Jak dovést balení dárků k dokonalosti?
Fotografie od freestocks z Unsplash

Jak dovést balení dárků k dokonalosti?

Rady a tipy

Někdy se to může zdát jako otrava, ale když si k tomu najdete vztah a uvidíte, jak vám dělá balení dárků dobře na duši, rádi budete balit dál.

Vždycky je složité si najít mezi stresem a shonem chvíli pro sebe, která nás navede zase zpět na klid a pohodu. Pečení cukroví je dobrou alternativou do doby, kdy se vám přestane dařit v pečení a místo světlých ořechů máte „čokoládové“. Co takhle zkusit i jiný druh oddychu?

Balení dárků jsem jako malá neměla moc ráda, protože člověk nemá ještě nacvičené, co a jak balit. Časem si to osvojí dle mého každý a věřte mi, že není nic hezčího, než dostat zabalený dárek i od těch, kteří balení dárků nenávidí. Je to zároveň i gesto, když dárek zabalíte sami. Přeci jen, tašku dokáže koupit každý.

Aby bylo balení dárků dokonalé, připravila jsem si pro vás postup a soupis všeho, co byste měli při sobě mít, abyste si užili balení i vy, ale zároveň na nic nezapomněli.

Balení dárků můžete provozovat téměř kdykoliv, jak vám to vyjde. Já tedy ale osobně doporučuji ve chvíli, kdy se setmí. Můžete si rozsvítit dekorace, zapálit svíčku a užívat si to.


JAK SPRÁVNĚ ZABALIT DÁREK, ABY BYL PERFEKTNÍ?

Základní výbava pro každého baliče dárků:

• Lepící páska
• Nůžky
• Nesmývatelný fix
• Svařák/čaj/káva

 

A CO DÁL?

Balení dárků je samozřejmě na každém z nás. Někdo je přeci jen raději, když si koupí onu tašku a vše naskládá tam. I když je to levnější a snazší varianta, přeci jen není špatné někdy něco risknout nebo se vybičovat k tomu dárky zabalit do balícího papíru.

BALÍCÍ PAPÍR
Balících papírů je na Vánoce všude hojně. Můžete koupit klasické vánoční papíry, nebo být i v něčem originální. Dekorů je spousta, ale doporučuji vybírat buď z klasických barev Vánoc nebo třeba příjemně překvapit něčím, co má daný člověk rád. Za mě je ideální kombinace zelené, červené, modré, zlaté, stříbrné atd.

STUHA
Stuha dodá dárku vyšší cenu a práci s balením. Je to příjemná, ale zároveň jemná dekorace, která stojí pár korun. Stačí uvázat, nůžkami natočit a máte to. Volte stuhu, která buď koresponduje s balícím papírem, nebo naopak chcete, aby dárek zvýraznila.

JMENOVKA
Jmenovky sice nejsou podstatné, bez problémů nadepisujte přímo na balící papír. Pro ty, kteří chtějí dovézt své dílo k dokonalosti, jsou ale k dispozici jmenovky. Můžete si je koupit nebo také sami vyrobit, kdo ví, že by je zvládl. Je to další kus z vaší kreativity, tudíž i jmenovka je další skvělý bonus.

MAŠLE, KYTIČKY, LEPIČKY ATD.
Kromě stuhy můžete na dárek lepit různé lepičky, mašle, kytičky nebo třeba vlastní přání.

 

Na balení dárků je krásné to, že si nejen odpočinete vy, ale dokážete potěšit svoje okolí. Udělejte letos něco jinak než obvykle a překvapte svou kreativitou. Zajeté koleje jsou sice pohodlné, ale nepřijde vám, že výraz překvapených a potěšených očí vašeho okolí za to nestojí?

 

Mějte se krásně.

Vaše B.

Foto Barbora Benešová
Barbora Benešová
Jsem holka, co razí pravidlo „s úsměvem jde všechno lépe“, tudíž se vždycky snažím najít řešení v každé situaci. Ráda pomůžu, a pomocí psaní doufám, rozkouzlit úsměv na tváři i vám!

Diskuze

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit nebo registrovat.
Žádné komentáře
Prozatím tu není žádný komentář. Buďte první co začne diskuzi.