Jak naleznout správné místo pro produktivitu a povinnosti
Fotografie od Kevin Bhagat z Unsplash

Jak naleznout správné místo pro produktivitu a povinnosti

Rady a tipy

Jistě všichni jsme se dostali do situace, kdy potřebujeme nutně najít dokumenty nebo složenky k proplacení a zrovna se vám nechce hrát na schovávanou. Někdo si věci důkladně ukládá a má je v naprostém pořádku, jiní tápou a stále hledají. Je to možná z důvodu ne zcela pořádnosti, ale taky možnost taková, že nemáte jednoznačné místo, kde si v klidu všechno můžete projít, sednout si k tomu a jednoduše vědět, kam sáhnout. Důležité věci byste jednoznačně měli mít uspořádané na jednom místě a když je potřeba, tak si je vzít kam potřebujete, ovšem následně zase vrátit zpět na své místo. Vy ale jednoznačné místo mít nepotřebujete…nebo ano?

Někteří z nás zápasí už tak dost s místem kde žije, proto možnost vlastní pracovny je nemožná. Mít stůl na jídlo už je tak dost, a ještě pracovní, nesmysl. Jsou situace, kdy si pracovnu nemůžeme dovolit, ale vyloženě na to kašlat není to správné řešení. Najděte si místo, kde se budete cítit dobře, budete mít vše po ruce a v pořádku a prostor na to, abyste vše, co potřebujete vyřešili v klidu. Poradím vám, jak tuto situaci vyřešit a kde vám nutnosti půjdou od ruky. Místa, která střídám osobně i já.


PRACOVNA
Pracovna je sen všech, kteří buď pracují z domova nebo žijí podnikatelským životem, ale i klasických lidí. Hromada papírů, potřeba klidu a soustředění se, kterou vám poskytne jedině pracovna. Ne všichni si ji proto můžeme dovolit, tudíž hledáme různé varianty a možnosti, které nám jsou poskytovány. Pracovna je pracovna, ale rozhodně není nenahraditelná.

OBÝVACÍ POKOJ
Obývací pokoj se vám může zdát trošku zvláštní na tento typ produktivity, ale já osobně ráda měním místa, na kterých pracuji. Jednou je to pracovní stůl, poté jídelní stůl, sedačka, křeslo, sezení venku na dvoře, zkrátka i když nemáte možnost pracovny, vždycky se dá najít místo, které ji nahradí. Proto se nebojte, sedněte si na sedačku nebo k jídelnímu stolu a častokrát toho uděláte mnohem víc, než kdybyste seděli stále na jednom místě.

TERASA
V tuto chvíli opravdu nezáleží na tom, jestli žijete v bytě nebo domě. Terasu nebo zahradu použijte jako další z možností, kde můžete pracovat nebo vyřizovat své potřebné věci. Jste venku, lépe se vám dýchá a možná se vám poštěstí a dostanete řádnou dávku ptačího zpěvu, které jsou k nezaplacení. U nás si sednete ven a přijde vám, že jste na Kanárech, jak moc okolo zpívají ptáci. A u toho, mi věřte, se přemýšlí hned jinak.


Jak jsem již psala, není potřeba mít stálé místo, kde víte, že máte stůl, počítač, tužky a další kancelářské potřeby. Každý by si měl udělat místo tam, kde cítí, že to pro něj bude dobré a prospěšné. Nutno podotknout, že abyste byli více produktivní, tak vám nepomůže místo, ale váš osobní klid a pohoda, kterou ovšem doprovází právě dané místo, které si ale zvolíte vy sami podle sebe, ne že pracovna je jediná možnost. Když máte chuť pracovat na sedačce, pracujte tam. Jestli v posteli a jste tak produktivní, stejně tak. Jde primárně o vás, a ne o to, jak a kde by se pracovat mělo.

Co vy, máte své místo produktivity nebo střídáte místa podle toho, jakou máte zrovna náladu?

Mějte se krásně.


Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.