Jak překonat náročné období jednoduchými způsoby
Fotografie od Francisco Gonzalez z Unsplash

Jak překonat náročné období jednoduchými způsoby

Rady a tipy , Úvahy

Těžké a náročné dny známe jistě všichni. Někdy to jde snadněji, ale jednou nás dostane něco tak moc do kolen, že nevíme, co a jak bude dál. Překonáváme se téměř každý den, kdy se rozhodneme zkusit něco nového nebo jednoduše změnit to, co nám leze na nervy už nějakou dobu. Najít balanc je kapitola v každodenním životě, proto nejde za jeden den překopat celý život. Není ale od věci se ve složitém období pozastavit a zkusit se přes něj přenést daleko rychleji nebo si ho alespoň zpříjemnit něčím, díky čemu se vám může ve finále ulevit nebo dokonce oné špatnosti od sebe odkopat.

I když je jich hodně, já osobně mám pár tipů a rad, které pomáhají zahnat smutné a nepříjemné myšlenky. Uleví se člověku nejen psychicky, ale i fyzicky, a to je přesně to, co v těchto chvílích potřebujeme.


VYPLAKAT SE
Může se zdát, že je tento bod buď jen pro ženy nebo pro více citově založené lidi, ale není tomu tak. Každý se zkrátka jednou potřebujeme vyplakat a přesně od toho tu slzy jsou. Není to nic, za co bychom se měli stydět, naopak pláčem ukazujeme, že jsme člověk jako každý druhý a nejsme jen stroje, kteří neustále jedou podle pravidel se striktním pohledem. Vyplakat se znamená ulevit svému tělu a psychickému zdraví. Uvolnit a vyplavit ven to, co nás tíží uvnitř.

SVĚŘIT SE
Svěřit se své rodině, přátelům, partnerovi nebo komukoliv, komu věříte, je nejen úcta k dané osobě, ale pocit jistoty, že nemusíme všechnu váhu světa držet pouze na svých zádech jako Atlas v řeckých bájích. Svěřit se je někdy těžký krok, ale za pocit osvobození a úlevy to přeci jen někdy stojí.

VYPSAT SE
Deník, blok, zpráva svému sourozenci, kamarádovi, příteli, to vše se počítá. Je jedno, jestli si vyberete variantu osobního tajemství, kdy se vypíšete pouze sami sobě nebo necháte nakouknout i někoho dalšího do vašich starostí. Stačí častokrát opravdu málo a řešení je na světě, které vám dokonce ještě uleví. I když jsou telefony jedním z našich nejlepších kamarádů, někdy není na škodu si vzít tužku a papír a vypsat se právě tak.

DŮVĚŘOVAT PŘÍRODĚ
Příroda je lékař, psycholog, přítel, zkrátka všechno, na co si vzpomeneme. Když je nám opravdu nejhůř, většinou se snažíme dýchat čerstvý vzduch a najít v sobě klid. Než se trápit doma sám, jděte se raději projít nebo proběhnout. Mnohokrát to pomůže víc, a ještě pro sebe a svou pohodu uděláte maximum. I když se to nemusí povést po jedné procházce, pravidelnost ovoce přináší.

UVAŘIT SI NĚCO DOBRÉHO K SNĚDKU
I když někdy v takovýchto situacích nemáme chuť k jídlu a náš žaludek se svírá, i tak je lepší sáhnout po teplém a výživově hodnotnějším jídle než po fast foodu na zahnání smutku. Udělejte si čas a uvařte si něco, co máte opravdu rádi a zároveň víte, že je to tělu prospěšné.

UDĚLAT NĚCO POUZE PRO SEBE
Máte rádi masáž? Chodíte si rádi zaplavat? Procházky v drogériích nebo nákupy pro sebe jsou přesně to, co v daných chvílích potřebujete? Jednoduše to udělejte. Nikdo a nic by vám v takové situaci nemělo stát v cestě a raději si jděte koupit něco pro sebe, než abyste seděli doma a utápěli se ve svých černých myšlenkách. Udělat totiž něco pouze pro sebe je jednou za čas velmi podstatná věc a svým způsobem i taková pravidelná terapie? Kdo ví, ale dáte mi jistě za pravdu, že pečovat o sebe je základ.


Ujistit se můžete v tom, že nikdy nejste na nic sami. Vždycky si řekněte, že se najde tolik lidí, kteří řeší stejné problémy, nebo někdy dokonce i mnohem těžší a náročnější. Důležitou a podstatnou částí v tomto období je fakt, že i přes to, že vám může být sebe hůř, vždycky se snažte najít to, co vás dělá šťastnými a za co se vyplatí bojovat. A vědomí, že v tom nejste sami, je vždycky velké plus.


Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.