Jak zmírnit vlastní podrážděnost
Fotografie od Andre Hunter z Unsplash

Jak zmírnit vlastní podrážděnost

Rady a tipy , Úvahy

Cítíte se často podráždění kvůli chování ostatních lidí, kteří ve skutečnosti ale třeba nedělají vůbec nic špatného? Vadí vám vystupování či přístup rodiny, přátel, kolegů a jste následně nesví a sami sobě nepříjemní? Je na čase s tím něco dělat. Může vám to nejen narušit vztahy s vašimi blízkými, ale také se budete časem hnusit i sami sobě.

Naučte se mít svou podrážděnost více pod kontrolou a nedovolte, aby vás ovládala každý den. Existuje pár rad a tipů, díky kterým se posílíte nejen psychicky, ale také se začnete chovat více tolerantněji a vstřícněji k ostatním lidem.

Někdy si to ani neuvědomujeme, ale jakmile na sobě máme víc povinností najednou, ozve se stres a následně jsme velmi podráždění, jednoduše se tělo začíná bránit. Bereme si toho víc, než ve skutečnosti uneseme. Zkuste se více zaměřit na sebe, abyste uměli s těmito stavy lépe pracovat.


Věnujte pozornost signálům
Nikdy nepřijde něco jen tak. I když si myslíte, že vás něco dokáže vytočit z minuty na minutu, většinou tomu předchází pár detailů, kterých si ale nevšímáte. Postupně se to všechno kumuluje a opravdová podrážděnost je jen výsledek. Zkuste se nadechnout, nenechte se vykolejit do běla a když to jde, obraťte myšlení na trošku pozitivní vlnu nebo zkuste spíše vtipnou reakci.

Zhluboka dýchejte
Několik pomalých hlubokých nádechů může pomoct víc, než si myslíte. Tělo se díky hlubokým nádechům dokáže trošku zklidnit a dát tělu impulz, že se nic extra neděje.

Omezte zdroje stresu
Zkuste se zamyslet sami nad sebou, co vás většinou dokáže vytočit tak, že jste z toho následně podráždění. Možná zjistíte, že se ve vaše životě opakuje něco, co vás vždycky vytočí. Jestliže na tyto situace či podněty přijdete, jste blíže k tomu tento problém vyřešit nebo případně zmírnit.

Myslete více pozitivně
Negativní myšlenky nepomáhají většinou nikdy, ale v této oblasti už vůbec ne, naopak. Negativní myšlenky dokáží podrážděnost jen podpořit. Jakmile začnete řešit, že se vám něco nelíbí nebo byste něco dělali jinak, zkuste se zastavit a popřemýšlet nad tím, jestli máte dostatečnou pravdu na to, abyste argumentovali.

Pohyb je vždycky lékem
Při nadměrném stresu se podrážděnost výrazně zvyšuje. Jestliže máte pocit, že byste mohli být podráždění a někoho bouchnout, raději se zvedněte a jděte se projít, klidně i v práci. Stačí na chodbu, provětrat se na pár minut ven nebo jen prostě na chvíli změnit prostředí.

 

Jestliže i vy bojujete s větší podrážděností a nechcete takoví být, zkuste jednoduše. Rozeberte si situace, které vás za posledních pár dní dokázali naštvat a vy jste kvůli nim vybuchli. Jakmile začnete pátrat po příčině, jedině tak máte šanci vaši podrážděnost zmírnit, případně odstranit úplně.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.