Jak vyzrát nad námrazou u vašeho čtyřkolového miláčka?
Fotografie od Michael Heuser z Unsplash

Jak vyzrát nad námrazou u vašeho čtyřkolového miláčka?

Rady a tipy

Zima k nám už definitivně dorazila a nám nezbývá nic jiného, než se s ní smířit a hledat různé nápady a triky, abychom naše sklo měli co nejrychleji rozmrzlé a uvnitř jsme nebyli jak v potící se chýši. I když to může být k vzteku, jsou přeci jen fígle, díky kterým se vám podaří konečně ta mrznoucí rána přelstít.

Velkou výhodu mají auta, která jsou obohacena funkcí rozmrazování oken, ovšem i tak to bude chvíli trvat. Jsou ale i chvíle, kdy ani nejlepší rozmrazovací schopnosti nejsou připraveny na tuhou zimu, která nás například potkala minulý rok, proto vše závisí pouze na nás. Jestliže nemáte nejnovější auto a garáž, neděste se každého rána a pojďme si říct pár základních rad a tipů, které vám mohou pomoci.


Existují různé přípravky, spreje, speciální ochranné folie nebo jednoduše selský rozum a základní výbava. Většinu výbavy už máte nebo ji najdete doma, tudíž se nemusíte bát, že byste nenašli rady i pro vás.

Základní výbava by bezprostředně měla být taková:

  • Škrabka na auto
  • Malé košťátko
  • Ochranná folie (volitelné)
  • Startovací kabely

 

PŘIKRÝVEJTE SKLO NA NOC
I když se nám večer po příjezdu domu nechce, proberte v sobě ještě kus energie a dejte si práci s tímto krokem. Nemusíte mít speciální folii, postačí vám klidně deka nebo i bublinková folie. V tomto případě se každá vrstva počítá. Funguje jako skvělá bariéra, která nepustí mráz dovnitř a díky tomu okno nezamrzne.

DEJTE SBOHEM ZAMLŽENÝM SKLÁM UVNITŘ AUTA
Jistě nebudu sama, koho trápí ranní zamlžení a mnohokrát i námraza uvnitř auta. Může za to převážně vlhkost, která se v autě přes noc drží. Zkontrolujte si, že jste vypnuli veškeré druhy foukání, aby vlhkost neměla šanci se dostat dovnitř. Další tip, který se hojně doporučuje, jsou ponožky s kočičím stelivem, které vstřebává vlhkost a okna se tak budou mlžit méně.

NENOSTE SNÍH DO AUTA
Neoklepaný sníh z bot se na tkaných koberečcích drží jako klíště. Jako první si vyměňte gumové za tkané, ve kterých se voda nedrží. Než vlezete dovnitř, boty si i tak důkladně oklepejte. Rozpuštěný sníh zanechává v autě mokré kaluže, které mají tendenci zmrznout a následně dělat neplechu na skle.

STARTOVACÍ KABELY DO KAŽDÉHO AUTA
I když si můžete říkat, že se vám nic stát nemůže a vaše baterka vydrží i - 30, někdy hold stačí trocha a baterka vám jednoduše nenaskočí. Startovací kabely jsou velmi výhodné si do auta pořídit, ať se jedná o zimu či nikoliv. Můžete pomoci i okolnímu autu, když by byl v nesnázích, ovšem primárně to budete vy, kdo bude mít čisté svědomí ve svých úkonech a výbavě.

 

Jak se říká, mráz a neradosti se vyhýbají připraveným. Jestliže jste sledovali nešťastně počasí a čeká vás v brzké době mráz, zajistěte si základní výbavu ve vašem autě a raději si dejte záležet s přípravou. Nikdy nevíte, kdy se vám může připravenost hodit.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.