Jedinečná příležitost, kdy si začít psát seznam přání a cílů
Fotografie od Glenn Carstens-Peters z Unsplash

Jedinečná příležitost, kdy si začít psát seznam přání a cílů

Rady a tipy

Stále na něco čekáme. Na správnou chvíli, člověka, situaci, zkrátka až bude lepší příležitost a možnost něco měnit. Asi jsme v reálu všichni dost podobní, protože tuto situaci v životě měl asi každý. Na jednu stranu je dobré, že si dáváte čas a promýšlíte si vaše kroky životem. Na druhou stranu není nejlepší řešení čekat až se něco stane nebo až to bude vhodné. Jestliže něco chci, tak je to vhodné vždycky ne? Zvlášť pokud se změny týkají vás nebo vašeho života. Naučme se stále na něco nečekat a opřít se do toho, když je ještě čas.


VEZMI SI PAPÍR A PIŠ
Jistě máte nějaký sen, co byste si přáli, a troufám si říct, že to nebude jen jeden. Nemusí to samozřejmě být pouze nový mobil, tablet nebo nejdražší počítač. I přesto, že nás movité věci hodně svazují a my je chceme víc a víc, i tak se zkuste při braní papíru zaměřit trošku detailněji. Vadí vám například nějaký zlozvyk, který jste se během lockdownu naučili? Napište ho a zkuste na něm zapracovat.

VŽDYCKY TĚ NĚCO NAPADNE
I když se vám může zdát, že nic ke změně nemáte nebo nechcete nic měnit, věřte mi, že jestliže se opravdu zamyslíte, najdete víc, než jste si mysleli. Je faktem, že vás napadnou věci v případě, že chcete vážně něco v životě změnit nebo si přejete. Jestli budete tohle číst a říkat si, že je to blbost, tak to nemusíte číst dál a jednoduše odejít. Nikdo vás k ničemu nenutí. Jestli jste si ale tento článek rozklikli proto, že nevíte, jak a kde máte začít, zkuste číst dál a třeba najdeme společnou cestu.

NEPLEŤ SI TO S NOVOROČNÍM PŘEDSEVZETÍM
Sama jsem nikdy moc nevěřila na novoroční předsevzetí, které se objevilo a chytli jsme se toho téměř všichni jen proto, že by nám to mohlo pomoci. Vzhledem k vnějšímu tlaku jsme ale dále nepokračovali a ve skutečnosti jsme si tam nenapsali ani přání, které jsme opravdu chtěli změnit. Ano, klasiky jako více šetřit, více chodit a cvičit a hubnout chce po Vánocích a celkové útratě za dárky asi každý. Nejde o to, co jste se dočetli u jiných na jejich seznamu. Jde hlavně o vás!

CO POMOHLO MĚ
Každý rok si kupuji nový klasický diář. Jak jsem jednou psala ve svém článku (Proč mít diář), nedám dopustit na klasický papírový diář, který nosím denně u sebe. Jednou večer jsem seděla u stolu, psala si do diáře akce a povinnosti daného týdne, a v tom jsem začala brouzdat diářem. Došla jsem na konec, kde máte většinou poznámky a v tu chvíli mě napadlo, proč si nenapsat 21 cílů a přání, které chci za tento rok změnit nebo si splnit. Přišlo mi jako skvělý nápad si podle roku určit počet, které postupně budu dopisovat podle toho, co bych ráda. Nemusí to být náročné a ani by nemělo být. Mělo by to pro vás být hlavně přirozené. Nehledejte u jiných lidí, co a jak mají oni, zamyslete se nad sebou a pište.
Já si například napsala, že chci víc číst, věnovat se blogu a sebevzdělávání, jak nejvíc to půjde, být více v přírodě, omezit mobil před spaní, prozkoumat ČR a další „obyčejné“ maličkosti, které se dají ale splnit a opravdu vás posunou dál ve vašim životě, jestliže je to vážně z vaší hlavy.

 

Nebojte se plnit si své sny a touhy. Jde o to jen začít, překonat prvotní snažení se uniknout a prostě jít dál.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.