Minimalistický interiér v přírodních tónech
Fotografie od Thanos Pal z Unsplash

Minimalistický interiér v přírodních tónech

Bydlení , Rady a tipy

Minimalismus se v posledních letech neustále točí v interiérech domácností. Jedná se především o jednoduchost nejen v barevných kombinacích, ale také v množství nábytku. Jste i vy zastánci spíše vzdušnosti nebo jste raději, když okolo sebe máte spoustu nábytku a cítíte se tak lépe a více zabydleně?

Každému sedne něco, ale pro milovníky minimalismu jsem si připravila návod, jak si svůj interiér sladit do přírodních tónů.


Hodně vzdušnosti, volný prostor
Toto je asi nejdůležitější zásada. Když se tím budete řídit, podaří se vám byt minimalisticky zařídit automaticky. Snažte se, aby byl byt hezky vzdušný a na první pohled čistý.

Stěny bílé nebo světle šedé
Stěny minimalisticky zařízeného bytu bývají buď bílé nebo jemně šedé. Jestliže chcete minimalistický byt, vyvarujte se výrazným barvám. V některých minimalisticky laděných bytech najdete i tóny jemně krémové. Doporučuji ale zachovat jednoduchost a držet se neutrální bílé a šedé.

Podlaha z kvalitního dřeva
Ideální volbou podlahy je kvalitní dřevo, případně litá podlaha nebo jednoduchá keramická dlažba. Vyvarujte se přehnaným dekorům dřeva, zvolte jednoduchost. Následně se vám i všechno ostatní bude s podlahou lépe kombinovat.

Kvalitní nábytek, který vynikne
Pořiďte si kvalitní kousky nábytku, které vyniknou. Díky vzdušnosti interiéru, čistým stěnám a jednoduché podlaze budou tvořit hlavní dominanty bytu.

Čím svítit? Skryté LEDky
K projasnění bytu využijte LED svítidla. Ideálně taková, aby nebyla moc vidět. Jak mít světlo, ale ukrýt světelný zdroj? To zařídíte tak, když LED pásky zabudujete do podsvícení stolu, za nástěnnou televizi, anebo okolo soklu na stropě. Světla budou byt prosvětlovat, avšak nebudou vidět.

Kuchyň
Kuchyň potřebuje prostor, aby mohla dýchat. Musí vám dovolit, abyste se dostali, k čemu potřebujete bez toho, aniž byste museli všechno vyskládat nebo se v něčem přehrabovat. Abyste si udrželi minimalistickou kuchyň, musíte být přísní. Nepořizujte si víc nádobí, než potřebujete, nechejte si jen nádobí, které jste použili v posledním půl roce. Do kuchyně patří opravdu jen kuchyňské náčiní.


Sama si aktuálně procházím různým zařizováním a vymýšlení co a kam půjde, jak to k sobě ladí apod. Je to sice náročný proces, aby každá věc měla své místo a aby na to časem nepřistálo něco dalšího, ale nakonec budete rádi, že jste na sebe byli na začátku přísní a promysleli jste to. Ono se vám to jednoho dne vrátí, až budete něco hledat a budete přesně vědět, kam jít nebo kam svého partnera nebo děti poslat a oni to hned najdou.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.