Jak se nejlépe připravit na podzim
Fotografie od Jeremy Thomas z Unsplash

Jak se nejlépe připravit na podzim

Rady a tipy

I když se léto letos drží překvapivě dlouho, říjen je už znát ve vzduchu. Už na nás pomalu, ale jistě, vykukuje a nám se otevírají tajemné komnaty plné negativní energie, stresu a nepříjemných pocitů. Zkuste letošní podzim pojmout trošku jinak a užívejte si každého dne do vánočních svátků. Nastavte si v hlavě, že vás čeká příjemný podzim, který si užijete plnými doušky.


Choďte ven

Ano, bude to nějakou chvíli trvat, než si tělo zvykne na nižší teploty. Po létě jsme totiž mnohem víc choulostivější a zimomřivější. Tendence často bývá si zalézt pod deku k filmu. I takové dny můžete mít, ale nebuďte takto až do dalšího léta. Vyrazte ven a užívejte si chladnějšího, ale stále teplého dne, dočerpejte sluníčka a jako bonus nebudete muset řešit orosené čelo a zpocené vlasy od potu.

Hydratujte
V létě jsme obecně zvyklí více pít z důvodu vysokých teplot. Stává se, že jakmile se ochladí, ustoupí pocit žízně. Kromě hydratačního krému dbejte i na dostatek čisté vody.

Detoxikujte
Většina lidí si zvykla zařazovat detoxikaci organismu jen na jaře. Zkuste to letos jinak a dejte si očistu i na podzim. Ulehčíte játrům. Vyřaďte na nějakou dobu kořeněná a těžká jídla. Připravíte se tak i na zimní a vánoční oslavy, které jsou toho plné.

Po létě ke kadeřníkovi
Na začátku léta jste nejspíš svému kadeřníkovi zamávala a dlouho se s ním nepotkala. Teď je ale čas domluvit si s ním podzimní rande a dát do pořádku nedostatky po létě. U suchých roztřepených konečků existuje jediná rada – zastřihnout.

Vyžeňte depresi
Podzimní melancholie je nakažlivá skoro stejně jako zívání.  Když jsou bez nálady kolegové v práci, rodina, i kamarádi, je to živná půda pro to, aby se zabydlela i u vás. Nedovolte jí to. Připusťte si, že podzimní pošmourné období je rizikové, a zachovejte si nadhled.
Pohybem vyplavíte hormony dobré nálady, endorfiny, meditace vám zase vnese do duše klid a vyrovnanost. Zapalujte svíčky a užívejte si vůni a klid domova.

 

I když pochmurné počasí vybízí k tomu být skleslí a smutní, nedovolte to. Pojďme společně pojmout letošní podzim veseleji a užívání si přítomnosti. Zapomeňte na starosti a stres, které si povětšinu přivádíme do hlavy sami. Zkusme se naladit na lepší, veselejší notu.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.