Jak zjistit, že jste připraveni na vážný vztah?
Fotografie od taylor hernandez z Unsplash

Jak zjistit, že jste připraveni na vážný vztah?

Rady a tipy , Úvahy

Láska je krásná, někdy bolavá, někdy naopak naprosto dokonalá. Všem se nám objevují zpočátku obavy z toho, jak budeme schopni ve vztahu fungovat a jestli jsme připraveni pustit do života někoho dalšího, se kterým budeme trávit většinu našeho času. Jak vlastně zjistit, že jsme připraveni? Jde vůbec tato výjimečná situace pro každého specifikovat do základních bodů, které můžeme mít společné? Myslíte, že ne? Já vám dokážu, že ve skutečnosti jsme v počátku všichni na stejném bodě, od kterého se odpichujeme.


MÁTE RÁDI SAMI SEBE
Jestliže plánujete vztah, musíte si být především jisti sami sebou. Máte se rádi natolik, že si sami sebe vážíte? Nenecháte si ublížit a házet klacky pod nohy? Budete si za svým názorem stát, když se to bude týkat vás? Jestli jste si jisti, že se máte rádi a máte vybudovanou svou osobnost, může vás mít s klidem rád někdo další, a hlavně můžete mít rádi dál i vy.

VÍTE, KAM SMĚŘUJETE A CO CHCETE
Vědět o sobě a o svém okolí je podstatná část a signál toho, že jste se dostali k bodu, kdy i vy sami vnímáte svět jako celek a dokážete sami nad sebou přemýšlet. Máte vidinu budoucnosti, kam se chcete dostat a čeho byste rádi dosáhli ve svém životě. Ten, kdo se plácá na místě a ve finále žádný plán nemá, tak se nemůže pouštět do života s dalším člověkem. Dejte si svůj život do kolejí, po kterých byste rádi jeli a poté hledejte parťáka, který vás na vaší cestě může láskyplně podporovat.

PŘIJMETE DO ŽIVOTA NĚKOHO DALŠÍHO
Uvědomění si, že vztah není jen o jednom člověku je někdy dost velký problém. Začínají dvojí životy, které se prolínají a svým způsobem spolu musí najít krok, kterým spolu půjdou a jak budou vycházet. Je potřeba si uvědomit, že od určité chvíle nebudete sami, ale budete dva. Svět se netočí jen okolo vašich starostí a potřeb, ale je nutno brát v potaz, že i váš protějšek má své starosti a potřebu být vyslyšen. Proto je fajn si zjistit, že to dokážete a nyní budete kopat za jeden míč.

VÍTE, ŽE ŽIVOT NENÍ SNADNÝ
Je prima vědět, že život dává lekce a následně vás buď pohladí po duši nebo naopak dá pěkně zabrat. Nutností je si uvědomit, že život je náročný a jestli vůbec jste schopni v tom jet i ve více lidech, nejen vy sami za sebe. Tvořit pár je svým způsobem dosti náročné časově i psychicky, proto nemůžete myslet jen na sebe. Je tu další člověk ve vašem životě, který vás miluje a vy se podle toho musíte taky chovat. Na tvrdý život můžete být dva, což je vždycky lepší, ale musíte si být jisti i ve vašem vnitru, že jste si (ne)snadného života vědomi.

NEMÁTE V PLÁNU SVÉHO BUDOUCÍHO PARTNERA MĚNIT
Všichni máte svou tajnou vizi toho, jak by měl náš budoucí partner vypadat. Prvním kamenem úrazu je právě ten, že hledáte svého pana dokonalého, kterého jste si vysnili a vaše nároky jsou téměř neakceptovatelné. Jestliže budete příliš vybíraví, může se stát, že budete přebírat tak dlouho, až nakonec zůstanete sami, protože pro vás nic a nikdo nebude dost dobré. V případě, že jste si vědomi toho, že hledáte parťáka, a nikoliv chodící dokonalost, můžete právě narazit na partnera, který je pro vás ten pravý. Musíte někdy slevit, protože teprve pak se k vám ti správní jsou schopni dostat.

DOVEDETE SI PŘEDSTAVIT ŽIVOT VE DVOU
Jste schopni si představit, že vedle sebe v posteli ráno vidíte dalšího člověka? Dokážete si připustit, že s ním trávíte váš volný čas a sbíráte vzpomínky? Uvědomujete si, že kompromisy budete dělat častěji a nevadí vám to? Jste ve fázi, kdy už potřebujete dalšího člena na další cesty života? Jestli ano, jste připraveni na vztah.

NEHLEDÁTE DŮVODY, PROČ BY TO NEŠLO
Hledání důvodů je vždycky cesta, kdy to ještě není zcela ucelené. Jestliže se na vztah ještě necítíte, není důvod kam spěchat. Kdo chce, hledá možnosti, kdo ne, hledá důvody. A přesně tím bych se řídila.


Nikde není dán věk ani chvíle, kdy je nejlepší být ve vztahu. Každý máme vše zcela jinak a je jen na nás, kdy se rozhodneme do vztahu jít, a jestli vůbec. Není nikde psáno, že musíte najít partnera, zasadit strom, postavit dům a zplodit potomka. Všechno je na vás, vašich možnostech, a hlavně na vašem rozpoložení. Nenuťte se do věcí, na které nemusíte být připraveni, a naopak dbejte na sebe, abyste se zocelili primárně vy sami. Následně můžete věnovat své srdce, čas a život dalším. Základem jste byli, jste a vždycky budete vy. Je na čase se zastavit a zapracovat na sobě, abyste mohli udělat krok dál ze své komfortní zóny a jít životu vstříc.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.