Kvality ideálních partnerů
Fotografie od Priscilla Du Preez z Unsplash

Kvality ideálních partnerů

Úvahy

Dnešní společnost je velmi různorodá. Každý vidí sám sebe jako nejdůležitější a nejvíce spolehlivou jednotku. Což neříkám, že je špatně. Ale přemýšleli jste, že život ve společnosti druhého může přinášet i úlevu od nesení břemene?
Je výhodou vystačit si na všechno sám. Umět opravovat, uklízet, vařit, zkrátka takový „všeho uměl“. Někdy si ale říkám, proč by tedy od začátků naší existence byla 2 pohlaví?

V tomto čase je opravdu těžké napsat článek, aby vás za něj lidé neodsoudili. Je tolik různých směrů, že bych nerada, aby došlo k nedorozumění. Nejsem proti ničemu ani nikomu vysazená, ba naopak. Jsem člověk, který se snaží jakýkoliv směr alespoň zčásti pochopit a respektovat. Moje výchova spočívá v tom, že se ke každému budu chovat slušně a hezky, protože vím, že se mi to časem třeba může vrátit, nebo taky ne. Ale člověk, ať je jakýkoliv, by se měl respektovat.
Může mě tu někdo osočovat z toho, že někdo nemá zájem o soužití ve vztahu či dalších odrůd svazku. Někdo zase nemá to štěstí, že zatím toho pravého partnera našel. Kdo je ale pravý partner? Jak se pozná? Na tohle vám nikdy nikdo neodpoví. Každý, kdo tu žije, je takový originál, že nikdy se nedočtete, kdo na vás a kde čeká. To musíte poznat hlavně vy sami.

Já, jakožto žena to vidím také trochu jinýma očima. Jsem hodně empatický a citlivý člověk, proto se snažím vždycky poslouchat samu sebe. Nikdy jsem ale nepřemýšlela nad tím, že si budu vybírat partnera podle rad na internetu, či nějakých různých testů apod. Můj vpád do vztahů byl vždy na bázi náhody nebo takové určité jiskry. Zní to jako klišé, ale něco na tom bylo. Snažila jsem se vyzvídat a alespoň z části vám sepsat nějaké věci, které, dle mého názoru, mohou zapůsobit nebo pomoci v hledání partnerů. Stejně ale cítím, že když víte, tak víte. Poznáte tu spřízněnou duši.


NA MĚ SE MŮŽEŠ SPOLEHNOUT
Spolehnutí se na někoho jiného, než na sebe je někdy dost náročná disciplína ať je vám 15 nebo 50. Většina z nás si, i já si to občas připouštím a snažím se s tím pracovat, si raději udělá všechno sama/sám, než aby požádal o pomoc někoho dalšího. Vidíte v tom tak trochu i vaše ego, že nikdo jiný to neudělá tak dobře jako vy. Ovšem jakmile se pustíte do jakéhokoliv vztahu, spoleh by tam měl být mezi prvními věcmi. Nemůžete se časem rozkrájet na tisíce kousků a být jednou částí v práci, dojet na nákup, vyzvednout balíček s vánočními dárky, a ještě vyzvednout děti ze školy. Jakmile si sami v sobě přiznáte a uvědomíte si, že vztah je o týmové práci a vy se na toho druhého můžete spolehnout, víte, že vy nakoupíte a on/ona vyzvedne děti a i balíček. Je náročné si to přiznat, když se poslední dobou prosazují životy typu, že si vystačím sám. Ovšem berte v potaz, že i když vztah nevyhledáváte a žijete sami, spolehnout se na rodinu či na kolegy v práci vám život pouze usnadní.

JSEM TU PRO TEBE
Za mě další určitou výhodou ve vztahu je cítit bezpečí a pocit, že se o mě případně někdo postará. Zní to jako kdyby mi bylo sedmdesát, vím, ale podívejme se na to trošku z jiného soudku. Když mi bylo úzko a smutno, věděla jsem, že mám náruč, do které se mohu schovat a vědět, že mi dodá pocit bezpečí. Jsem typ člověka, který tuto část potřebuje a cítit se v bezpečí a mít jistotu, že se o někoho mohu opřít jak v dobrých chvílích, tak ale i v těch špatných.

