Kam na výlet mezi svátky?
Fotografie od Pigoff PhotographY z Unsplash

Kam na výlet mezi svátky?

Rady a tipy

Všichni se na Vánoce těšíme nejen z důvodů, že budeme konečně všichni společně, ale zároveň i na odpočinek. Je samozřejmostí, že si chceme pár dnů uložit jako těch opravdu válecích a nic nedělajících, ovšem není k zahození popřemýšlet i nad jedním či dvou výletech do přírody.

Když je zima, tak se málokomu chce ven už jen z toho důvodu, že je zima, čekají ho dvě vrstvy a z nosu se vám stává rampouch. I přes to bychom měli zapracovat na tom, abychom si vybrali jeden den a ten prožili aktivně. Vybrala jsem pro vás pár oblíbených míst, kam se i já ráda v tomto období vracím. Jestliže hledáte inspiraci i vy, tento článek vám je s radostí přihraje.

 

KAM SE MŮŽETE VYDAT?

HORA ŘÍP
Vzhledem k tomu, že v okolí máme chatu, znám horu Říp jako své boty. Nachází se cca 5 km od města Roudnice nad Labem. Nespočetně dní po Vánocích jsme si dělávali výlety právě tam. Je to sice vhodnější v létě nebo při lehké zimě, ale i tak to má své kouzlo. Doporučuji výlet zrovna tam už z toho důvodu, že tato památná hora patří mezi nejvýznamnější místo a symbol naší historie.

HAZMBURK
Jedná se o zříceninu gotického hradu Hazmburk, která společně s Milešovkou vytváří krásné Poohří. Opět je to fyzicky náročnější a vzhledem k zimnímu období si musíte dávat pozor na počasí, i přes to doporučuji se tam vydat. Jestli si vyberete dobrý den, budete mít přenádherný výhled a zároveň poznáte nové místo.

PRŮHONICKÝ PARK
Kdo nebyl v Průhonickém parku, jako by nežil. Jedná se o jeden z nejkrásnějších parků v okolí Prahy. I přes to, že je znám svou jarní rozkvetlostí, neváhejte a vydejte se na podívanou i přes svátky.

KOMÁŘÍ HŮRKA
Komáří hůrku naleznete v Krušných horách, kde je považována za významnou dominantu. Nachází se těsně na hranicích, tudíž si i vy sami můžete vyzkoušet, jaké to je být každou nohou v jiné zemi. Výhodou jsou i možnosti různých cest na procházky nebo můžete vzít běžky a pořádně se proběhnout po hřebenech. Ideální na výlet s dětmi a pejsky.

ALBRECHTICE V JIZERSKÝCH HORÁCH
Albrechtice v Jizerských horách se nachází těsně u Tanvaldského Špičáku. Využít toto místečko můžete na jednodenní lyžovačku nebo se opět projít po horách. Mnohokrát stačí jeden den a jsme příjemně vyvětraní a nadýchaní čerstvého vzduchu, což vám dozajista pomůže.

JEŠTĚD
Kdo chce na sever, rozhodně volte Ještěd. Ať už pro pěší zónu nebo na lyžování, obojí vám bude příjemně poskytnuto. Jestliže i vy hledáte něco na tento způsob, jednoznačně doporučuji tuto volbu.

PRAHA
Co by to bylo za konec roku bez Prahy. Jestliže pocházíte z okolí nebo přímo žijete v centru, je to jasné. Ovšem i když bydlíte dál, udělejte si výlet do Prahy. Sice vás nečekají klasické trhy a atmosféra jako jiné roky, to vám ale vadit nemusí. Koupíte si kávu s sebou a půjdete si projít naše srdce Evropy a nasajete tu krásu.

 

I když se vám může zdát, že různá opatření, zákazy a omezování vás omezují také, zkuste se na věc podívat i jinak. Místo toho, abyste opět seděli někde v teple a skládali do vašich žaludků další pochutiny, raději se vydejte do volné přírody, kde na vás žádné omezení nečeká.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.