahy

Dáte mi jistě za pravdu, že jste se alespoň jednou dostali do stavu, kdy jste si mysleli, že je vše buď naprosto skvělé nebo naopak vás to skolilo tak moc, že jste nechtěli vidět důvody a možnosti, že může být lépe nebo ještě hůř. Život nám někdy do života připravuje takové překážky, kdy už si třeba můžete říct, že to stačí, a tak nějak přirozeně rezignujete nad pokračováním nebo změně v dané situaci. Uvědomění si, že může přijít něco lepšího je někdy velmi složité, zvlášť když je daná situace ještě čerstvá a vám se nad dalšími kroky ani variantami přemýšlet nechce. Jak se dostat zpět na staré koleje a jít vpřed tomu, kvůli čemu jste tak bojovali?

Musíme si uvědomit, že život není tak dlouhý na to, abychom ho prožili ve stresu, úzkostech a neustálém překlápění problémů z jedné strany na stranu. Situace, ať jsou příjemné nebo ne, nám dávají možnost se zastavit a uvědomit si, že je buď na čase něco změnit, nebo naopak posilovat to, co zrovna máme a být za to o to více vděčný. Život s osudem si jsou velmi blízcí a říká se, že jestliže něco má tak být, tak to tak zkrátka bude a nebude se ani jeden z nich ptát na váš názor. Maximálně k vám promluví vaše intuice, ty podezřelé nebo klidné pocity, skrze které k vám osud promlouvá.

NAUČTE SE BRÁT SVOU INTUICI VÍCE NA VÁŽNO
Někdy se zdá, že řeči o intuici jsou pouhé výmysly, které nehrají vůbec žádnou roli v našem životě. I když se to nemusí líbit vám nebo vašemu partnerovi, svou intuici máme každý, jen málokdo s ní dokáže opravdu komunikovat a pracovat tak, aby ho upozornila na příjemnou nebo nepříjemnou událost. Spálit se můžeme všichni a kdykoliv, ale někdy tomu lze zabránit, ovšem v případě, že začnete pracovat na sobě.

SMYSLEM JE NASLOUCHAT DRUHÝM, ALE SVOJE FINÁLNÍ ROZHODNUTÍ JE NA VÁS
Nápady, názory a pohledy druhých si važme. Mohou nás zavést na lepší myšlenku nebo nám říct něco, co si sami sobě nedokážeme dlouhou dobu přiznat. Slova jsou někdy krásná, ale také často i nebezpečná. Slovem se může polichotit, ale i ublížit nebo zmanipulovat. Zmanipulovat člověka, který si neví rady, je mnohdy velmi snadné, protože hledá pomocnou ruku. Poslechněte si názory ostatních, ale pamatujte na to, že to poslední a nejdůležitější je vaše.

ŽIVOT VÁM DÁ TOLIK, KOLIK UNESETE
Někdy si říkáte, že už by stačilo, že? Člověk unese hodně, ale ne nekonečno. Starosti a problémy k životu patří, ale někdy je toho na jedince hodně. Pamatujte si, že všechno má svůj konec a všechno špatné se zase v dobré obrátí, jen to někdy chce čas. Život je nepředvídatelný a nikdy nevíme dne ani hodiny, co si pro nás připraví. Mějte oči otevřené a dbejte na své duševní zdraví, které potřebujete k tomu, aby vás jedna nebo dvě špatná období nepotopila tak, že nebudete schopni ničeho dalšího.

DBEJTE NA DŮVĚRU
Důvěra mezi lidmi se sice vytrácí, ale u těch nejbližších bychom ji měli hledat častěji. I když se vám nemusí zdát, že je to ta správná cesta, kdo jiný by tu pro vás měl být, když ne rodina, partneři nebo přátelé? Ano, ne vždy tomu je tak, ale troufám si říct, že alespoň jednoho člověka má každý. Důvěru nezískáte za den, na té pracujete celý život.

UVĚDOMĚNÍ SI, ŽE JE VŽDYCKY DALŠÍ MOŽNOST I KDYŽ SE ZDÁ, ŽE NENÍ
V určitých situacích se cítíte doslova bezradní a nemáte ponětí, kam se váš život bude potácet dál. Máte pocit, že když se něco nepovede po několikáté, zkrátka to nemá cenu. Není tomu tak. Vždycky se najde řešení, ať se jedná o cokoliv. Co vás trápí vás nemůže ale sežrat zaživa. Uvědomte si, že nadějí je mnoho, jen se stačí uklidnit a mít hlavu relativně čistou. Nejde o to se na to vykašlat. Jednou se to nepovedlo, nevadí, podruhé také ne, nevadí, ale potřetí už budete vědět to, co jste u prvního nevěděli a může se zadařit. Nevzdávat se je výsada králů, pamatujte na to!

BUĎTE VDĚČNÍ ZA NEHMOTNÉ „VĚCI“, KTERÉ JSOU OPRAVDU VZÁCNÉ
Láska, zdraví, osobnost, vlastnosti, vědomosti, přátelství,…to jsou „věci“, za které bychom měli bojovat každý den a uvědomovat si, jak moc jsou v životě podstatné. Můžete mít miliony na účtech, dům a před ním tři luxusní auta, jde to. Ale co když to nebudete mít s kým sdílet, povídat si nebo milovat? Životu by chyběla ona jiskra, kterou nám tvoří všechny tyto „věci“ dohromady. Naučme se být pokornější, řešit problémy, které nás opravdu tíží a tvořme spíše vztahy s lidmi než se svým kontem.

VŠE MÁ SVŮJ SPRÁVNÝ ČAS
I když je někdy těžké se s touto větou smířit, někdy tomu tak zkrátka je. Vše má svůj čas a někdy situace přijdou dřív nebo později. Urputností ani chtíčem moc nezmůžeme, naopak těmito negativními vlastnostmi ničíme vnitřně akorát sami sebe. Povznést se je složité, ale někdy nezbytné. Nechat čas plynout a některé věci nechat trochu na životě. Užívat si každý den je opravdu těžké, ale ve finále nám dojde, jak moc nám život prolétl mezi prsty a co byste dali za to, abyste se tolik v daných chvílích nestresovali, a naopak s životem naložili jinak. Je čas, ale i není. Najít balanc mezi tím, abychom byli šťastní i zabezpečení je těžké, ale jakmile najdeme to, uleví se vám.

 

Životní situace mnohokrát ovlivnit nejdou, proto nemá ani smysl se nad nimi tolik pozastavovat. Jsou chvíle, kdy je potřeba zatnout zuby a síly co to jde, ale pak jsou situace, kdy je potřeba povolit a nechat něco i na životě. Zkuste to někdy i vy a věřte mi, že ulevíte nejen sobě, ale i svým nervům.

 

Mějte se krásně.


Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.