POSLOUCHÁŠ MĚ?
Ať chceme nebo ne, my ženy se rády posloucháme, ovšem stejně tak i muži, proto by tento „bod“ měl být oboustranný. Umění naslouchat je náročné nejen ve vztahu, ale i v klasické komunikaci lidí. Mnohdy se stává, že se z jednoho posezení na kávě stane monolog jednoho člověka, který nevidí a neslyší věci kolem a vyzvat ke komunikaci druhého je pro něj pomalu zbytečností. Poslouchat a poté i třeba v určitých situacích, které si to žádají, poradit je proto velmi cennou vlastností.

VĚŘ MI
Věrnost je téma, které je dost diskutabilní. Já osobně jsem zastáncem jedné myšlenky a to té, že jestliže se rozhodnete do vztahu jít, věrnost by měla být samozřejmostí. My lidé jsem od počátků tvorové, kteří evidentně potřebujeme stále objevovat a zkoušet nové věci, což je samozřejmě v pořádku, protože tím se rozvíjíme a rosteme dál. Ovšem tyto věci by se měly chytit za trochu jiný konec. Žena/muž nejsou a ani nikdy nebudou věci či povolání, které můžete měnit jednou za měsíc. Berte v potaz, že jakmile podvedete jednou, bude vás to tahat podvést znovu. V této části se jedná i o povahu a vlastnosti člověka, ale vždy má každý z nás možnost volby. Proto jestli cítíte, že vám to v daném vztahu neklape či cítíte, že se jen trápíte a nemá cenu se ani snažit o další kroky na zlepšení, raději se oddělte rozumně než podvodem. Má to poté následky větší, než byste kdy mysleli.

ZKUS MĚ ROZESMÁT
Smyslem pro humor se krásně spojují vztahy. Ráda se směji, a i ráda lidi kolem rozesměji. Ve smíchu je vidět upřímná a nehraná radost, která mě snad nikdy neomrzí. Se smyslem pro humor se žije lépe, protože některé věci neberete tolik vážně a dokážete se se stejným smyslem pro humor naladit na stejnou vlnu, po které plujete dál. Je to také dost klíčový bod ve vztahu, protože jakmile dokážete rozesmát, máte hned víc bodů.

DÁŠ MI OCHUTNAT? SLUŠÍ MI TO?
Umění dávat a být nápomocný je vlastnost, kterou si získáte snad kohokoliv, koho chcete mít v životě anebo s dotyčným být pouze za dobře. Štědrý umí být málokdo a lakomství se projevuje víc a víc, bohužel. Nehovoříme zde samozřejmě pouze o tom, jestli dáte ochutnat svůj pokrm, jde o mnohem víc. Dávat svůj čas je totiž o několik levelů výš. I když si všimnete nových vlasů či šatů a řeknete kompliment, tak se to cení.

BUĎ UPŘÍMNÝ A LASKAVÝ
Laskavost se snažím posílat všude, kde to jen jde. Být laskavý je vlastnost, díky které jste o dost lepším člověkem vlastně za téměř minimální snahu. Měli bychom být laskaví k sobě, ale zároveň i k okolí. Jak si představujete laskavost? Podáte někomu čaj, když si o něj žádá, pomůžete mu, když potřebuje či se jen chováte hezky a zkrátka laskavě?

POJĎME SI PROMLUVIT
V jakémkoliv vztahu se může stát, že dojde k nedorozumění. Časem mohou přijít i rozdílné názory na věci a situace, které se buď vyřeší v klidu nebo rozpoutají peklo na zemi. Sednout si a z očí do očí si vše vysvětlit a vyhodnotit je náročná, pro někoho dokonce i nepředstavitelná situace. Kdo jiný by měl ale řešit a následně vyřešit hrotící se situaci? Jen ti, kterých se to týká. Proto jestliže cítíte napětí anebo víte, že se něco děje či se v afektu řeklo něco špatného, stačí si sednout, vzít odvahu a řešit.

 

Ideální člověk nebo partner se nikdy nebude moci jednotně sepsat, proto to není zrovna lehká disciplína ani v psaní tohoto článku. Našlapujete na tenký led, kdy se vám buď může povést, nebo vás za něj lidi odsoudí. Psaní je věc, kterou slova můžete propojit se svou myslí a dát dohromady kus ze sebe, s kterým se ztotožní třeba i někdo další. Ideál je pro někoho dosti povrchní slovo, ale vždy záleží na úhlu pohledu.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.