Jak si správně užít vánoční týden
Fotografie od Tessa Rampersad z Unsplash

Jak si správně užít vánoční týden

Rady a tipy

I když se mezi námi najdou velcí odpůrci Vánoc a všeho okolo nich, stále si myslím, že i přes to všechno bychom měli dbát na fakt, že se jedná převážně o svátky klidu a pohody. Nemusíte fandit těmto svátkům, ale zklidnit se po celém roce bychom měli všichni.

Já osobně miluji toto období z několika důvodů, ale převážně proto, že mohu obdarovat ty, které miluji, dát svému tělu možnost si po celém roce odpočinout a poděkovat mu, jak tu pro mě celou tu dobu bylo. Věnovat se prostředí, ve kterém žiji, udělat si pořádek ve věcech, na který přes týdny nemám čas. A samozřejmě sledovat spoustu pohádek a vánočních filmů. :-D

Časem si uvědomujeme, že to nejcennější, co nám bylo dáno, je čas a lidé, se kterými ho můžeme trávit. Čas nám nikdo nevrátí a stejně tak i čas strávený s lidmi, které máme rádi a znamenají pro nás mnoho. Naučme se pracovat s časem a využít tyto svátky v pokoře a s lidmi, na kterých nám záleží. Využijme svátky k tomu, abychom navštívili rodiny, přátele a známé. Je to totiž nejvíc, co můžeme dát. Svůj čas.

Jelikož je vánoční týden v plném proudu, je dobré se zaměřit i na různá odvětví, která jsou ideálním řešení v tomto týdnu. Nejen, že uděláte něco pro sebe, ale zároveň se naučíte plánovat čas v týdnu vánočním. Kombinovat můžete, jak s čím chcete, můžete si něco odebrat, nebo naopak přidat vaši tradiční činnost.

 

LEHKÁ STRAVA
I když je shonu dostatečně a myslíte si, že strava není podstatná, opak je pravdou. Jelikož vás čeká štědrovečerní večeře, další dny to samé v bledě modrém, doporučuji si tento týden přizpůsobit trochu jinak. Zvolte snadno stravitelné potraviny, přidejte k pokrmům hodně zeleniny a osobně doporučuji spíše lehčí večeře. Věřte mi, tělu jedině pomůžete.

ÚKLID
Vánoční úklid už by měl být tak nějak za vámi, ale klasické kolečko vás před Vánoci stejně nemine. Doporučuji se na něj vrhnout ve středu či ve čtvrtek, ať máte uklizeno doslova těsně před Štědrým dnem. Jedině tak prožijete svátky v klidu a bez mopu v ruce.

PŘÍPRAVA NA ŠTĚDRÝ DEN
Připravit si kapra, řízky, lososa, salát, polévku, dárky, prostřít stůl atd. Všechno se nám honí hlavou celý týden a začínáme postupně zmatkovat a lámat všechno přes koleno. Zbytečně se nestresujte, salát si připravte v klidu dopředu a jakmile vsadíte na postupnou přípravu, na Štědrý den budete naprosto v klidu, a dokonce stihnete i zhlédnout alespoň jednu celou pohádku.

FILMY
Sledování vánočních filmů je jeden z nejlepších relaxů, kdy sami víte, že si opravdu odpočinete. Dejte si pravidlo a každý večer do Štědrého dne si pusťte jeden film či pohádku s vánoční tématikou.

ZDOBENÍ STROMEČKU
Jsou tu jistě i tací, kteří mají svůj stromeček již ozdobení. Jiní poctivě čekají do Štědrého dne a další si vybírají den, kdy ho začnou zdobit. Využijte jakoukoliv z možností, hlavně ať to vyhovuje vám. Ideální je jeden večer postavit, nechat přes noc usadit a další den či večer můžete vesele zdobit. Pusťte si film a užívejte si ten zasloužený klid.

BALENÍ DÁRKŮ
Balení dárků je jedním z nejlepších oddechovek, které osobně znám. Sednete si na zem, všude okolo vás dárky, balící papíry, jmenovky, čas a svíčka, do toho puštěné koledy a celkově velmi příjemné rozpoložení a nálada Vánoc. Může se zdát, že je to někdy už dlouhé a vyčerpávající, ale pak si vzpomenete na tu krásu pod stromečkem a hned vám energie a úsměv naskočí zpět.

 

Vánoční týden je vždy velmi hektický a vyčerpávající. Měli bychom si ale uvědomit, že není ideálnější týden, kdy bychom měli využít každé minuty k tomu, abychom se alespoň snažili naladit do pohody, klidu a tepla domova. Nemusíte honit dárky, jídlo a stromek, stačí když na to půjdete v klidu. Nejvíce vám stejně dává atmosféra, která okolo vás je a jedině tak si ty krásné rodinné vánoční dny užijete.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.