Nechte muže býti mužem
Fotografie od Matheus Ferrero z Unsplash

Nechte muže býti mužem

Rady a tipy

Jako každá doba s sebou nese svá pozitiva, ale i úskalí, se kterými se musíme my lidé popasovat a svým způsobem se s nimi sžít. Dnešní doba je uspěchaná a tlak je na nás stále víc a víc kladen, abychom byli co nejvíce soběstační a ve své podstatě nepotřebovali nikoho okolo sebe, protože proč vlastně? Jednoduše jsme postaveni čelem k době, kdy nezáleží na tom, jestli jste muž nebo žena, měli byste zvládnout všechno. Od praní prádla to vezmete do přidělání nových zásuvek, až skončíte u nahazování omítky. Netvrdím, že je něco špatně na tom, když je člověk soběstačný, ale dle mého názoru je potřeba znát určité hranice, které, ať chceme nebo ne, jsou charakteristické pro ženu nebo muže.


Jakmile se nacházíte ve vztahu, je velmi snadné spadnout do propasti, kdy nebude mít jeden či druhý partner dostatečný prostor k tomu, aby mohl „dýchat“ a tím se vzápětí narušuje harmonie mezi partnery. Na začátku jakéhokoliv vztahu je potřeba si říct co a jak, abyste následně neměli zbytečné problémy, které opět koření v komunikaci.

 

VŠECHNO ZVLÁDNU SAMA
My ženy máme častokrát velkou tendenci všechno zvládat samy a dávat tak světu najevo, že nic a nikoho nepotřebujeme, aby dělal za nás. Jestliže jste ale ve vztahu s mužem, děláte zásadní chybu. Než abyste čekala na to, až vám partner pomůže, tak místo toho jdete a uděláte to sama, než přijde domu nebo si to naplánuje on sám. Tak co, vidíte se v tom?

Říct si, že všechno zvládnete sama je ale jasný krok k tomu, že muži ukazujete, že ho vlastně ani nepotřebujete. Muži jsou citliví na své ego a určitou využitelnost, proto ho nechte, ať si věci, které má dělat, tak si je udělá sám. Můžete ho k tomu lehce, ale mile, přimět, ale výčitkami a hnusnými pohledy opravdu ničemu nepomůžete a nedocílíte. Naopak se budete vzájemně vzdalovat.

KDYŽ TO NEUDĚLÁM JÁ, JEHO TO NENAPADNE
Dalším krokem k tomu, abyste byli ve vztahu spokojeni je fakt, že si uvědomíte, jak moc můžete ublížit a rozeštvávat vztah tím, že budete brát jeho práci a následně mu řeknete, že jeho to nenapadlo, a proto jste to musela udělat vy. Vztah není boj ani závod. Stačilo by místo toho všeho si večer sednout, probrat jaký kdo měl den a následně se pobavit, že by se například mohla udělat nová dlažba okolo bazénu. A vida, už plánujete spolu. Nejen, že uděláte krok tomu, abyste měli akci, ve které se budete podílet oba, navíc ukážete, že si ho vážíte a chcete s ním budovat.

ALE JÁ TO CHCI HNED
Další častou vlastností nás žen je, a buďme upřímné dámy, je ta, že neumíme být moc trpělivé. Chceme všechno nejlépe hned a nechápeme, proč muži to mají jinak. A začíná opět problém. Muži jsou v tom trošku jiní. Rádi si věci plánují dopředu, musí se na danou věc připravit a následně nemají problém udělat cokoliv, co vám na očích vidí. Naučme se být více trpělivé. Znáte to, trpělivost přináší ovoce.

K NIČEMU SE NEMÁ
Jak jsem již psala, jakmile jste se rozhodla žít s mužem, jsou věci, na které si buď zvyknete, nebo je budete alespoň zčásti respektovat a zkusíte najít správný balanc. My ženy máme super schopnost, která do nás byla vložena. Abychom vytvořily harmonický a klidný domov. Někdo z vás se může ohradit, že na něco takové jsou potřeba dva. Vidíte? V této chvíli si tohle člověk je schopný říct, ale proč to moc nefunguje v té chvíli, kdy máte něco společně budovat?

Jakmile něco chcete, ale víte, že to samy těžce zvládnete, i kdybyste se snažily, jak nejvíc to jde, udělejte z toho možnost sblížení a společného času. Když vidíte, že by to samotného chlapa nenapadlo, tak zkrátka jděte a promluvte si o tom. Přijďte s nápadem, který podejte tak, aby se chytl na vaši vlnu a opravdu viděl, že to chcete. Musíme si zvyknout, že muži neumí číst v našich hlavách ani náznacích. Jestli něco chcete, řekněte mu to.

POCHVALTE HO
Muži jsou rádi obdivováni. Jsou rádi, když je člověk pochválí a myslí to opravdu upřímně. Nemusíte čekat pouze vy, že vás budou lidé chválit a obdivovat. Můžete chválit i vy a taky bychom to měli dělat všichni. Nejen očekávat, ale i dávat. Párkrát pochválíte a uvidíte, jak se bude muž mnohem raději hrnout do akce než posledně.

 

Je náročné najít ten správný a uspokojivý balanc, aby byly spokojeny všechny strany. Jakmile se vám ale ve vztahu podaří tento balanc najít, máte vyhráno a není možné, abyste se hádali při každém možném okamžiku. Vztah znamená láska, podpora a spojení. Nenechte se zbytečnostmi ani léty, které spolu jste, omámit a začít své budování důvěry a pouta zničit. Jakmile jste se rozhodli, snažte se a nenechte vztah zničit malichernostmi. Všechno je vždycky o komunikaci.

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.