Jak na lepší stav pleti
Fotografie od engin akyurt z Unsplash

Jak na lepší stav pleti

Rady a tipy

Péči o pokožku mnoho z nás velmi zanedbává a věnuje se ji velmi okrajově. Po ránu vymyjete ospalky, nejlépe teplou vodou a tím to pro vás končí. Druhý břeh pro změnu vstává o 2 hodiny dřív, aby nastartoval den s tou nejlepší péčí, co to jde. Každý extrém nesvědčí nic dobrého, proto je nejlepší se vydat zlatou střední cestou, která je vždycky příjemným kompromisem. Nemusíte trávit hodiny před zrcadlem a řešit každý flíček či vrásku na svém obličeji. Stačí si vyhradit pár minut ráno i večer na základní starání se o pleť, poté se zamyslet nad pár obecnějšími věcmi a rutinou, a máte vystaráno.

 

Jak se lépe starat o vzhled a zdraví svojí pleti?

 

UMYJTE SI OBLIČEJ PŘED SPANÍM
I když se to může zdát jako naprosto zbytečný bod, divili byste se, kolik lidí si obličej myje opravdu jen ráno po spánku. Ideální stav je si obličej mýt 2x denně. Jednou po probuzení a poté večer před ulehnutím. Naše pleť je plná pórů, které do sebe chytají nečistoty po celý den, proto je třeba dbát i na večerní čištění. Nejlépe si k tomu pořídit i čistící produkt, který vám pomůže v lepší čistotě. Dbejte na to, abyste si tento krok osvojili, uvidíte sami, jak bude vaše pleť vypadat o mnoho líp.

PLEŤOVÉ MASKY
Pleťové masky bychom si měli dopřát alespoň 1x za týden. Můžete vybírat z několika druhů, značek a specifikací, které jsou nejlepší pro vaši pleť. Ideálním řešením je, abyste svoji pleť mohli nejlépe konzultovat s kosmetičkou, která vám doporučí přípravky na míru.

HYDRATACE
Dbejte na to, aby vaše pokožka získala dostatečné množství hydratace. V tomto případě bychom ovšem neměli zapomínat jak na hydratace zvenku pomocí krémů, tak ale i na tu zevnitř. Pamatujte na to, že byste měli tělu dopřát alespoň 2 litry čisté vody za den.

ODPOČINEK
Odpočinek je opět jedním z nejlepších lékařů na všechno, dokonce i na stav pokožky a pleti. Když budete pravidelně a řádně odpočívat, vaše pleť vám nebude dávat únavu najevo pomocí černých kruhů a pytlů pod očima. Nebudete se cítit napnutí nejen uvnitř, ale i vaše pleť vám dá značnou stopku najevo. Stejně jako vy potřebuje i vaše pleť ten správný relax.

KOSMETIKA RADĚJI OD PROFESIONÁLA
Kosmetický salon bychom měli navštěvovat nejlépe pravidelně a všichni. Nejen, že to je jedna z možností odpočinku, ale navíc vám za to vaše pleť poděkuje ze všeho nejvíc. Řádná a kvalitní péče chce odborníka, proto jestli máte možnost, investujte svůj čas do pravidelné návštěvy kosmetičky. Užijete si čas klidu, a navíc budete vědět, jaká vaše pleť je, co potřebuje a jak o ni správně pečovat.

ELIMINOVAT NEZDRAVÁ JÍDLA
Nezdravá jídla na sebe vážou mnoho neduhů. Bohužel jedním z nich je i zhoršení stavu pokožky. Ať si to uvědomujeme nebo ne, naše kůže je jedna z nejcitlivějších věcí na našem těle, proto bychom se o ni také tak měli starat. Vyřazením nezdravých jídel v podobě smažených, tučných a plných cukru ulevíte nejen sobě, ale i svým orgánům a pleti. Dejte si raději místo zmrzliny bobulovité ovoce, které je prospěšné pro pleť.

MAKE-UP JEN ZLEHKA
Jistě máte svou pleť rádi, zvlášť, když ji můžete konečně ukázat v celé své kráse bez roušek. I to je k zamyšlení. Všimli jste si například, že během covidu jste nosili menší nános make-upu a tím se vaše pleť zlepšila? Ano, pod rouškou to spíše dělalo neplechu, ale i přes to, jistě se nenosil make-up v takové míře jako předtím. Jestli můžete a chcete, pokračujte v tomto tempu i nadále. Nemusíte si zatěžovat svou pleť těžkými make-upy, které zanášejí póry a vaše pleť tak nemůže dýchat. Volte ty, které vám vydrží po celý den, ale zároveň se budete cítit, jako kdybyste žádný na sobě neměli.


Vaše pokožka je první, co vy i vaše okolí vidí. Dbejte na správnou péči, věnujte svůj čas čištění, relaxaci a přemýšlejte o tom, čím vaši pokožku vyživujete. Nebojte se hydratačních krémů, vyživujte každý kousek vašeho těla tak, aby byl příjemný a hladký na dotek.

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.