Jak si správně uspořádat šatní skříň
Fotografie od Point3D Commercial Imaging Ltd. z Unsplash

Jak si správně uspořádat šatní skříň

Bydlení , Rady a tipy

ROZDĚLTE SI POLICE DO KATEGORIÍ
Začneme jednoduše. Poličky ve skříni si rozdělte podle kategorie, například trička, kalhoty, sukně atd. Nejlépe si udělejte následně podkategorie, kdy budete mít trička rozdělená podle délky rukávů, kalhoty, kraťasy, společenské kalhoty, tepláky a tak dále.
Do úrovně vašich očí skládejte ten druh oblečení, které používáte nejčastěji, případně obměňte dle sezóny.

TŘIĎTE POMOCÍ RAMÍNEK
I když se to zdá jako více práce, ramínka mají mít ve vaší skříni také slovo. Můžete věšet postupně oblečení bez rukávů po bundy, podle barev nebo například jen oblečení z takových materiálů, které jsou křehké a snadno se zmačká.

Ideální je používat širší ramínka s vhodným potahem, aby vám z nich oblečení nesklouzávalo. Volit můžete z několika druhů materiálů, jen opatrně s drátěnými, aby vám oblečení neroztrhly.

UMÍTE SPRÁVNĚ SLOŽIT OBLEČENÍ?
Ideálním skládáním oblečení v šuplících je vertikální. Získáte tak větší přehled o každém kousku a nestane se, že byste na něj zapomněli. Praktické jsou také různé druhy zásuvek a pojízdných regálů.

ORGANIZACE SPODNÍHO PRÁDLA
I když se zdá, že skládat spodní prádlo umíme každý, nějaká rada se vždycky hodí. Spodní prádlo je nejlepší rozdělit na každodenní nošení a poté na příležitostní. Velké doporučení je spodní prádlo skladovat v organizérech či úložných boxech, které vám zajistí přehlednost a pořádek ve skříni.

UMĚNÍ SE ZBAVOVAT JIŽ NENOSITELNÝCH KOUSKŮ
I přes to, že jsme prošli lehkou čistkou a úpravou vaší skříně, přesto není potřeba onen volnější prostor opět zaplnit. Zkuste se nějaký čas inspirovat pravidlem, které udává, že jestliže si chcete koupit pár nových kousků oblečení, zkuste za to svých pár vyhodit, darovat nebo přispět tomu, kdo je rád uvítá. Existuje spoustu portálů, kde hezké a zachovalé oblečení můžete prodat někomu dalšímu, který onen kousek velmi rád unosí několik dalších let.


V organizaci skříní se nemusí jednat jen o oblečení, ale i o různé ručníky, ložní prádlo nebo třeba zimní bundy a boty. Naučte se využívat prostor a volte nákupy s větším rozmyslem. Udělat si ve věcech systém je sice náročnější, ale o to víc se vám bude lépe žít, když budete vědět, že doma nemáte nic, co by jen zabíralo místo.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Zdroj: autorský článek

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.