Jak na rychlý a efektivní úklid koupelny
Fotografie od Sidekix Media z Unsplash

Jak na rychlý a efektivní úklid koupelny

Bydlení , Rady a tipy

I když úklid nepatří mezi naše oblíbené činnosti, je třeba jednou týdně pořádný úklid domácnosti udělat. Ať se jedná o koupelnu, kuchyň nebo celý dům či byt, stále máme potřebu to udělat co nejrychleji a častokrát se stane, že to bohužel odflákneme a můžeme po 2 dnech začít znovu. Zkuste k úklidu přistupovat trošku jinak. Naučte se rychle, ale efektivně uklízet, aby vám čistota vydržela co nejdéle.

Jak? Zkusme pomalu, ale jistě, vyndejte si rukavice, přípravky, hadříky a pojďme na to. 

Základem je začít
Jako první krok si dejte bokem všechny kosmetické přípravky z poliček, umyvadel či vany. Nebudou vám překážet ve fázích úklidu. Při této příležitosti hoďte rovnou do prádla všechen textil – ručníky, předložky, turbany na hlavu atd.

TIP: Než se pustíte do mokrého úklidu, zbavte se prachu a nečistot nasucho. Následně vám vše půjde lépe a snáz.

Odshora až dolů
Začněte s úklidem od vyšších poliček až po podlahu. Osvědčená rada zní, abyste si na vanu a umyvadlo dali prostředek dříve, aby vám dostatečně působil a zbavil nečistot. Prostředek za vás udělá trošku té práce, abyste se hodiny nemuseli dřít.

TIP č.2: Nepoužívejte ty samé prostředky a hadříky do koupelny a na WC!

Zredukujte kosmetiku
Jestliže i vy patříte do sekce těch, kteří mají rádi všechno na očích a přes celou koupelnu, čtěte dál. Jestli i vy máte na okrajích vany a umyvadla příliš mnoho lahviček a přípravků, pusťte se do detailnějšího úklidu. Vyhoďte vše, co je po datumu spotřeby, ovšem ale i to, co nepoužíváte delší dobu. Získáte tak místo a jako bonus se vám bude v příštím úklidu pracovat lépe.

Organizace na správném místě
Jakmile bude mít každá věc své místo, bude tím pádem úklid vždycky probíhat rychleji. Využijte prostoru tak, abyste si mohli pomoci skrze poličky a různé druhy organizérů. Pro menší koupelny existuje mnoho závěsných pomocníků, poliček, ale i košů na prádlo, které se dají vmísit do poličky nebo třeba na dveře. Možností je mnoho, stačí jen hledat to správné řešení právě pro vás.

Nezapomeňte na pravidelnou výměnu textilu
Osušky, ručníky a další textil, které se nachází u vás v koupelně, je jednou z velmi podstatnou částí vašeho domova, proto není dobré tuto část podceňovat. Osušky byste měli prát každé 3 dny, ručníky měnit po 2 dnech používání vzhledem k bakteriím. Zkuste se také podívat po textilu, který v sobě má protiplísňovou úpravu. Do koupelen naprosto ideální.

TIP č.3: Slaďte barevný odstín ručníků, osušek i předložek. Koupelna následně působí mnohem lepším a harmoničtějším dojmem.

Zvolte příjemnou vůni
I když se to nemusí zdát, vůně do koupelen opravdu patří. Není nad to mít vaše bydlení vyvoněno v každé místnosti. Volte jemnou a svěží vůni, která dodá vaší koupelně ten správný šmrnc a upoutá každou návštěvu.


Jestliže jste neměli do této chvíle chuť na úklid koupelny, věřte, že po tomto článku se doopravdy zvednete a půjdete si vaši koupelnu pořádně uklidit. Nejen, že budete mít dobrý pocit ze sebe, ale i budete rádi, že vaše koupelna vypadá systematicky, elegantně a krásně uklizeně.

Mějte se krásně.

Vaše B.

Zdoj: autorský článek

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.