Jak na organizaci skříně a detox šatníku
Fotografie od A65 Design z Unsplash

Jak na organizaci skříně a detox šatníku

Bydlení , Rady a tipy

Jaro, léto, podzim, zima. A už je zase jaro. Šatní skříň stále bobtná novými kousky, ale stále ráno nevíte, co si vzít na sebe. Stačí pořádně uklidit skříň a roztřídit oblečení dle sezónnosti. 

Inspirujte se tipy, které vám pomohou s úklidem a odlehčením šatníku ještě před sezónou. 

 

Začněte s detoxem šatníku
Každý kousek vezměte do ruky a zvažte, jestli vám dělá radost, sedne vám a budete ho nosit i další sezónu. Pokud ano, odložte kousek na hromádku, která půjde následně do zpět do skříně.

Nenošené kousky můžete prodat na bazaru nebo podarovat. S poškozenými či nenositelnými věcmi se už rozlučte. Buďte v tomto kroku opravdu důslední a upřímní. Žádné "Já to unosím", ale v hloubi duše víte, že tomu tak nebude. 

Uskladněte sezónní oblečení
Oblečení ukládejte vyprané. Jako pomocníčci vám poslouží úložné boxy nebo vakuové pytle na oblečení. Při úklidu si pro sezónní oblečení vyhraďte místa, ke kterým nepotřebujete každodenní dostupnost. Můžete využít horní police skříně nebo úložné prostory pod postelí. 

Připravte si aktuální šatník
Dejte do popředí kousky, které budete v nadcházející sezóně potřebovat. Všechny kousky vyžehlete, pečlivě poskládejte nebo pověste na ramínka. Doporučuji sáhnout po plastových nebo dřevěných ramínkách, která oblečení neponičí. 

Udržujte pořádek
Oragnizace skříně je vždycky tou nejsložitější věcí. Oblečení uspořádejte buď podle typu, stylu nebo barvy. Do poliček v úrovni očí vložte kousky, které používáte nejčastěji. Níže by mělý být věci, které víte, že nepoužíváte denně. 
Pokud nemáte dostek poliček, můžete využít závěsné organizéry, které poličky nahradí. Nejsložitější částí, kde udržet pořádek, jsou sekce se spodním prádlem. Na jejich organizaci se nejvíce hodí organizéry do zásuvky. 


Přestaňte tuto část povinností odkládat na léto. Začněte s jarním detoxem šatníku co nejdřív, ať můžete případně dokoupit kousky, které vám v šatníku na jarní sezónu schází. 


Mějte se krásně. 

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.