Jak se co nejrychleji zbavit podzimní virózy přírodní cestou
Fotografie od Alex Geerts z Unsplash

Jak se co nejrychleji zbavit podzimní virózy přírodní cestou

Rady a tipy

Ucpaný nos a škrábání v krku jsou vždycky nepříjemné. Neustále vám kape z nosu, blbě se vám polyká a celková únava vás dohání na každém kroku. Cítíte se slabí a nejraději byste zalezli do postele a pořádně se zachumlali nejlépe na týden.

Situace jsou různé, a někdy si zkrátka nemůžeme dovolit zalehnout na týden a poslouchat tělo, co zrovna potřebuje. Ovšem nemusíte ztrácet naději. I přes to, že nemáte šanci ležet přes den, je tu pár věcí, kterými svému tělu ulevíte a dostanete z těla tuto virózu mnohem dříve. Stačí jen číst dál a pár řešení je na světě!

 

ČERNÝ ČAJ S MEDEM A CITRONEM
Není nad dobrou a velmi osvědčenou klasiku, která zabírá vždycky. Znáte správný postup, jak tento nápoj připravovat? Víte, proč je postup důležitý? Jakmile zalijete citron nebo med vařící vodou, všechny tělu prospěšné látky se tím dosti odbourají a nápoj nemá následně takovou sílu. Uvařte si ho podle návodu správně.

Návod: Uvařte si kvalitní černý čaj a nechte lehce vychladnout. Poté přidejte šťávu z citronu a jako poslední med.

KOUPELE Z LEVANDULE
Levandule je zázračná na mnoho věcí. Tip pro vás je pro tuto chvíli vana. Teplá vana, která se spojí s levandulí vás příjemně uvolní a tím pádem i vaše dýchací cesty. Dopřejte si klidných 20 minut ve vaně a bude vám hned o něco lépe.

SPÁNEK A ODPOČINEK
I když musíte přes den pracovat nebo chodit do školy, berte v potaz, že v období virózy si tělo bude žádat mnohem více odpočinku než normálně, tudíž na něj berte ohled. Když přijdete domu, zapomeňte na gruntování domu nebo mytí oken a raději zalezte pod peřinu.

MÍSTO PROCHÁZKY A CVIČENÍ ZVOLTE KNÍŽKU NEBO FILM
I přes to, že někdy nás podzimní dny lákají ven na procházku, vyhodnoťte, zda-li jste ve stavu, kdy vám procházka pomůže. Nemusíte ujít 10 tisíc kroků denně za každou cenu, jestli vám není nejlépe. Nikdo se na vás zlobit nebude, když si dáte odpoledne doma v teple a budete se starat o své zdraví.

VÝMĚNA VZDUCHU
Podzimní večery a rána bývají už chladná a tím pádem se nám moc často nechce větrat. Zatněte zuby a každé ráno a večer si své hnízdečko vyvětrejte alespoň na 10 minut. Výměna ovzduší je důležitá normálně, ale při poletující viróze obzvlášť.

MOŘSKÁ VODA DO NOSU
I když si všichni jistě pamatujeme na to, jak je v moři šplouchnutí mořské vody do nosu nepříjemné, má to svá pozitiva. Mořská voda vám krásně protáhne a vyčistí dutiny.

TEPLÉ PONOŽKY, MIKINA A DEKA
Základní stavební jednotkou je teplo. Dbejte na to, ať se neklepete zimou a nedovolte husí kůži přijít na řadu. Jak říkávaly babičky, od nohou je největší zima, a tak nesmíme zapomenout na správně zvolený oděv. Tílkem a holými nohy si nemoc akorát prodloužíte.

SÍLA DOMÁCÍ POLÉVKY
Teplá polévka je dalším nezbytným pomocníkem na našem seznamu v boji proti viróze a nachlazení. Nejlepší je samozřejmě poctivý slepičí vývar, ale i bramboračka nebo česnečka jsou zaručeným úspěchem.

DOSTATEK OVOCE A ZELENINY
Vitamíny jsou dalším plusovým bodem pro naše zdravé tělo. Zkuste se zaměřit na jeden kus ovoce denně a ke každému hlavnímu jídlu si dopřejte pořádnou porci zeleniny, kterou máte rádi.

Zdraví je vždycky přednější než cokoliv jiného. Pamatujte si, že jak se budeme chovat k tělu, tak se i ono bude chovat k nám. Dbejte na své tělo a imunitu v těchto přicházejících měsících kvalitně a poctivě, a uvidíte sami, že se vám vaše investice do zdraví vrátí.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.