Jarní období plné radosti
Fotografie od Maarten Deckers z Unsplash

Jarní období plné radosti

Rady a tipy , Úvahy

Jaro. Jedni ho nenávidí, druzí ho milují. Já se rozhodně, až na alergii, řadím do té druhé skupiny. Miluji ten pocit, kdy postupně odhazujeme vrstvy oblečení a ranní obloha je zalita východem slunce, které začíná mít svou sílu. Sice jsou rána a večery stále chladnější, ale přes to všechno to jaru odpouštíme.

Já osobně jsem nastavená tak, že čím teplejší a svěží počasí je, tím lépe se mi vstává a mám mnohem větší energii během celého dne. Nabíjí mě přítomnost teplého vzduchu, který cítím, jakmile otevřu dveře. Postupně se probouzí i příroda a ze země se se pomalu, ale jistě, klubou krokusy, tulipány, petrklíče a spousta květin pestrých barev, na které jsme natěšeni několik měsíců.

Dlouhou dobu jsem přemýšlela, jestli mám raději podzim nebo jaro. A čím jsem starší, tím hůř se mi rozhoduje. Na podzimu je úžasné, že stejně jako na jaře jsou všude barvy. Sice jiných odstínů, ale vidět barevnost listů je krása. Na druhou stranu jarní barvy jsou mnohem veselejší, den je čím dál tím delší a vy víte, že vás čeká léto plné radosti a tepla. Podzim je odlišný zase v tom, že přijdete domu a můžete si dát teplý čaj, zachumlat se do vaší oblíbené deky, zapálíte si svíčku a u toho si pustíte oblíbený film nebo pročtete pár stránek knihy. Jak jste na tom vy? Převažuje u vás oblíbenost jara nebo podzimu? Nebo snad jiného období?

JARO PŘINÁŠÍ NOVOU ENERGII
Přemýšleli jste někdy nad tím, jací jsme opravdoví šťastlivci, že máme možnost poznat všechna roční období? Někdo ani neví, jak vypadá léto, druzí naopak za celý svůj život neviděli sníh. Pravdou je, že zima nás dlouho nenavštívila, ale tentokrát si myslím, že si vybrala všechny předešlé roky, kdy jsme měli zimu na bahně. Letos jsme vymrzli doslova na kost všichni.
Stejně jako každé roční období si s sebou nese svá pozitiva i negativa. Jak se říká, lidem se snad nikdy zavděčit nedá, proto ať slunce pálí nebo sníh padá, vždycky máme alespoň jednu připomínku nespokojenosti. :-D Ale i přes to bych byla vděčná za to, co máme.
S jarem přichází nové možnosti a příležitosti, na které jsme neměli přes zimní spánek ani pomyšlení. Je náročné v dnešních dnech vyjít do přírody a pořádně načerpat síly, ale i tak strávit pár chvil na procházce, na zahradě nebo na terase se počítá. Jestliže jste na homeoffice a počasí vám přeje, vyjděte si sednout ven a užívejte počasí a vůbec možnost být na čerstvém vzduchu.

S PŘÍJEMNÝM POČASÍM K PRODUKTIVITĚ
Jestli jste milovník přesně tohoto počasí jako já, dáte mi jistě za pravdu, jak se vaše produktivita až překvapivě zvyšuje. Já jsem schopná za den s tímto úžasným počasím zvládnout tolik věcí, a navíc s takovou radostí, že večer spokojeně ležím v posteli a rekapituluji si den, který jsem zažila. A rekapitulace takovýchto dnů by mohla být nekonečná.
Stále máme potřebu se vymlouvat, že dneska ne, je špatné počasí nebo zrovna nemáte náladu, protože nesvítí sluníčko. Dnes teplo je, svítí sluníčko od časného rána a vy máte jedinečnou příležitost změnit svůj postoj ze zimních dní a pustit se pořádně do toho, co tak dlouho odkládáte.

VPŘED NOVÝM ZKUŠENOSTEM
Kdy jindy začít cokoliv si přejete, než právě na jaře při krásných 15-20 stupních? Nemáte šanci se teď vymlouvat vůbec na nic. Arktická zima nás opustila a tropická vedra zatím nenavštívila. Jedinečná příležitost se zvednout a udělat, po čem toužíte.

Odkládat můžete dlouho, ale jednoho dne můžete těchto odkladů litovat. Proto neztrácejte čas a uvidíte sami, jak vám to půjde od ruky. Chcete začít více chodit? Jděte se po práci na hodinu projít. Běh skvěle odbourává stres a takové proběhnutí v tak krásném dni je za odměnu a nabije vás až neočekávánou dávkou energie.

ALERGICI NEJSOU ÚPLNĚ NADŠENÍ
Sama znám alergie na vlastní kůži a ano, nic příjemného to rozhodně není. Jarní alergie jsou velmi nepříjemné a tohle je asi jedno z mínusů, které bych na tomto období našla. Neustále slzící oči, plný nos a nespočet kýchání, na které už jsme alergičtí sami o sobě. Bohužel ne všichni mají štěstí prázdného nosu v tomto období, ale s mořskou vodou ve spreji, sem tam nějaký prášek a s kapkami do očí se to zvládnout dá. Je to často až otravné, ale v zimě nás zase trápí rozpraskané ruce a rty.

Jako empatický a velmi vnímavý člověk jsem se na svět vždycky dívala více do detailů. Poslední dobou se ale snažím vnímat každé období více, proto si uvědomuji, jak krásné jaro je. Vzbouzí ve mně dobrou náladu, a i přes tu občasnou obrovskou únavu pociťujete energii, kterou s radostí vložíte do toho, co máte rádi. Je skvělé, že máme možnost vyjít ven kdy chceme a užívat si den po dni, na který budeme s radostí vzpomínat. Připomeňme si, jakou krásu mále kolem sebe. Využijte dnešek a zítřek k tomu, abyste byli šťastní a sami v sobě cítili tu dobrou náladu, která nám poslední dobou tak moc chybí.

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.